Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


14 Черв 2012

Сергій Тулуб дав вказівку знищити ринок на Пастерівській?

Читайте більше в рубриці Резонанс
 

Підприємці з ринку, що по вулиці Пастерівській у Черкасах, 14 червня протестували проти спроб, як вони вважають, знищення їх ринку. Невдовзі після відкриття "Фермерського ринку" оптовиків на Пастерівській фактично огородили знаками про заборону заїзду сюди вантажних машин. Відтоді підприємці змушені щодня сплачувати штрафи працівникам ДАІ, які, за словами оптовиків, "кружляють" тут вночі та зранку, коли найбільш активно працює ринок, іноді двома й навіть трьома машинами. Мовляв, влада робить з ринку таке собі "гетто" і найбільш "хлібну" для ДАІ "точку", щоб вижити підприємців. Дехто стверджує, що таку команду дав черкаський губернатор Сергій Тулуб.

Про це в довірливій розмові підприємцям нібито розповіли самі працівники ДАІ, порадивши їхати торгувати на "Фермерський".

 

IMGP6674

 

НародUA вивчав резонансну ситуацію, так би мовити, в "польових умовах", тобто на самому ринку по вулиці Пастерівській, а також і на "Фермерському ринку".

 

Навколо ринку по Пастерівській у Черкасах ми дійсно виявили нові знаки про заборону в'їзду на територію довкола ринку вантажних автомобілів без реєстраційних номерів. Утім, дізнатися, чому саме після відкриття "Фермерського ринку" вони з'явилися тут і чи, за новими правилами ДАІ, вони повинні встановлюватися без жодних реєстраційних номерів, поки не вдалося.

 

IMGP6674

IMGP6674

IMGP6674

 

Поговорити з працівниками ДАІ нам також поки що не вдалося. Через кілька хвилин після нашого приїзду і фотографування знаків ми лише побачили, як машина ДАІ поїхала повз ринок в невідомому напрямку.

 

Підприємці на ринку розповіли, що, окрім заборони в'їзду вантажівок, заборонили також стоянку машин з однієї сторони ринку. НародUA пересвідчується, що знак про заборону стоянки дійсно є.

"Тепер людям немає де зупинитися, щоб заїхати на ринок і скупитися. Машини не поміщаються. У нас найбільш активно ринок працює вночі. Тоді взагалі неможливо заїхати і виїхати, бо кружляють машини ДАІ і всіх штрафують", - говорять люди.

Недавно, як розповіли оптовики, якийсь пенсіонер заїжджав скупитися на ринок на старенькій машині і не побачив, що раптово з'явився знак про заборону стоянки. Коли його оштрафували на 350 гривень, то він втратив навіть свідомість.

За словами працівників ринку, так відлякують їх покупців, а продавців фактично заганяють на «Фермерський ринок".

На ринку по вулиці Пастерівській начебто може втратити роботу десь 70-80 підприємців. Крім того, за словами оптовиків, приїжджає також "багато людей з села", в яких теж є можливість стати і реалізувати свою продукцію. Мовляв, це сотні людей з Вергунів, Степанків, Хацьок, Кумейок, Софіївки та інших сіл.

 

"Якщо вони всі вийдуть страйкувати, то невідомо що буде. Але навіщо людей до цього доводити?", - питають підприємці. Наразі вони спокійно залишили чергове звернення в Черкаській ОДА. Хоча депутат Микола Булатецький, який з'явився тут, пропонував діяти куди радикальніше. Натомість депутат облради Любов Майборода запропонувала вирішувати проблему через Черкаську міську раду, в компетенцію якої, за її словами, і входить це питання. Мовляв, крики під ОДА нічого не вирішать. Депутат пообіцяла посприяти...

 

IMGP6674

 

Підприємці розповідають про прихід на ринок молодих хлопців нібито з нещодавно відкритого "Фермерського ринку", які роздавали листівки, що "оптовики з Пастерівської переїжджають".

НародUA таки побачив ці листівки, однак там немає жодного слова про "Фермерський ринок". Це такі собі листочки, де неякісно і неграмотно надруковано: "ОПТОВИКИ З ПАСТЕРІВСЬКОЇ ПЕРЕЇЖДЖАЄ!!!"

 

Як говорять оптовики з Пастерівської, зокрема, й Володимир, який постійно торгує там, навіть якщо ринок закриють, - "Фермерський" не зможе прийняти таку кількість підприємців:

 

- На ринку по Пастерівській більше місця для оптовиків. Крім того, на «Фермерському» спочатку ціни поставили для нас зовсім нереальні. Потрібно було платити за день від 70 до 150 гривень, залежно від машини. Плюс 300 гривень за бронювання місця в місяць. Плюс лабораторія кожен день по 20 гривень і так далі. Більше трьох тисяч виходило. Це для нас нереально. Ми тут, на Пастерівській, платимо десь 900 гривень. А місце для оптовиків на "Фермерському" невелике. Великі машини і не помістяться. Моя "Газель" не поміститься там. Спочатку сказали, що ринок на Пастерівській закриють, і наші підприємці спробували торгувати на «Фермерському». Але не змогли. І гроші великі треба платити. І незручно. Покупцям теж дуже незручно. Фактично неможливо заїхати на стоянку для оптовиків, коли машин багато. Самі пробки. Уся Україна вже звикала, що на Пастерівській можна якісний товар купити, уже знають усіх продавців. А так шукати їм якесь нове місце дуже погано. Тому покупці почали скаржитися. Через усі ці причини та частина продавців, яка спробувала торгувати на «Фермерському», повернулася через пару днів назад

 

 

А ось що розповів нам підприємець Сергій Йосипенко з Вергунів, який періодично торгує на Пастерівській:

 

IMGP6674

 

- Я сам з Вергунів, вирощую продукцію і продаю її на ринку по вулиці Пастерівській. Віднедавна заїхати на ринок можна тільки по центральній дорозі. Знаки стоять на боковій дорозі. А виїхати з ринку вже не можна. Міліція зупиняє і штрафує. У нас в основному торгівля йде вночі. Приїжджають скуповуватися люди з багатьох областей України – з Полтавської, Кіровоградської, Київської областей, а також з усіх районів Черкащини. Скільки років без проблем до нас приїжджали, купували, тому що знають, що тут продукція якісна і дешева. А тепер бачать, що ринок просто хочуть знищити. Залишилося тільки колючим дротом огородити, щоб ніхто сюди не міг заїхати. В основному оптом беруть, тоннами. А як же тепер сюди заїдеш? Ми хочемо, щоб нам дали нормально працювати. Нехай заберуть ці знаки про заборону в'їзду грузових машин, які незаконно стоять в нас. Уже давно до нас приходили представники «Фермерського» і казали, що наш ринок на Пастерівській закриють, тому потрібно підписувати договір з «Фермерським». Тоді багато хто записався в список, щоб торгувати на «Фермерському». І гроші платили. Я плачу 5 % податку з доходів, плачу за працівників, 250 гривень плачу за те, що вирощую і реалізую сільськогосподарську продукцію. Виявляється, цього мало. Вони хочуть взагалі нас знищити. Тому що таким виробникам із сіл стає неможливо продавати свою продукцію в місті. Як же ми жити будемо? На ринку по Пастерівській торгують всі, хто хоче. Платять або за бронювання місця в місяць 200 гривень, або 20 гривень в день. Раніше ще платили за лабораторні аналізи продукції. І це було дуже добре, бо всі і так бачили, що в нас якісна продукція. А потім лабораторію забрали на «Фермерський». Тепер нам претензії ще пред'являють, що в нас немає лабораторії. Я теж якось спробував поїхати на «Фермерський» ринок, але мене не пустили просто. Сказали, що я не забронював місце, не підписав договір, тому можу розвертатися. А я ж – фермер. Не всі ж можуть платити за місяць торгівлі і торгувати постійно. Зрозуміло, що ми зі своєю якісною і дешевою продукцією заважаємо супермаркетам та новому ринку. Тут зацікавлені і депутати-бізнесмени, щоб нас знищити. Ми ж їм теж мішаємо піднімати ціни на продукцію.

Сьогодні, після того, як усі оптовики поїхали з "Фермерського", ціни знизили, але це – лише тимчасово. Ми не знаємо, що буде завтра і через місяць. Знищать наш ринок на Пастерівській і знову піднімуть ціни двічі. Тим паче, далеко не всі там зможуть торгувати. Тому нестабільно це все. А ми на Пастерівській вже роками торгуємо, і ціни не піднімаються. Самі асфальт біля ринку поклали, все облаштували, освітлення є. І ціни в нас не такі, як скаже директор, супермаркет чи монополіст якийсь, а ринкові, дуже гнучкі. Тому людям наш ринок подобається. У нас можна купити якісну і дешеву продукцію...

 

 

Відтак НародUA відправився на інший ринок, який активно фігурує в заявах підприємців - на "Фермерський ринок".

 

IMGP6674

 

Спершу нам сказали почекати менеджерку. Коли Лілю знайшли, вона відвела нас до керівництва ринку. В кабінеті директора "Фермерського" Тамари Коваленко сиділо ще дві особи -  інженер Віктор Іващенко і дівчина, яка не представлялася. Директор відразу питає, чи ми будемо щось дуже хороше писати про ринок. Коли працівники ринку чують, що "дуже хороше - це реклама, а журналісти намагаються писати об'єктивно", то відразу напружуються. Розмова переключається на інженера "Фермерського" Віктора Іващенка, який розповідає про якийсь лист в Соснівський райвідділ міліції від його імені та ще від 250 мешканців Черкас, який він, за його словами, насправді не писав. Лист про те, що ринок на Пастерівській нібито заважає мешканцям довколишніх будинків.

 

Віктор Іващенко, інженер «Фермерського ринку»:

 

IMGP6674

 

- До мене приходить майор міліції і каже, що я писав листа. Там 250 підписів. А я кажу: «Пробачте, я живу в Смілі... Як я можу писати листи по Пастерівській?»

 

"Як підприємець, фермер може потрапити сюди? Скільки йому потрібно платити в місяць?" - питає НародUA в Тамари Коваленко, директора «Фермерського ринку»

- В нас немає такого – платити в місяць... В залежності чим вони будуть торгувати. У нас різні ціни.... Якщо фермер буде приїжджати, то в нас – зовсім інша площадка. Я зараз не можу називати ціни. Ми зараз зв'язуємося з фермерами, які вирощують продукцію...

- Мають же бути якісь чіткі розцінки. Зараз же платять люди, чи ні?

- У нас на критому платять, а ви ж говорите про оптовий. Зараз оптовий не працює. Ми заключаємо договори з фермерами - з «Шуваром», з Херсоном, щоб вони приїжджали і торгували тут.

- Тобто зараз з Пастерівської неможливо оптовику приїхати?

- Ні, вони можуть приїхати і торгувати. Поки в нас місця є. Десь на наступному тижні питання вирішиться, хто приїде. Насильно ж я їх гнати сюди не буду.

- А можна дізнатися про кількість місць і та далі?

 

В розмову залучається менеджер Ліля:

- У нас 75 місць під накриттям і так сама кількість місць без накриття. 150 машин ми можемо прийняти.

- Ціну за місце можете озвучити?

- 40 гривень в день і абонплата за місяць – 300 гривень. Якщо без договору бронювання, то – 56 гривень в день.

- Тобто можна і без бронювання торгувати?

- Так, людина платить за один день. Якщо є місця.

«Але якщо ви думаєте, що ми побіжимо на Пастерівську і будемо просить – хай вони вибачають. Ми цього не збираємся зробити», - знову втручається у розмову інженер ринку Віктор Іващенко.

- Тобто за місяць скільки з бронюванням буде коштувати місце?

"Вихідні викидаємо... Десь 1200-1300 гривень в місяць", - після якихось агресивних криків пана Іващенка говорить директор.

Після паузи Віктор Іващенко, який перед тим скаржився, що журналісти дуже часто перекручують факти, зокрема і телебачення, починає знову сміятися.

«Що тут смішного?», - питаємо в нього.

«Добре, мовчу... Я уявляю, що ви чули...», - каже він і перестає сміятися.

«Уже якісь договори уклали?», - питаємо в директора.

- Ми ще не укладаємо договори. Спочатку люди приїжджають торгувати, а тоді укладаємо договори. Якщо їх влаштовує, вони п'ять днів поторгували і тоді заключаємо договір.

- Ще якась додаткова платня є для підприємців?

- Немає.

- Тобто якщо завтра до вас приїдуть підприємці, то вони зможуть торгувати?

- Поки є місця. А з понеділка ми почнемо заключати договори.

- На Пастерівській підприємці переважно вночі торгують оптом, а у вас?

- У нас роздріб – з восьмої до сьомої. А оптом можуть теж вночі торгувати без проблем.

- З приводу ситуації, коли після створення вашого ринку на Пастерівській з'явилися знаки і фактично неможливо вантажним машинам заїхати...

- Як я можу прийти в податкову чи міліцію і сказати, щоб вони щось зробили? Хто я їм така? Яке відношення може до цього мати наш ринок і як ми можемо вплинути? Це їх воля, де торгувати. Одним не сподобалося – пішли. Прийшли інші... Насильно нікого не заставиш.

- Кажуть, що до цього причетний і Сергій Тулуб. Він і відкривав цей ринок. Хто взагалі власник ринку?

- Власник не один. Мене це не хвилює. Я просто тут працюю директором.

- Це – комерційна таємниця?

- Мене не посвіщали. Директор наймається.

- Ви взагалі за те, щоб ринок на Пастерівській працював чи проти?

- Мені все одно. В нас в Черкасах багато ринків. І всі працюють. І ніхто нікому не мішає. Чому їм «Фермерський ринок» мішає? Чого ринок на Сєдова на нас не жаліється, чи Центральний? Частині Південно-Західного району вигідно до нас ходити. Тим, хто в центрі живе – ідуть на Центральний. Пенсіонерів до нас багато ходить, бо в нас ціни дешевші на овочі і м'ясо.

- Ринок уже став рентабельним?

- Ну як, два місяці тільки працює. Звичайно, що не вийде на рентабельність. І люди прийшли нові, і не всі знають про ринок в Черкасах. Час потрібен. І ринок на Пастерівській так починав... Я не знаю, чому вони думають, що ми щось від них хочемо...

- Як ми вже говорили, їм молоді люди приносили листівки...

«Ми рекламуємо ринок. І в автобусах розвісили рекламу, і скрізь...», - не дослухавши питання, говорить Тамара Коваленко.

- Тобто це – реклама? Це – не тиск, як вони думають?

- Звичайно, реклама. Ми наймаємо телебачення і радіо...

«А ви уточніть, що на Пастерівській показували...», - втручається в розмову якась дівчинка, яка досі сиділа мовчки в кабінеті директора.

- Я вже говорив, що приходили, як вони кажуть, люди кавказької зовнішності і роздавали листівки, що оптовики з Пастерівської переїжджають...

«Ми тепер розуміємо, чому ви перекручуєте... Ви не так розумієте інформацію, яка до вас доноситься», - услід за інженером починає лекцію про журналістів невідома дівчинка...

"Ми нікого не заставляємо сюди приходити. Є бажання – можна приходити і торгувати", - каже директор.

«Хочуть в пилі торгувати - нехай торгують», - додає інженер.

 

 

Поділіться з друзями: