Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


29 Бер 2012

Проти побитого правоохоронцями студента порушили кримінальну справу

Читайте більше в рубриці Резонанс
 

Проти студента Канівського училища культури і мистецтв Черкаської обласної ради Сергія Баліцького, якого напередодні візиту Президента до Канева допитували і, за його словами, били працівники МВС та СБУ, порушили кримінальну справу за ч. 1 ст. 129 ККУ - "погроза вчинити вбивство". Як уже повідомляв НародUA, зі студентів канівського училища, друзів Георгія Ребрика та Сергія Баліцького, як стверджують хлопці, "вибили" неправдиві свідчення і "явки з повинною" як щодо себе, так і відносно молодіжної організації "Сокіл" та "Свободи", активістом яких є Георгій Ребрик.

Як повідомив НародUA адвокат студентів В'ячеслав Васянович, обвинувачення Сергію Баліцькому пред'явили наприкінці минулого тижня.

 

"Проти Сергія порушили кримінальну справу і пред'явили обвинувачення. Є свідчення нібито свідків, але я сумніваюся, що вони адекватні, тому що їх свідчення дуже суперечливі і навіть безглузді. Крім того, з Сергія під тиском була вибита "явка з повинною". Проте, хоч на нього і чинився тиск, але в нього вистачило мужності написати, що "умислу вчиняти вбивство та інші протиправні діяння я не мав". Тобто хлопець, незважаючи на тиск, заявив. що він не збирався нікого вбивати, нікому не погрожував і ніяких протиправних дій не вчиняв і не збирався вчиняти", - заявив захисник В'ячеслав Васянович.

 

З іншого боку, як повідомив адвокат, покази свідків - непрямі, тобто "потерпілому" Сергій не погрожував, і той дізнався про якісь погрози через "друзів".

 

"З мого 15-річного досвіду я взагалі дивуюся, звідки взялася ця справа. Вона - фактично сфабрикована на рівному місці", - запевняє В'ячеслав Васянович.

 

"Ви будете оскаржувати незаконні дії правоохоронців під час допиту Сергія 6 березня, коли його били і так далі?" - запитали ми в захисника.

 

"Я не виключаю такої можливості. Мені потрібно, щоб закінчилося слідство і були вже всі матеріали справи. Сергій Баліцький і Георгій Ребрик написали до прокуратури звернення з вимогою провести перевірку дій правоохоронців. І прокуратура вже прореагувала, направивши відповідні запити в МВС і СБУ. Також були направлені депутатські запити", - підсумував адвокат.

 

Нижче - звернення Георгія Ребрика до прокуратури.

 

Канівському міжрайонному прокурору,

молодшому раднику юстиції Кожушко О.М.

 

громадянина України Ребрика Георгія Валерійовича,

03.09.1988р. народження, проживаю за адресою:

Черкаська обл., м. Канів,…………………………

Заява

Мене, Ребрика Георгія Валерійовича, студента Канівського міського училища культури і мистецтв, координатора місцевого осередку ВМГО "Сокіл", помічника депутата Канівської міської ради від Всеукраїнського об'єднання "Свобода", члена Канівської міської організації ВО "Свобода" 7 березня 2012 року у приміщенні Канівського міського училища культури співробітниками СБУ та МВС без пред'явлення належним чином оформлених письмових звинувачень, всупереч вимог Кримінально-процесуального кодексу України щодо проведення дізнання та досудового слідства, упродовж майже п'яти годин поспіль було насильно (без отримання на те моєї добровільної згоди) допитано. Допитували п'ятеро співробітників СБУ та МВС. При цьому було пошкоджено мобільний телефон, вилучено особисті речі. Мене звинувачували у підготовці вигаданого замаху на іншого студента цього училища, що є абсолютною нісенітницею, застосовуючи при цьому незаконні заходи впливу; залякування, погроза вбивства, поранення в ногу зі зброї, затримання та поміщення до слідчого ізолятора за розпалювання міжнаціональної ворожнечі. При допиті мені не забезпечили права скористатися присутністю і участю мого адвоката.

Відповідно до статей 21,24,28 Конституції України, усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто не може бути відданий катуванню, жорстокому, нелюдському, або такому, що принижує його гідність покаранню.

Під тиском, погрозами відрахування з навчального закладу, фізичним насильством (побиттям кулаками в живіт та книгою по голові), погрозами зброєю мене примусили підписати угоду про співпрацю з СБУ, підписати надиктовані ними документи і наговорити на відеокамеру всілякі нісенітниці на політичну партію ВО "Свобода" та молодіжну громадську організацію "Сокіл", зняли це все на відео. Працівники СБУ шантажували мене цим відео, погрожуючи викласти це відео в Інтернеті.

Шановний Олександре Миколайовичу! Прошу Вас провести службову перевірку з приводу зазначених вище фактів та дати відповідну правову оцінку. В разі наявності в діях працівників СБУ та МВС, які, зловживаючи своїми повноваженнями, здійснювали незаконні дії відносно мене, Ребрика Георгія Валерійовича, ознак злочину, порушити проти цих працівників кримінальну справу.

Прошу захистити мене від незаконних переслідувань і шантажу з боку осіб, наділених державою владними повноваженнями, які зловживають цією владою. Відповідно до Конституції України вони зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень і в спосіб, передбачений Законом.

З повагою                                                                                   Г.В. Ребрик

 

Поділіться з друзями: