Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


27 Лист 2012

На Канівщині незаконно вирубують ліси?

Читайте більше в рубриці Резонанс
 

На Канівщині, у селі Прохорівка, де в 1859 році побував Тарас Шевченко, гостюючи в Михайла Максимовича, і де поета було заарештовано, почалася масова вирубка лісів в прибережній зоні Дніпра. Мешканці Канівщини б'ють на сполох, заявляючи про незаконну вирубку лісів на унікальних землях біля Дніпра. Можливо, ці землі облюбували собі для маєтків представники влади чи "нуворишів"?

Про резонансні події на Канівщині НародUA розповів депутат Канівської міськради Юрій Гамалій.

 

Ці землі ще в 2007 році українська інтелігенція, зокрема й родина відомого кіномитця Юрія Іллєнка, пропонувала президенту Віктору Ющенку віднести до земель історико-культурного призначення. Однак не склалося.

Сьогодні мова йде про загрозу втратити ці землі. Представники влади уже стверджують, що землю поділили і роздали. Очевидно, скоро там з'являться котеджі з виглядом на Дніпро.

 

Про інтенсивну вирубку лісів в прибережній зоні повідомила вдова Юрія Іллєнка Людмила Єфименко. Зокрема, вона розповіла, що на землях Прохорівської сільської ради у лісовій прибережній зоні Дніпра ведеться інтенсивна вирубка лісу та забудова цих земель.

 

102 3030

 

Депутат Юрій Гамалій одразу ж виїхав на місце і, як розповів він НародUA, "застав картину вирубку лісу та якогось будівництва".

 

Згодом, щоб розслідувати ситуацію, до Канева приїхав новообраний народний депутат від "Свободи" Андрій Іллєнко з юристами. Він мав розмову з головою Канівської райдержадміністрації Гикою О.О., і вручив голові РДА своє звернення відносно будівництва в Прохорівці. Також депутат поспілкувався з головним архітектором Канівського району В. Скачком.

Архітектор повідомив, що свого часу ця земля була виведена з підпорядкування Золотоніського лісництва і передана у власність Прохорівської сільської ради. Остання ж нібито поділила ці 9,1 гектарів  на 37 (чи 39) наділів, які дуже швидко були продані в одні руки.

 

Надалі архітектор Скачко стверджував, що не так давно він особисто бачив дозвіл на вирубку лісу на цій ділянці та бачив оплачений рахунок на 400 тис. гривень, а також запевняв, що ніякого будівництва там не ведеться, адже дозвіл на будівництво не видавався.

 

Відтак Андрій Іллєнко, юристи і канівці виїхали у Прохорівку на місце вирубки лісу та забудови цих земель.

 

"Там ми застали інтенсивну роботу по вирубці лісу та закладання фундаментів під будиночки. Одразу була спроба втечі працівників, зокрема на вантажопідіймальному крані КТА-18 (реєстр. № 1944, дорожні номери АІ 6357 ВХ), а потім на підводі", - розповів Юрій Гамалій.

 

За словами депутата Канівської міськради від "Свободи" ніяких дозвільних документів на вирубку лісу, а тим більше на будівництво робітники не надали. Тоді Андрій Іллєнко зателефонував до міліції з проханням прибути на місце та задокументувати незаконне будівництво і незаконну вирубку лісу.

Втім, міліція прибула аж через три години. За цей час до місця вирубки лісу і будівництва приїжджав сільський голова Прохорівки, який також не зміг надати дозвільні документи, зате пропонував "заладити" цю справу.

 

Міліція,Є яка приїхала згодом, опитала присутніх і сфотографувала зрізані дерева, будівельну техніку, вириті траншеї та вкладені у них залізобетонні блоки, а також задокументувала все це з підтвердженням свідчень понятими.

 

 

 

 Фото Юрія Гамалія

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему