Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


28 Трав 2012

Мер Черкас заявив, що "Водоканалу" через борги відключать електропостачання

Читайте більше в рубриці Резонанс
 

"Черкасиводоканал" ще минулого тижня мав залишитися без електроенергії через величезні борги підприємства. Так, загалом заборгованість "Черкасиводоканалу" на сьогодні сягає 30 млн грн. З них близько 4 млн грн - борги перед "Черкасиобленерго" та "Черкаситеплокомуненерго". І хоч поки що паралізацію роботи "Черкасиводоканалу" відклали, однак через тиждень чи місяць черкащани таки можуть опинитися без води. Про це заявив міський голова Черкас Сергій Одарич. Мер заявив, що без підвищення тарифів для населення або без державних субвенцій не вирішити проблему. Сергій Одарич висловився за залучення в управління підприємством приватного бізнесу, який буде формувати тарифи, включаючи в ціну й свої інвестиції в обладнання...

Мер Черкас Сергій Одарич не підтримує ідею концесії чи оренди "Черкасиводоканалу"

 

"Я б скоріше розглядав створення спільного підприємства. Я вважаю, що це найкраща форма - вона найзрозуміліша, найпрозоріша. Концесія і оренда - мало цікаві механізми, бо вони, в першу чергу з точки зору приватного партнера, не гарантують йому стабільність у роботі на період оренди чи концесії. Тобто, завжди змінюється влада і так далі", заявив Сергій Одарич.

Він послався на законопроект, прийнятий ВР в першому читанні, який дозволяє  створення подібних відкритих публічних підприємств, де частка майна належить місту, а інша частка  - приватному інвестору.

 

"Я переконаний, що в таких складних і затратних галузях, як водо- і теплопостачання, ми повинні залучати приватний капітал. Тому що модернізація цих підприємств неможлива тільки за рахунок коштів бюджету. А гратися в тарифи я думаю, що наша влада буде ще досить довго. І очікувати, що в тарифах буде закладена реальна інвестиційна складова, якої буде вистачати на модернізацію, я вважаю, що це питання далекої перспективи. Тобто, це все з'явиться тільки тоді, коли станеться колапс. Коли просто фізично сотні тисяч людей перестануть отримувати воду або тепло. Коли Алчевськ станеться в масштабах країни. От тоді влада нарешті зрозуміє, що тарифи - це не політика, це звичайна господарська діяльність", - сказав міський голова Черкас.

 

Ситуацію в "Черкасиводоканалі" Сергій Одарич пояснив "неправильною" тарифною політикою:

- На сьогоднішній день тарифи затверджує Київ, Національна комісія з регулювання тарифів на комунальні послуги. Не переглядається тариф по водопостачанню уже третій рік. Сьогодні тариф покриває затрати підприємства, собівартість менше ніж на 70 %. Тобто, підприємство кожного дня працює у збиток... Оплачувати електроенергію "Водоканалу" просто немає чим. Минулу середу "Обленерго" попереджало про відключення від електропостачання "Водоканалу". Вдалося якось цей процес затягнути, але все одно, рано чи пізно - на цьому чи на наступному тижні - такі відключення розпочнуться. І місто буде лишатися без води. Так буде тривати до тих пір, поки або не буде переглянутий тариф (тариф у будь-якому випадку має бути переглянутий), і поки Верховна Рада і Кабмін не запровадять практику відшкодування різниці в тарифах. За нашим законом, той орган, який затвердив збитковий тариф, повинен відшкодувати різницю. Так, як це було у нас, скажімо, у 2007 році, коли ми пішли на зменшення тарифу по теплопостачанню. Міська рада прийняла рішення, виконком затвердив збитковий тариф для ЧТКЕ, а за підсумками року ми відшкодувати цю вартість із міського бюджету. Отак повинен робити і державний бюджет, оскільки рішенням Кабміну наше підприємство несе збитки. Це не проблема підприємства, жителів міста чи міського голови. Це проблема того органу, який сказав: "Працюйте у збиток".

 

Щоправда, мер на уточнив, наскільки знову повинні підніматися тарифи для городян, а також те, чи вони будуть "підсильні" для більшості жителів.

 

У разі відключення "Черкасиводоканалу" від електроенергії міський бюджет, за словами Сергія Одарича, не зможе, покрити борг підприємства:

- Це суми неспівмірні для міського бюджету. Заборгованість по цьому року - до 30 мільйонів гривень. Самі позитивні прогнози - це десь 24-26 мільйонів збитків. Це в чотири рази більше ніж минулого року було виділено коштів на ремонт доріг у місті. Де їх взяти, ці кошти? І головне - незрозуміло чому місто повинне виділяти кошти.

 

 

Фото newsbv.ro

Поділіться з друзями: