Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


27 Лип 2012

Лариса Єфремова заперечує, що на ОДТРК «Рось» є цензура

Читайте більше в рубриці Резонанс
 

Генеральний директор Черкаської обласної державної телерадіокомпанії «Рось» Лариса Єфремова вважає, що розмови про цензуру на телеканалі є безпідставними.

Про це вона заявила у коментарі НародUA.

 

«На «Росі» є цензура? Це вам треба з моїми журналістами про це переговорити», - засміялася Лариса Єфремова.

 

Відповідаючи на наше запитання щодо того, чому нардепу Сергію Терещуку було відмовлено в розміщені заяви з приводу «мовного закону», пані Лариса, зокрема, зазначила:

 

«Я не відмовляла Сергію Терещуку. Але в мене є державний план, який я зобов’язана виконувати. Я підкоряюся комітету з питань телебачення та радіомовлення, і я не можу через примхи будь-якого депутата Верховної Ради ставити його програму тоді, коли він хоче. Я ставлю тільки в той час, який є. Пан Терещук у нас записувався в програмі, ми його записали – 20 хвилин часу, що має виділятися згідно з Указом про депутатську діяльність депутатів Верховної Ради – будь ласка! Ми надали йому час. Але він не може вказувати, як і будь-який інший депутат будь-якого рівня, коли я маю розміщувати цей матеріал. Це моє право. Це регулюється комітетом з питань телебачення і радіомовлення. Тому, вибачте, а про яку цензуру взагалі йде мова?! Це потрібно підняти якусь таку «хвилю», так? Для мене це неприйнятно. Якщо «піднімати хвилю», то це треба робити по справі з певною аргументацією. Я дотримуюся букви закону і підкоряюся тільки комітетові з питань телебачення і радіомовлення», - наголосила Лариса Єфремова.

 

За її словами, з віце-спікером Верховної Ради у неї взагалі немає жодних непорозумінь.

 

«Щодо Томенка, то вибачте, але це було до мого приїзду сюди. А коли Томенко приїздив і заходив до мене, ми вичерпали з ним усі питання. Я вибачилася за колишнє керівництво, яке якраз діяло не в рамках закону. І з паном Томенком, як і з паном Ляшком, паном Кличком чи з пані Королевською та іншими депутатами, які приїздять, у нас немає ніяких спірних питань. Є лист, про те, що людина хоче приїхати і використати свій час, який їй має бути наданий згідно з законодавством – без проблем. Людина приїздить, ми записуємо програму. Щоправда, ми зараз не можемо виходити в прямому ефірі, бо в нас іде ремонт і будівництво трьох студій. Десь через 20-25 днів прямі ефіри відновляться. Але знову ж таки – у нас будуть передбачені тематичним планом програми, затверджені комітетом з питань телебачення і радіомовлення», - наголосила очільниця ОДТРК «Рось».

 

Коли ж ми вкотре поцікавилися, чи правда, що програми, які записують із нардепами, показують опівночі, Лариса Єфремова сказала, що не знає подробиць, але в будь-якому випадку запевнила, що все відбувається законно.

 

«Про час я не знаю, не можу вам зараз сказати конкретно, коли була в ефірі та чи інша програма. Я не можу тримати в своїй голові абсолютно всі програми, які у нас виходять. У нас для цього є програмний директор, який чітко знає вихід кожної програми. Але час виходу програмного продукту мені ніхто не має права диктувати. Ніхто! Це однозначно. Бо в мене є план, який я зобов’язана виконати, є програми, які стоять у мене в тематичному плані, і якщо я порушуватиму цей план, мене буде карати комітет з питань телебачення та радіомовлення. А ще – податкова інспекція, яка приходить і дивиться, коли вийшла програма, яка стоїть у сітці мовлення (якщо ви знаєте, то в мене, як і в будь-якого телеканалу, є сітка мовлення), і податкова дивиться, коли стоїть програма, о котрій вона вийшла в ефір, яким хронометражем вона вийшла (посекундно рахують). А сітка мовлення – це, вибачте, не кисіль. Її не можна трясти, щоб догодити якомусь депутатові. Тому комітет з питань телебачення та радіомовлення на рівні законодавства нам вказав, що справді, ми не маємо права відмовляти, але ми маємо право ставити програми тоді, коли у нас є «вікно», - сказала Лариса Єфремова.

 

Вона також порадила «не роздмухувати» тему цензури напередодні виборів.  

 

«Можете дізнатися у всіх депутатів – ми завжди узгоджуємо час. Тобто, ми пропонуємо час, коли поставити програму. Тому роздмухувати напередодні виборів абсолютно необгрунтовано свої незаконні вимоги – це щонайменше нерозумно. Тому що я ж у відповідь теж розкажу, що, як і чому, застосувавши норми законодавства. Бо я працюю тільки в рамках закону», - підсумувала Лариса Єфремова.

 

Нагадаємо, що проект «Твій місцевий депутат» надрукував матеріал «Цензура повертається», у якому йшлося про те, що генеральному директору ОДТРК «Рось» Ларисі Єфремовій «вдалося повернути вже позабуті часи, коли вся інформаційна політика каналу визначається в одному кабінеті, керуючись виключно поточним політичним моментом».

 

Для фотоколажу використано фото з сайту portmone.name

Поділіться з друзями: