Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


03 Лип 2012

ДАІ незаконно штрафує водіїв при в’їзді в Черкаси?

Читайте більше в рубриці Резонанс
 

При в’їзді в Черкаси зі смілянського напрямку стоїть дорожній знак із написом «Черкаси», який означає для водіїв не лише початок міста, але й обмеження швидкості до 60 кілометрів за годину. Знак іноді й не помічають, оскільки він фактично "заховався" за деревами. Часто саме тут водіїв авто зупиняють й штрафують за перевищення швидкості. Виявляється, є підстави вважати, що працівники ДАІ роблять це незаконно. Як стверджує керівник новоствореного комунального підприємства «Центр адміністрування та моніторингу Черкаської міської ради» Валерій Макеєв, цей знак повинен стояти на сотні метрів ближче в напрямку центру міста. Це підтверджують і межі Черкас, окреслені й на мапах міста. Так, достатньо зайти до Черкаського міськвиконкому і глянути на карту, щоб зрозуміти, м’яко кажучи, «велику умовність» цього дорожнього знаку при в’їзді в Черкаси, як і законність дій ДАІ. Тим часом нинішні штрафи за перевищення допустимої швидкості на 20-30 (до 50) км/год. – від 255 до 340 гривень.

 

НародUA започатковує нову рубрику «Права людини». Нашим партнером, який даватиме юридичні консультації, а в деяких випадках і звертатиметься до відповідних місцевих чи державних органів з приводу порушення споживацьких чи інших прав громадян, є «Центр адміністрування та моніторингу Черкаської міської ради» на чолі з Валерієм Макеєвим. За словами Валерія Макеєва, Центр, окрім наповнення міського бюджету, займатиметься й споживацькими правами жителів Черкас. Тож наша спільна мета – розвивати громадянське суспільство й правову культуру громадян.

 

 

Після того, як НародUA опублікував інтерв’ю з Валерієм Макеєвим, до його Центру адміністрування та моніторингу за юридичними консультаціями з різних питань звернулися жителі Черкас та гості міста. Найбільш резонансні звернення до Центру моніторингу та адміністрування, як і процес поновлення прав громадян, НародUA надалі буде висвітлювати. Крім того, ви можете звернутися до Центру особисто, якщо чиїсь неправомірні дії обмежують ваші права та свободи, за телефоном «+380502488233».

 

IMGP6776

IMGP6776

 

 

До в.о. директора комунального підприємства «Центр адміністрування та моніторингу Черкаської міської ради» Валерія Макеєва звернувся чоловік, який приїхав на власному авто в Черкаси і відразу ж був оштрафований за незначне перевищення швидкості після проїзду дорожнього знаку «Черкаси» з боку Сміли. Однак після того, як гість Черкас придбав мапу міста й уважно оглянув в’їзд у місто та своє поточне розташування, то із здивуванням побачив, що знак «Черкаси» стоїть на сотні метрів далі від реальної межі міста.

З іншого боку, вразила гостя й «панорама» поблизу цього знака: високі бур’яни, занедбані туалети і так далі.

 

Виявилося, що ця територія належить не територіальній громаді Черкас, а одному з сіл Черкаського району. Тому міська влада Черкас фактично нічого не може вдіяти з цими «краєвидами», які псують «обличчя» міста.

 

IMGP6776

IMGP6776

 

Врешті, юрист Валерій Макеєв із своїм Центром адміністрування та моніторингу вирішили дослідити цю проблему й надіслали офіційний запит обласному ДАІ.

Проте, попри закінчення граничних термінів, виділених законодавством на відповідь, Центр жодної відповіді не отримував.

Утім, щойно відповідь від ДАІ таки надійшла. Мовляв, знаки установлюються у відповідності до генерального плану міста і за їх встановлення відповідає орган місцевого самоврядування». Тобто фактично ДАІ заявило, що місце встановлення дорожнього знаку їх не стосується і досліджувати це питання вони не збираються.

 

 

Ось що розповів про цю ситуацію юрист Валерій Макеєв:

 

makeev

 

- Ідеться про права дуже багатьох споживачів. Юридичною мовою – про права невизначеного кола споживачів.

Одне із звернень до нас після публікації інтерв’ю зі мною на НародUA стосується в’їзду в Черкаси з боку Сміли. Так, заявника, який до нас звернувся, зупинили на виїзді з Черкас – біля заправки «Шелл». Патруль ДАІ оштрафував його за перевищення швидкості. Після цього він зайшов на заправку і придбав мапу Черкас, оскільки приїхав сюди з іншого міста. А через деякий час він побачив, що межі Черкас проходять не там, де його зупинили. І він мав право їхати з такої швидкістю, тому що це вже було поза межами міста.

Дуже багато черкащан також не знають, де проходить ця межа. Я спеціально перевірив: зайшов у Черкаський міськвиконком і подивився на карті Черкас межі міста з боку Сміли. З одного боку межа проходить на рівні аеропорту, з іншого – на рівні нового автовокзалу. Але явно не там, де стоїть табличка «Черкаси».

Наскільки правомірно ставити знак, який вказує на межі міста поза цими межами? Сьогодні межі «зсунуті» цим знаком десь на 800 метрів.

Усі зупинки водіїв працівниками ДАІ на цьому відрізку за перевищення швидкості 60 км/год. є неправомірними.

Крім того, тут виникає багато проблем для Черкас, адже в’їзд у місто – це візитівка, обличчя міста.

Так, що ж ми бачимо після таблички «Черкаси» - високі бур’яни, занедбані туалети, напівзруйновані будівлі і так далі. Це створює певний образ міста. Чому ж тут не наведуть порядок?

Виявляється, що це, незважаючи на знак «Черкаси», - земля Черкаського району. І міська влада тут не може нічого вдіяти.

Заявники, які звертаються до нас, як правило, не хочуть розголошувати своїх даних, тому ми маємо право моніторити такі ситуації і самі звертатися до відповідних органів для захисту прав споживачів.

 

Врешті, після відповіді ДАІ Валерій Макеєв заявив НародUA, що Центр адміністрування та моніторингу готуватиме позов до суду щодо неправомірності встановлення дорожнього знаку.

 

«Відповідь ДАІ є підставою для звернення до суду про визнання встановлення знаку неправомірним. Будемо готувати позов» - зазначив пан Макеєв.

 

 

 

НародUA слідкуватиме за ходом справи, а також найближчим часом проінформує про інші, не менш важливі з точки зору дотримання прав людини, звернення громадян до «Центру адміністрування та моніторингу Черкаської міської ради». Нагадаємо, що за номером телефону «+380502488233» черкасці можуть повідомити про порушення їх прав «Центру адміністрування та моніторингу Черкаської міської ради».

 

Поділіться з друзями: