Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


11 Квіт 2012

Чи встигнуть до 9 травня облаштувати Алею Слави у Черкасах?

Читайте більше в рубриці Резонанс
 

Бути чи не бути Алеї Слави? Про те, що її буде облаштовано, вперше заговорили навесні минулого року. Тоді ветерани звернулися до голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба з проханням, щоб така алея з'явилася у місті.  Губернатор дав відповідні доручення, управління містобудування та архітектури облдержадміністрації у співпраці з відповідними департаментами міськвиконкому розробили кілька проектів такої алеї, ветерани ж обрали проект, який найбільше припав їм до вподоби. Ішлося про те, щоб розпочати будівництво та реалізувати цей проект ще до кінця 2011 року. Як бачимо, минув рік, проте алеї досі немає.

Тим часом, саме Алея Слави стала «яблуком розбрату» між мером Черкас Сергієм Одаричем та воїнами-інтернаціоналістами. Адже то вже потім був мітинг, зламані турнікети та вибачення. Спочатку ж було слово, і слово було «алея». Причиною непорозуміння стали 250 тисяч гривень. Під час сесії міської ради мер запропонував скерувати кошти на будівництво Алеї Слави, де відзначать визволителів Черкас, знявши відповідну суму із реконструкції пам'ятника воїнам-афганцям.

 

«Обговорювалося питання фінансування Алеї Слави. Надійшла пропозиція від депутатів, що оскільки немає досі проекту реконструкції пам'ятника афганцям, а проектом бюджету передбачено 250 тисяч гривень, то поки не з'явиться цей проект (бо про це вже весь минулий рік ішла мова, міський бюджет виділяв кошти, і за цілий рік ми не змогли отримати від афганців проекту реконструкції пам'ятника, який можна було б фінансувати). Отже, була пропозиція, поки немає цього проекту, ці кошти перерозподілити на спорудження Алеї Слави», - розповідав Сергій Одарич журналістам під час прес-конференції.

 

Алея Слави має розташовуватися у Черкасах по вул. Кірова (від бульвару Шевченка до Пагорба Слави). Там збираються встановити пам'ятні знаки героям, які визволяли Черкаси від німецько-фашистських загарбників,  а також встановити стелу на честь Героїв національного визвольного руху, створити панорамні майданчики тощо. Крім того, планується провести реконструкцію і благоустрій цієї Алеї. За попередніми домовленостями, будівництво має відбуватися на умовах співфінансування з обласного та міського бюджетів.

 

Як повідомив НародUA начальник управління планування та архітектури Черкаського міськвиконкому Микола Упир, будівництво розпочнуть з дня на день, а закінчити планують до 9 травня.

 

«Першим етапом реконструкції алеї є реконструкція благоустрою площі Слави та розміщення там пам'ятного знаку Героям, життя та подвиги яких пов'язані з Черкасами. Це декоративна стіна із граніту, висотою близько 2 метрів із нанесеними прізвищами героїв, які брали участь у визволенні Черкас, народилися в Черкасах, отримали звання героїв, були тут поховані... Цей перелік нам надала ветеранська організація, яку очолює Іван Губський. Йдеться про кілька десятків прізвищ, які потрібно викарбувати. Замовлення на виготовлення гранітних елементів уже передано в Корсунь, там будуть робити заготовки. Креслення передані у фірму «Круг-С», для того, щоб вони готували матеріали і вели підготовчі роботи. Сьогодні-завтра будуть робити фундамент під цю стінку», - запевнив Микола Упир.

 

Ми поцікавилися, чи встигнуть завершити усі роботи до святкування Дня Перемоги.  Головний архітектор Черкас не приховував, що це питання його теж хвилює:

 

«Я сам про це переживаю. Дуже великий сумнів, дуже великий ризик. Але поставлено завдання, і це під контролем керівництва області і міста, щоб встигнути. Нібито стелу цю мають встигнути зробити. На сьогоднішній день, якщо ніяких катаклізмів не відбудеться, то математично, фізично нібито реально встигнути. Це все наше, слов'янське – довго запрягаємо, але швидко їдемо», - пожартував Микола Упир.

 

Щодо ціни питання, то частину коштів виділила обласна влада, частину – міський бюджет. Загалом це приблизно 500 тисяч гривень. Але цього недостатньо, тому будуть залучатися спонсорські кошти.

 

За словами головного архітектора Черкас, після встановлення стели потрібно буде виконати ще чимало робіт, але це тільки в планах.

 

«При наявності коштів і вдалої організаційної здібності нашого керівництва йдеться про реконструкцію вулиці Кірова, вулиці Слави, від площі воїнів-інтернаціоналістів, будівництво каплиці, яку повинні таки будувати, заміна повністю вздовж вулиці Кірова лавочок, світильників, мощення. Далі – заміна мощення навпроти краєзнавчого музею, заміна і ремонт мощення на самому майдані перед Батьківщиною-матір'ю, розміщення там додаткових елементів, пам'ятних знаків воїнів, які брали участь у національній визвольній боротьбі українського народу, облаштування за пам'ятником оглядового майданчику. Цей ескізний проект розроблений, він пройшов обласну архітектурну раду, і як сценарій на майбутнє, як алгоритм майбутніх дій, він є. Але для того, щоб його реалізувати, безумовно, треба реальні кошти», - підсумував Микола Упир.

 

Тим часом, нас цікавить офіційна позиція заступника міського голови Черкас Віктора Беззубенка щодо того, чи встигнуть встановити стелу до 9 травня. Адже днями на нараді із працівниками міськвиконкому пан Беззубенко не приховував свого занепокоєння з цього приводу:

 

«До мене вже підходив Рябцев (заступник голови Черкаської ОДА - НародUA) і запитував про це. Документацію, яку мали передати ще у лютому, передали тільки на початку квітня! Потрібно відшліфувати граніт, почати роботи, заключити договори з виконавцями, поїхати в Чигирин і подивитися, які ті плити з прізвищами, як шліфуються...», - сказав з-поміж іншого Віктор Беззубенко. Він також дав доручення вивчити ситуацію і доповісти йому, чи реально встигнути завершити всі роботи до 9 травня.

 

Фото: mr-brut.livejournal.com

Поділіться з друзями: