Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


08 Груд 2011

Чи перетвориться «дача Андрєєва» на черкаське «Межигір’я»?

Читайте більше в рубриці Резонанс
 

Цей будинок у сосновому лісі на березі Дніпра раніше використовували як готель для лідерів Компартії, котрі приїздили з Москви або Києва. Донедавна земля, на якій споруджений об’єкт, належала місту Черкаси, сама ж споруда перебувала у власності Черкаської обласної ради, а тимчасовим власником і орендарем дачі був приватний підприємець. Сьогодні ж і земля, і готель уже належать облраді. Територію збільшили до 5,5 гектарів і відгородили від простих смертних.

 

Трофей, що переходить з рук у руки

З 1991 року «дача Андрєєва» (Олександр Андрєєв – колишній перший секретар Черкаського обкому КПУ) стояла занедбана і не використовувалася. У 2003 році ПП «Гостинний двір» орендувало у обласної ради на 10 років комплекс будівель у сосновому бору (котельню, будинок для обслуги та міні-готель). Отримавши дозвіл ради, підприємство відремонтувало готель.

dach

 

Як розповів екс-власник ПП «Гостинний двір» Олександр Чуприна, вартість робіт орієнтовно становила близько 2 млн. грн. Сюди додамо щорічну орендну плату – 120 тисяч гривень. Тобто, утримання об’єкту влетіло в копієчку. І хто зна, як би далі розвивалися події, якби в січні 2011 року відділ зв`язків із громадськістю Управління МВС України в Черкаській області раптом не оприлюднив заяву про «тіньову схему, за якою в 2003 році екс-керівництво облдержадміністрації здійснило спробу відчуження приміщення готельного комплексу, яке зараз має назву ПП «Гостинний двір». У повідомленні йшлося, що «земельну ділянку, яка обліковується за Черкаською міською радою, просто привласнили – без укладення будь-яких договорів та державної реєстрації, без жодних документів, які підтверджують право власності чи право використання земельної ділянки, ласий шматок землі, площею майже 2,5 га, три роки приносив своєму незаконному власнику прибутки, завдавши при цьому державі збитків на 100 тисяч гривень».

dnapr

 

Заява стала масивним камінцем у город екс-губернатора Черкащини Вадима Льошенка, який керував областю у 2003 році, і не без допомоги якого, очевидно, О. Чуприна отримав право орендувати «дачу». Наскільки ця «допомога» була законною – залишмо це питання численним правоохоронним органам. Цікаво, що якраз напередодні цієї заяви УМВС голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб звільнив Вадима Льошенка з посади свого заступника та керівника апарату ОДА, назвавши його «Павліком Морозовим». Очевидно, посадовці щось таки не поділили і не змогли домовитися. Не виключено, що «переговори» тривають і досі. Тим часом так звана «дача» є лише трофеєм, який переходить із рук у руки залежно від того, хто при владі.

dnipro

 

Чуприна не коментує цькування Льошенка, його хвилює доля власних грошей, вкладених у комплекс упродовж 2003-2011 років. Тим часом, очевидно, що обласні посадовці не на жарт почали цікавитися «дачею» і поставили собі за мету повернути її в обласну комунальну власність (принаймні, для початку).

ssfsfs

 

Коли підприємця «виштовхали» із орендованого об’єкту (після того, як у червні з’явилася заява прокуратури Черкаської області про те, що «Вищий адміністративний суд поставив крапку у справі «дачі Андрєєва», він попри оприлюднення подробиць скандалу, категорично відмовлявся від будь-яких контактів з журналістами.

jidalna

 

Сьогодні ж коротко прокоментував для НародUA нинішню ситуацію: «Судами займаються юристи. Дії судовиконавця по проникненню в приміщення готелю визнано судами першої та другої інстанції незаконними. Тобто це рішення суду вступило в законну силу. Що далі? Ми звернулися до прокуратури з цього приводу. Нехай далі вирішують згідно з чинним законодавством». Крім того, він розповів, що кримінальна справа проти «Гостинного двору» щодо незаконного захоплення землі ще не закрита.

IGP5712

 

Міська рада відмовилася заробити 50 млн грн

21 квітня на засіданні сесії Черкаської міської ради депутати надали дозвіл КП «Управління по експлуатації Будинку рад і об’єктів обласної комунальної власності» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 5,4 гектарів по вулиці Менделєєва, 4. За словами тодішньої заступниці міського голови Черкас Любові Майбороди, питання приймалося під тиском голови облдержадміністрації Сергія Тулуба.  «Вважаю, що це безпрецедентне рейдерство. Вартість цієї землі можна оцінити як 50 млн грн! А її віддали безкоштовно у власність обласної влади», - розповіла Л. Майборода. За її словами, С. Тулуб хоче зробити на місці «дачі» свою резиденцію. «Я була там у квітні, і побачила там речі із написом «Майно С. Б. Тулуба. Не чіпати!». Це каністри з коньяком без акцизних марок, різноманітні картини, книги улюбленої поетеси губернатора Зінаїди Тулуб тощо. Це замашки якихось арабських шейхів. Якщо приїхали важливі гості, нехай селяться в готель і платять кошти, як всі люди, які їздять у відрядження. Я вважаю, що ця дача мала б бути продана з аукціону», - розповіла Л. Майборода.

IGP5723

 

23 червня під час сесії Черкаської міської ради депутати проголосували за надання комунальному підприємству «Управління експлуатації Будинку рад і об’єктів комунальної власності» земельної ділянки площею 5,373 га по вул. Менделєєва, 4 в постійне користування. За відповідне рішення проголосували 32 депутати, присутні в залі.

IGP5756

 

Земельна ділянка надана обласній владі під комплекс будівель (готель, будинок обслуговуючого персоналу, котельня, огорожа та замощення) за рахунок земель Черкаської міської ради при умові збереження зелених насаджень. Перед тим рішенням суду цю територію, яку орендував приватний підприємець Олександр Чуприна, було повернуто до обласної комунальної власності (хоча підприємець мав право орендувати об’єкт щонайменше до 2013 року).

IGP5733

 

Показовий прес-тур

Наприкінці серпня перший заступник голови обласної ради Анатолій Рибак здійснив героїчний вчинок. Він повіз журналістів на «дачу». «У рамках відкритості і прозорості роботи влади», - як повідомила пізніше прес-служба облради. «Легенда», яку відразу ж озвучили підзвітні «акули пера», була такою: «ПП «Гостинний двір» взяло в оренду будівлі, але у зв’язку з невиконанням орендних зобов’язань Вищий адміністративний господарський суд міста Києва своїм рішенням повернув об’єкт до комунальної власності обласної ради. Картина, що постала перед гостями, в повній мірі виказувала бездіяльність попередніх орендарів. Будиночки обслуговуючого персоналу без вікон і дверей, підвали – захаращені сміттям, стіни – відсирілі і потріскані, трава трохи вища колін, ставок швидше нагадує болото – ось результати їх «господарювання», - заявили в облраді. Нагадаємо: відтоді, як Чуприна змушений був здатися і залишити приміщення на Менделєєва, минуло три місяці. Впродовж цього часу тут ніхто не наводив лад, а тим паче не косив траву.

IGP5788

 

«Приватне підприємство порушувало договір оренди, тому ми і звернулись до правоохоронних органів з метою запобігання неправомірним діям. В ході перевірок було встановлено, що об’єкт використовувався не за призначенням, не виконувались обумовлені договором ремонтні роботи. Крім того, виявилося, що орендар допустив борги за використання газу на суму 40 тисяч гривень. І при усіх цих порушеннях орендарі, яких виставили з об’єкта, надіслали на адресу облради претензію, в якій вимагають компенсувати два мільйони гривень за нібито проведені роботи з благоустрою, не маючи при цьому підтверджуючих фінансових документів», – повідомив журналістам А. Рибак.

IGP5724

 

За його словами, найближчим часом обласна влада планує в першу чергу вирішити у відповідності до чинного законодавства питання щодо погашення заборгованості за використаний газ, зробити косметичний ремонт приміщень, провести розчищення прибудинкових територій, а також розробити проект цільового використання.

Утім, в об’єктиви камер та фотоапаратів чомусь не потрапив довжелезний паркан, який розпочали будувати навколо об’єкту. Адже, згідно, рішення міської ради, територія «дачі» відтепер збільшилася більш ніж вдвічі. Тож дерев’яна огорожа дуже швидко відділила чиїсь (комунальні?) володіння від паркової зони. Причому, таким чином, що тепер усі черкащани, які звикли спускатися стежкою до Дніпра (до річки звідси рукою подати), змушені будуть обходити паркан і шукати інші шляхи.

 

Охоронці працюють задарма?

Якщо вірити чиновникам, споруду нині ніхто не утримує, бо немає коштів. Ми звернулися із інформаційним запитом до комунального підприємства «Управління по експлуатації Будинку Рад та об’єктів обласної комунальної власності», поцікавившись, у яку суму обходиться місячне утримання споруд по вулиці Менделєєва, 4, які нещодавно були передані на баланс цього підприємства і чи вже розроблено проект благоустрою (згідно рішення Черкаської міської ради такий проект мав з’явитися уже наприкінці серпня).

IGP5753

 

До речі, зазначимо, що надсилали інформаційний запит у Черкаську міськраду з надією дізнатися, чи розроблено згаданий проект, проте жодної відповіді так і не отримали. Надто ж дражливою була інформація щодо того, скільки коштів витрачається щомісяця на охорону об’єктів, які там розташовані. Адже нам достеменно відомо, що цілодобово територія так званої «дачі Андрєєва» перебуває під охороною – там чергує озброєний охоронець в компанії псів.

Відповідь на інформаційний запит від «Управління по експлуатації Будинку Рад та об’єктів обласної комунальної власності» була несподіваною. Новий директор цього комунального підприємства Михайло Таран повідомив: «Наше підприємство 05.08.2011року отримало державний акт на право постійного користування земельною ділянкою по вул. Менделєєва,4 та зареєструвало його у Книзі записів про державну реєстрацію державних актів на право постійного користування земельною ділянкою. В кошторисі нашого підприємства на 2011 рік не були передбачені кошти на виготовлення проекту благоустрою і озеленення земельної ділянки по вул. Менделєєва, 4, тому вказаний проект в даний час нами  не був  замовлений. В той же час внесено пропозиції Черкаській обласній раді передбачити видатки на виготовлення проекту  озеленення та благоустрою земельної ділянки по вул. Менделєєва, 4 при формуванні обласного бюджету на 2012 рік. В кошторисі нашого підприємства на 2011 рік також не передбачені кошти на оплату послуг за охорону споруд по вулиці Менделєєва, 4, тому розрахунки за послуги охорони вказаного об’єкта нами не проводилися».

IGP5765

 

Отакої! Ми повторили свій запит, цього разу спрямувавши його в Черкаську облдержадміністрацію, проте там теж розвели руками – мовляв, якщо власник об’єкту нічого не знає про оплату послуг за охорону, то ми й поготів. Про те, звідки взялися кошти на кількаметрову дерев’яну огорожу і хто заплатив за роботу кільком десяткам робітників, які старанно її споруджували, ми вже не запитували.

Тим часом, міська влада вирішила максимально спростити життя комунальному підприємству, яке відтепер є власником будівель по Менделєєва, 4, надавши пільги на сплату земельного податку у 2011-2012 роках. Ідеться про земельний податок на ділянки під Соборною площею (площа в центрі міста, яку нещодавно теж передали у власність облради) та «дачею Андрєєва». 20 жовтня цього року міська рада скасувала податок для комунального підприємства «Управління по експлуатації Будинку рад і об’єктів обласної комунальної власності». Через таку благородну ініціативу міський бюджет Черкас не отримає в цьому році 52 тисячі гривень, а в наступному – 315 тисяч.

dfgdgd

 

Резиденція як у Свердловську чи черкаське «Межигір’я»

Що насправді буде на Менделєєва,4? Відповідь на це питання знає лише Герой України, багаторазовий міністр Кабінету Міністрів, голова Черкаської облдержадміністрації та друг Президента Сергій Тулуб. За чутками, очільник Черкащини хоче зробити з «дачі Андрєєва» друге «Межигір’я». До слова, сам губернатор, досі не обзавівся власним житлом на Черкащині – орендує помешкання, яке нині виставлено на продаж. Невже губернатор опиниться на вулиці?.. Втім, до того часу можуть облаштувати резиденцію… Нам лишається тільки висловлювати здогади та прислухатися до того, що говорять. Так, заступник голови Черкаської облради Анатолій Рибак стверджує, що вивчаються різні варіанти: «Цього року ніяких коштів не буде витрачатися. Але можу запевнити, що нічиєї персональної дачі там не буде. Це об’єкт комунальної власності», - підсумував Рибак.

IGP5833

 

Сам Тулуб, відповідаючи на запитання щодо «освоєння» дачі, скромно зазначив, що хотів би, щоб це було щось на кшталт палацу для офіційного прийому гостей, як у Свердловську.  «Я дав доручення, щоб мені архітектор запропонував варіанти, що там буде. Як я це бачу, то це буде те, що необхідно громаді області для здійснення представницьких функцій. Я бачив щось подібне, коли був у Свердловську. Ми їздили, презентували нашу область, інвестиційні проекти, і я там багато побачив цікавого. Думаю, ми не гірші, повинні робити так само і представляти перед світом нашу область, бо вона – найкраща», - сказав С. Тулуб.

ergte

 

Поділіться з друзями: