Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


13 Серп 2012

Черкащани «взули» «Кока-Колу» на 100 тисяч гривень

Читайте більше в рубриці Резонанс
 

100 тисяч гривень штрафу за введення в оману споживачів та за отримання неправомірних переваг на ринку. Черкаське територіальне відділення Антимонопольного комітету України нещодавно оштрафувало компанію «Кока-Кола». Хоча насправді спочатку йшлося про 100 мільйонів штрафу, і якби не посол США, то невідомо, чим би все закінчилося. Завдяки кому «Кока-Колу» покарали, знає керівник комунального підприємства «Центр адміністрування та моніторингу Черкаської міської ради» Валерій Макеєв.

Згідно з інформацією АМКУ, було розглянуто справу щодо порушення статті 15 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» відносно компанії «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед» (Київська область). Як встановило відділення, акційні пляшки напою «Сoca-Сola Light» продавались в роздрібній мережі супермаркетів («Сільпо», «Квартал» та магазин «Фреш Маркет») після закінчення терміну дії акції. Умови та строки дії акції були зазначені на зворотному боці етикетки, їх можна було прочитати лише відірвавши її. До того ж напис «Правила на звороті» було надруковано шрифтом білого кольору на сріблястій етикетці, що ускладнювало сприймання споживачем цієї інформації. Справу для прийняття рішення було передано до Антимонопольного комітету України. Тимчасовою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України було прийнято рішення про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, а саме: повідомлення на лицьовому боці етикетки невизначеному колу осіб неповних відомостей про акцію «125 років Кока-Кола створена дарувати радість» внаслідок обраного способу їх викладення шляхом замовчування окремого факту – терміну дії акції, що могло вплинути на наміри споживачів щодо придбання акційної продукції компанії «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед» після закінчення терміну дії цієї акції. На порушника накладено штраф у розмірі 100 тисяч грн.

 

Насправді, невідомо, чи АМКУ зацікавився б аж так пильно «Кока-Колою» та правами споживачів, якби не фахівці комунального підприємства «Центр адміністрування та моніторингу Черкаської міської ради», які здійснили правовий супровід розгляду справи.

 

DSC 3234

 

«Так, дійсно, «Кока-Колу» оштрафували, і це вперше в історії на пострадянському просторі, що хтось проти них руку підняв. Справа дуже проста. У минулому році були такі пляшечки з написом «Шукай під кришкою». А в мене така вдача, що я зазвичай заходжу і в 90 % відкриваю і кажу: «Де моя пляшечка?». Так мені щастить. А тут я у липні минулого року відкриваю у магазині «Квартал» біля літака пляшечку і прошу дати мені ще одну. Але продавчині кажуть, що акція закінчилася», - розповів у коментарі НародUA Валерій Макеєв. 

 

Він дав завдання студенту-п’ятикурснику Костянтину, який саме проходив у нього стажування, написати заяву в Антимонопольний комітет.

 

«Звичайно переполох немаленький – справу розглядали дев’ять місяців, хоча мали розглянути за два. Із черкаського відділення передали в центральне, там було створено комісію за участі центрального, черкаського та кіровоградського відділень Антимонопольного комітету. Компанія «Кока-Кола» зрозуміла, що нічого не вдіє. Але залучила одну з найпотужніших київських юридичних фірм у сфері інтелектуального права», - пригадав керівник «Центру адміністрування та моніторингу».

 

За його словами, Закон України «Про захист від недобросовісної конкуренції» передбачає штраф у розмірі до 5 % від товарообігу, який було здійснено за попередній рік.

 

«Товарообіг «Кока-коли» публічно представлений у соціальних мережах – це 2 мільярди гривень за 2010 рік. І цій компанії треба було заплатити за заявою Кості-п’ятикурсника аж 100 мільйонів штрафу», - наголосив Валерій Макеєв.

 

Таким чином, справа «Ко-Ко-Ко» (Костя проти Кока-Коли) виявилася доволі загрозливою для відомого виробника напоїв. Настільки загрозливою, що керівництво «Кока-Коли» навіть змушене було звертатися за допомогою до високопосадовців.

 

«У моїй практиці це було вперше, коли іде засідання, а представники відповідача – юридична фірма, яка представляла «Кока-Колу» - просять паузу. Це все зафіксовано на відео, як вони після перерви заходять і кажуть, що генеральний директор розлючений і звернувся до посла США. Мовляв, посол шукає Цушка, і Цушко зараз буде вирішувати питання, як зменшувати суму штрафу, і що робити. Посол таки вийшов на голову Антимонопольного комітету, той надіслав листа із проханням пожаліти «Кока-Колу». Мовляв, навіщо її аж так штрафувати, це ж безневинна витівка. Я не наполягав на тому, щоб штраф становив 100 мільйонів, тож зрештою зняли 100 тисяч. Інше питання, чому підприємця, у якого товарообіг 50 тисяч гривень, штрафують на 17 тисяч, а «Кока-Колу» з товарообігом у два мільярди, - на 100 тисяч. Це цікаве питання, але не до мене», - сказав Валерій Макеєв.

 

Він наголосив, що ця справа має неабияке значення.

 

«Для нас важливим був момент встановлення неправомірної поведінки. Це дуже важливо як прецедент, бо для інших товаровиробників, які застосовують неправомірні гасла, що дають їм переваги у конкурентному середовищі, такі приклади повинні бути показовими. До речі, зараз таку ж справу ми будемо проти «Пепсі-Коли» проводити – там таке ж порушення», - підсумував Валерій Макеєв.

 

 

Дізнатися більше про діяльність «Центру адміністрування та моніторингу» можна із матеріалів «ДАІ незаконно штрафує водіїв при в’їзді в Черкаси» та «Воля-кабель порушує права громадян»

 

Фото: thecatcherintherye41.wordpress.com

Поділіться з друзями: