Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


19 Січ 2012

«Ангел з автоматом на плечі – це вбивця»

Читайте більше в рубриці Резонанс
 

Начальник Головного управління культури та туризму Черкаської облдержадміністрації Василь Марштупа хоче стати членом комітету з літературно-публіцистичної премії імені Василя Симоненка. Крім того, він запевняє, що нинішній склад комісії, який ухвалив рішення про вручення премії Леоніду Даценку, потребує змін. Про це він розповів НародUA. Також посадовець запевнив, що був присутній на вечорі пам'яті Симоненка, а диплом, грошову премію та нагрудний знак вручив поетові Леоніду Даценку особисто за кілька днів до урочистостей у драматичному театрі.

 

 

- Чи справді є ініціативи щодо зміни складу комітету з премії імені Василя Симоненка?

- Я вам скажу так: люди міняються, хтось звільняється, хтось приходить новий. Я - у тому числі не член комітету, а хотів би ним бути. Я вже говорив голові комітету Володимиру Поліщуку з цього приводу, щоб я був і ще кілька людей щоб були присутні в цьому комітеті. І це природно, все в природі міняється... Будемо вирішувати, це колегіальне рішення, я одноосібно його не можу приймати. Будемо визначатися – може збільшимо, а може зменшимо кількість комісії. Це нормальне явище, тут немає ніякого підтексту, не шукайте підтексту. Є пропозиції з усіх боків – і від письменників, і від обласної адміністрації. Їх треба вивчити, узгодити, щоб комісія була справжня. Симоненко був справжній і комісія мусить бути справжньою.

 

- Ви зараз оцінюєте, що вона не зовсім якісна?

- По-перше, вони засідали не в повному складі. У зв'язку з тим, що дехто з людей позвільнявся. Щодо якості комісії ми не можемо судити по призначенню премії імені Василя Симоненка. Кожен судить, як вважає за потрібне. Ми живемо в правовій цивілізованій державі, тож кожен має право думати і вирішувати сам за себе. Але скажу відверто – книжка Даценка мені не сподобалася. Тим більше, її назва «Ангел з автоматом на плечі» - це вбивця.  Симоненко був ліричною, доброю, щиросердною людиною, а тут – вбивця, ангел з автоматом, який убиває і стріляє... Це не для мене.

 

- Чому обласна влада не прийшла на вручення премії?

- Як не прийшла? Я був, був мій заступник. Я спізнився. Але сидів у залі, все бачив. Я був у школі, ми вивчали там питання про Водянівський будинок культури, де протікає дах. Затримався, погана дорога була, і я доручив, щоб премію вручила інша людина. Я приїхав, то він уже виступив. Чомусь усі підганяють цей захід під вручення премії. Це захід Василя Симоненка. Я прошу вас наголосити на цьому. Це мистецький захід пам'яті Василя Симоненка, він - головна фігура. А інше – деталі. Бо головна фігура – Василь Симоненко, його постать, його твори, його громадянська позиція, його поезія, людяність. Я вважаю, що управлінням культури мета досягнута, дійство відбулося, Василь Симоненко прозвучав, ми досягли своєї мети, а що навколо того точиться – це мені абсолютно нецікаво.

marsh- Чому Сергій Тулуб не вручав премію?

- Є положення про цю премію. І там ніде не написано, що мусить вручати саме на сцені губернатор. Шевченківську премію в Києві вручають і необов'язково...

 

- Але Сергій Борисович обіцяв...

- Взагалі це питання до Сергія Борисовича. А я в себе в кабінеті гроші Даценку вручив, вручив йому диплом і нагрудний знак – я особисто. А Поліщук вирішив публічно ще це зробити, це його право.

 

- Ви вручали перед вечором пам'яті?

- Так, і премію, і гроші, і нагрудний знак я вручав перед вечором. За кілька днів до цього. Все прозоро й чесно.

Для довідки:

З метою вшанування пам'яті Василя Симоненка за пропозиціями обласних організацій Спілок письменників і журналістів, Черкаська обласна рада та облдержадміністрація заснували обласну літературно-публіцистичну премію «Берег надії» імені Василя Симоненка. Мета премії — заохочення професійних і непрофесійних літераторів, журналістів до нових творчих пошуків у галузі літератури, до створення вартісних літературних та публіцистичних творів, спрямованих на відродження й утвердження духовності, побудову незалежної Української держави.

Премія «Берег надії» імені В.Симоненка присуджується щорічно в день народження поета — 8 січня, починаючи з 1995 року. Лауреатові вручається диплом, нагрудний знак і грошова винагорода.

Поділіться з друзями: