Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


26 Груд 2011

У «Сосновому бору» немає умов для оздоровлення малюків

Читайте більше в рубриці Репортаж
 

Санаторій «Сосновий бір», до якого хочуть приєднати внаслідок реорганізації ще два дитячі санаторії «Пролісок» і «Зміна», не пристосований для того, щоб приймати дітей до 7 років. Для малечі тут не створено жодних умов. У цьому НародUA переконався побувавши у санаторії.

 

Бюджет санаторію – 10 мільйонів на рік


Обласний дитячий санаторій «Сосновий Бір» працює із 1986 року. Розташований він на околиці Черкас, у «Соснівці». Працівники головного корпусу санаторію навіть жартують, що частина приміщення ще в Черкасах, тоді як інша частина – уже в Геронимівці. Якщо вірити офіційній інформації, що розміщена на сайті Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації, то санаторій займає територію 30 гектарів. Тоді як головний лікар закладу Григорій Борисов назвав нам зовсім іншу цифру – 13 гектарів.

IMGP6047

 

Заклад акредитований на вищу категорію. Тут функціонують впродовж всього року 240 ліжок, забезпечується оздоровлення дітей віком від 6 до 18 років із захворюваннями органів дихання, травлення, опорно-рухового апарату та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Середній термін лікування – 24 дні. Заклад також визначено базовим для оздоровлення дітей соціально незахищених категорій населення, дітей-інвалідів, хворих на цукровий діабет.

IMGP6060

Беручи до уваги ситуацію навколо реорганізації санаторіїв «Зміна» і «Пролісок», що набула неабиякого розголосу, а також враховуючи той факт, що на сесію облради можуть невдовзі знову винести це питання, опозиційні депутати вирішили вивчити усі «за» і «проти» подібної реорганізації. Отже, ми побували у санаторії «Сосновий бір» разом із Любов Майбородою (позафракційна) та Олександром Романенком (БЮТ-Батьківщина).

IMGP6065

Як виявилося, санаторій має шість корпусів. І для того, щоб відвідати бодай кілька з них, довелося їздити автомобілем по території, бо ж іти – далеко і довго. Імпровізовану екскурсію для депутатів проводив головний лікар Григорій Борисов. Він розповів, що на території розміщено понад 30 великих і маленьких об’єктів. Зокрема, є три  педіатричних і одне фізіотерапевничне віддлення, лабораторія, харчоблок і школа. Спочатку ми потрапили у перше педіатричне відділення, розташоване у двох корпусах. Нам показали соляну шахту, масажний кабінет, кабінет лазеротерапії, також дітям пропонують сольові і хвойні ванни. Є навіть лазерний душ. «І чого я не дитина, я б сама тут відпочивала», - сплескує руками Любов Майборода.

IMGP6072

«Бюджет санаторію – 10 млн на рік. У минулому році було трішки менше. У нас 212 штатних одиниць,16 лікарів», - розповів головний лікар. За його словами, в цьому корпусі  мають можливість відпочивати  діти від 6 до 12 років. Тому що лікувальна база тут на першому поверсі (щоб діти після процедур не ходили в різні відділення, які розміщені по території). Проте навіть їм потрібно вийти із корпусу і пройти чималий шлях до їдальні.

 

Тут треба знімати фільм «Лєнін в октябє»

 

Раніше на цьому місці був республіканський санаторій для хворих на туберкульоз. Сюди приїздили відпочивати із Сибіру і навіть із Далекого Сходу. Тож у приміщень є свої особливості. Наприклад, дерев’яні веранди в деяких корпусів. Вони були передбачені для відпочинку хворих на туберкульоз.

IMGP6078

«Було б добре поставити сучасні вікна і зробити там опалення, бо вони не опалюються», - говорить Григорій Борисов. За його словами, корпуси потребують сучасного ремонту, проте кошти на це ніхто не виділяє. Так, четвертий корпус зараз ремонтують, проте роботи затягуються і невідомо, коли закінчаться. Добре було б, щоб у санаторію був свій басейн, проте про його будівництво поки що не йдеться.

IMGP6081

 

IMGP6086

 

IMGP6088

Прямуємо до їдальні, яка розрахована десь на 300 місць. Діти, які відпочивають у санаторії, харчуються 5 разів на день. Депутати прискіпливо перевіряють кухню, спілкуються із працівниками і дізнаються, що на харчування однієї дитини на день виділяється 35 гривень (хоча ще недавно було 28).

«А серветки у вас є?», - цікавиться Любов Майборода.

«Ні, немає».

«Треба зробити. Ми як приведемо до вас іноземців, то щоб був повний порядок. Це копійки. Треба дітей вчити, вони повинні вміти користуватися», - резюмує депутатка.

IMGP6089

 

IMGP6093

 

IMGP6094

 

IMGP6095

Наступний об’єкт - лікувальний корпус. «Він у нас старенький, побудований до війни», - пояснює головний лікар.

«Головне, кажіть – до якої війни», - сміється Олександр Романенко.

У цьому корпусі знаходиться частина фізіотерапевтичних кабінетів та діагностичних лабораторій,· інгаляторії і навіть стоматологічний кабінет. До речі, вартість ліжкодня у санаторії – 134 гривні. Як нас запевнили, тут відпочивають діти зі всієї Черкаської області (із них із Черкас – 24 %). «Шафи тут ще «пастерівські». Ми будемо у вас фільм знімати «Ленін в октябрє», - пожартували депутати.

 

Головний лікар визнає, що умов для малечі в його санаторії справді немає

 

Наостанок відбулася дражлива розмова про реорганізацію санаторіїв «Пролісок» та «Зміна». Як ми вже повідомляли, Головне управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації висловило пропозицію приєднати ці санаторії до «Соснового бору».

IMGP6098

«У нас і губернатор був, відкривав соляну шахту, і звичайна річ, казали про те, щоб цей санаторій зробити базовим і його розвивати далі. Місце є, персонал є, 16 лікарів – і фізіотерапевт, і лікар-стоматолог, і лаборант.  А в тих санаторіях 30-49 ліжок… Але там немає ні лабораторного обстеження, ні стоматологічної допомоги, і басейни вже 10 років не працюють. Тоді була така річ озвучена, щоб створити в області один базовий санаторій без втрат ліжко-фонду, який є, бо в нас є де розмістити, і щоб можна було надавати хорошу допомогу в оздоровленні дітей. Ми ніякі цілі не переслідували. Як там вирішать, так і буде. Від мене ніяких ініціатив не було і не може бути, ми працюємо, маємо  240 ліжок, трудимося і все», - прокоментував ситуацію Григорій Борисов, назвавши санаторії «Зміна» і «Пролісок» «мертвими».

IMGP6102

Йому заперечив Олександр Романенко: «Ви ж знаєте, як готують такі заклади до закриття і як зменшують кількість ліжок. От якби в обласній раді сказали що на санаторій «Пролісок» треба півтора-два мільйони, депутати проголосували б. Але це питання не виноситься, адміністрація не ставить це питання», - зауважив депутат.

IMGP6108

А Любов Майборода резюмувала:

«Є один аргумент, який ви прекрасно знаєте – це маленькі діти. 3-6 років. У цю їдальню вони ходити не можуть. Одне це вже ставить крапку. Діти до 7 років - у вас умов для них немає».

«Так немає, я це знаю і говорю про це», - погодився Г. Борисов.

Тож якщо питання про реорганізацію санаторіїв таки винесуть на розгляд під час наступної сесії облради, то опозиційні депутати хочуть вмовити більшість не підтримувати цю ініціативу.

IMGP6111

 

IMGP6118

 

IMGP6119

 

Коментарі:

 

Любов Майборода, депутатка Черкаської облради:

 

- Санаторій Зміна на мою думку ніяким санаторним вимогам не відповідає.  Тож якщо хочуть робити санаторій для інвалідів, то хай його роблять на базі «Зміни», а в «Проліску» потрібно відновити роботу, докласти грошей. Бо щоб побудвати центр реабілітації треба мільйонів 20. Крім того, в області вже є два санаторії для дітей-інвалідів – у Смілі та Умані. Утримання подібного закладу буде обходитися щонайменше у 8 мільйонів гривень на рік. Тоді як у «Проліску» – 2,5 млн. Це звичайно, залежить від кількості дітей і так далі, але те, що утримання санаторію для дітей-інвалідів значно дорожче – незаперечний факт».

 

Олександр Романенко, депутат Черкаської облради:

 

- Ми думаємо, що хай вони поки що нічого не чіпають. Жоден санаторій не знищують. У нас на диспансерному обліку в області знаходиться приблизно 15 тисяч дітей від 0 до 14 років. Де вони будуть лікуватися? Хочете закрити санаторій? Але ж в області більше немає жодного закладу такого профілю! А за цих дітей ви подумали?!

IMGP6128

Поділіться з друзями: