Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


26 Груд 2011

У аптеках Черкас можна купити заборонені пігулки для переривання вагітності

Читайте більше в рубриці Репортаж
 

Наказ Міністерства охорони здоров’я України № 192 визначає, що медикаментозне переривання вагітності можливе лише в акредитованому медичному закладі  під наглядом акушера-гінеколога. Я вирішила дізнатися, чи продадуть у звичайній черкаській аптеці необхідні препарати без рецепта лікаря.


«Вы еще хуже сделаете»

Навпроти Будинку торгівля є аптека, до якої я і пішла придбати потрібні таблетки. Почекавши доки продавчиня замовить гігієнічні рукавички, підійшла до віконечка.- Добрий день, – привіталася я, – мені потрібні таблетки, які переривають вагітність.Продавчиня збентежено глянула на мене і довго мовчала.Я, розгублено дивлячись на неї, подала свій блокнот із переліком препаратів, які  знайшла на одному з інтернет-сайтів.- «Мифепристон», «Мифолиан», «Мифиген», – вголос почала читати жінка. Потім підняла очі й звернулася до мене:- Девушка, изначально эти препараты не предназначены для того, чего вы хотите. Это во-первых. Во-вторых, таблетки выписывает только врач. А в-третьих, сколько вам лет? – продавчиня підвищила голос, – Первая беременность, а вы хотите так рисковать?! Если уж не хотите ребенка, то лучше делайте аборт. Это безопаснее, я вам как фармацевт говорю.Я відчула себе школяркою, яку за невиконане завдання сварив учитель.- Вот этот «Мифепристон» сделает только хуже, – дивлячись у блокнот, каже продавчиня.- А як же наказ про порядок проведення медикаментозного переривання вагітності, яка дозволяє приймати міфепристон? – висловила свою позицію я. – Міністерство охорони здоров’я визначає препарат безпечним.- Солнышко, ну где ты видела безопасные таблетки? В инструкции даже самого слабого антибиотика есть масса побочных действий: от тошноты до  спутывания сознания. И если ты хоть немножечко интересуешься политикой, то сама знаешь, как принимают законы. «Жінка справді відповідально ставиться до своєї професії та, схоже, проти абортів», – думала я, виходячи з аптеки. «Вам допоможе «Постінор»

Для продовження експерименту я зайшла ще в одну аптеку – поряд з університетом (ЧНУ ім. Б. Хмельницького). Покупців у приміщенні було багато. Я імітувала дівчину у депресії, тому довго «м’ялася» біля прилавку.- Які у вас є таблетки для переривання вагітності? – несміливо запитала.Продавчиня витріщила очі й перепитала ще раз.- Мені потрібні таблетки… ну, для переривання вагітності. У вас є? – сказала я.- Як давно «це» сталося? – запитала жінка.Я зніяковіла і промовчала.- Статевий акт як давно був? Якщо 48 годин тому, вам допоможе «Ескапел». 51 гривня за дві таблетки. Вам ціна підходить?Заперечно похитавши головою, я запитала:- А дешевше  щось є?- Ну, можна «Постінор». 46 гривень. Вони йдуть як протизаплідні. Але якщо термін маленький, то вони допоможуть. Давать?- А яка гарантія, що справді подіють? – запитала я.- Кажу ж, якщо затримка не більше 5 днів, то це вам допоможе, – уже трохи знервовано говорила продавчиня.- Дякую. Мені потрібно зняти гроші у банкоматі. Я до вас ще повернуся.Закриваючи двері цієї аптеки, я вирішила ускладнити свою історію великим терміном. Отже, ситуація безвихідна: 12 тижнів (саме стільки у законі України «Про охорону здоров'я» (Ст. 50) визначено для останнього строку уже хірургічного аборту).

«Якщо вже дуже треба…»

Аптека на вулиці Смілянська. У черзі за таблетками стояли лише дві жінки. Вони швидко придбали ліки, пропустивши мене до віконечка. Удавши сум і занепокоєння, я звернулася до молодої дівчини у білому халаті.- Мені потрібні таблетки, щоб перервати вагітність.- Можу запропонувати щось із протизаплідних. Яка затримка?Вона почала шукати таблетки у шухляді.- Ве-ли-ка… – майже приречено сказала я. – Ось тут… я в інтернеті шукала… ці таблетки допоможуть. Там гарантію дають, – схвильовано продовжила. – У вас такі є?   Молода продавчиня взяла мій блокнот і уважно почала читати.- Нам такі ліки не привозять. Але якщо вже дуже треба… – дівчина пошепки продовжила:- Ми вам замовимо. Тільки рецепт у лікаря візьміть.- Розумієте, я не хочу до лікаря… – урвала я.- Без рецепту такі таблетки не продають. – сказала дівчина.- Мені дуже треба, – жалісливо глянула я на продавчиню.Дівчина співчутливо подивилася на мене і, полохливо озираючись, написала номер телефона.- Подзвони мені після восьмої. Щось придумаєм. Не переживай.Усміхаючись, подала мені аркуш із телефонним номером та ім’ям Наташа.Схоже, дівчина пройнялася моїми неприємностями або ж хотіла просто заробити грошей.Всесвітня мережа може всеПісля «зондування» аптек я вирішила дослідити Інтернет. Пошук сайтів, які продають потрібні ліки, виявився вдалим. Отже, інтернет-ресурс  www.avicenter.com.ua/beremennost пропонує вам абортні пігулки та телефони, за якими можна замовити препарати.Я зателефонувала за вказаним номером. Слухавку підняла жінка.- Яка затримка місячних? – спитала вона.- 12 тижнів, – сказала я.Проте її не схвилював пізній термін моєї, так званої, вагітності. Вона почала запевняти мене про якість таблеток, авторитет фірми-виробника і, звісно ж, дала 99%-ву гарантію. Потім жінка запитала, як мені зручніше отримати ліки (Укрпоштою чи автоперевізником) і як я перерахую гроші. До речі, препарат коштує чимало: 370 гривень. Сказавши, що поки не маю потрібної суми, я закінчила розмову. 

Згідно Закону України  «Про охорону здоров'я» аборти вважають виправданими, якщо: «вагітність – наслідок зґвалтування», «ненароджений плід має фізичні відхилення», «вагітність загрожує життю матері». А скільки існує абортів невиправданих? Наша країна посідає перше місце за кількістю абортів у Європі. За даними Держкомстату, загальна їх кількість становить більше 275 тис. на рік. Тут постає ще одна проблема: в Україні немає соціальних проектів, спрямованих на зменшення кількості абортів. Не існує й соціальних установ, що могли б надати психологічну, матеріальну допомогу жінкам, які зважилися на аборт. Держава ніяк не реагує на страшну статистику. Медики на це також заплющують очі. У цій історій хвилює те, що пігулки, заборонені МОЗ, можна купити у більшості аптек. На етапі «продай-купи» люди відчувають себе Богом, який може зламати чиюсь долю.

Інтернет-видання «ХайВей» Фото ommo.ru

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему

Цікавить усе, що може цікавити. Вважає себе недиванним мрійником.

Світлана Литвак