Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


17 Січ 2012

Батьки з малими дітьми протестували проти «переселення» дитячої поліклініки

Читайте більше в рубриці Репортаж
 

Сьогодні відбулися збори батьків, а також мітинг проти закриття і навіть тимчасового «переселення» другої дитячої поліклініки. На збори-мітинг зібралося більше ста осіб. Деякі батьки прийшли з маленькими дітьми.

Утім, ситуацію перед виборами використали і політичні партії. Так, на мітингу були із прапорами представники Комуністичної партії, а соціалісти розмістили кілька наметів, де збирали підписи за референдум з відставки мера Черкас Сергія Одарича.

IMGP9429

 

Перед офіційним початком зборів спілкуємося з мамами, бабусями та дідусями дітей, яких обслуговує ця поліклініка..

6IMGP94556

 

Мама:

- А що за смисл – з хворою дитиною їхати на Конєва? Ми зараз планово їздимо кожен місяць. Там куча дітей, всі нездорові…

5IMGP94575

 

Бабуся:

- Заразитися можна і в маршрутці, а зараз хвороби такі, що, як раніше, просто малиною не вилікуєшся. Такі віруси ходять…

НародUA:

- А, може, там кращі будуть умови?

Мами і бабусі разом:

- А тут хіба погані? І лікарі хороші, і умови хороші. Просто ремонт трохи треба зробити. Вікна поміняти, підлогу. А вони кажуть, що грошей немає. А поїдьте на Можайку і подивіться біля лікарні які будинки побудували. Хоч би людей не смішили. Там є гроші на будинки.

«Скільки в нашому мікрорайоні примішень. Чому вони хочуть нашу поліклініку кинути в інший район, а не візьмуть хоча б якесь приміщення машинобудівного заводу? Нічого ж будувати не потрібно, просто всередині зробити перепланування, ремонт і можна там поліклініку зробити», говорить якийсь чоловік.

7IMGP94567

8IMGP94588

 

«У мене дитина інвалід, мені постійно потрібно в поліклініку ходити. Це що рік чи два весь час їздити в інший район? Це ж неможливо», каже жінка.

Тим часом батьки збирають підписи проти закриття поліклініки.

7IMGP94657

 

Збирається чимало матерів з колясками. Деякі татусі тримають дітей на плечах.

9IMGP94609

 

Врешті, під навісом біля входу в поліклініку вмикають звукопідсилюючу аппаратуру і мікрофон.

Керівник батьківського комітету із захисту поліклініки Ольга Рачек повідомляє, що влада спершу хотіла закрити поліклініку, потім заявляла, що хоче тимчасово переселити медперсонал в інші поліклініки для проведення ремонту приміщення, а тепер каже, що грошей на це немає.

9IMGP94679

 

«Ми вимагаємо, щоб ремонт робився поступово. Щоб не було такого, що діти в своєму мікрорайоні не можуть отримувати медичну допомогу.

Ми, батьки, вимагаємо від міської влади та департаменту охорони здоров’я забезпечити надання первинної медичної допомоги дітям за місцем проживання», закінчує вона.

Далі ортопед-травматолог дитячої поліклініки № 2 і водночас голова профбюро закладу Тетяна Ільченко звинувачує керівництво міської дитячої лікарні, зокрема Володимир Борисенка, в знищенні дитячих поліклінік:

10IMGP947110

 

- Мене сьогодні виступити делегував не тільки колектив моєї поліклініки, але й практично вся педіатрична служба Черкас. Останні 4 роки новою адміністрацією дитячої лікарні педіатрична служба планомірно піддається знищенню. І те, що ми ще працюємо – це завдяки терпінню усіх трьох поліклінік дитячої лікарні. 95 % з нас це жінки, 70 % - пенсіонери.

В педіатричній службі міста створений штучно кадровий голод. Це так звана «економія коштів». По штату потрібно нам 116 працівників, а працює 95.

Нам потрібно 28 лікарів, а працює 20. У поліклініці № 1 не хватає 24 лікаря, а в поліклініці № 3 потрібно 60 лікарів, а працює 42. За ці чотири роки змушені були розрахуватися багато лікарів після морального пресингу керівництва адміністрації лікарні. Пішло багато спеціалістів. Відчуваємо кадровий голод. Немає у нас кардіореаніматологів, не хватає окулістів, імунологів, лорів… Іде гіперекономія по заробітній платі.  Усе це створює черги під кабінетами. Це ви відчули буквально в останні рік-два.

Великий дефіцит кадрів створений штучно. Сьогодні не беруть інтернів, молодих спеціалістів, на роботу. Ставки є, а їх просто не беруть…

Економлять гроші, не виділяють на ремонт поліклінік…

Нам не оплачують преміальні, оздоровчі, «тринадцяту зарплату», а зараз ще одну хочуть ввести економію. Вона звучить як «оптимізація роботи поліклінічної служби для економії коштів на комунпослуги – близько 391 тисячі гривень»…

1IMGP94721

 

Далі виступають мами і бабусі, діти і внуки яких сюди ходять, потім - різні політичні та громадські діячі.

8IMGP94668

 

Депутат облради Любов Майборода вкотре звинувачує свого союзника на попередніх виборах до облради мера Сергія Одарича в знищенні медицини. Мовляв, зоопарк йому подобається, тому він виділяє на нього мільйони з міського бюджету, в тому числі й на нові експозиції, тераріуми і так далі. А діти і медики, виходить, не подобаються…

Зі свого боку, представник міської влади директор департаменту охорони здоров’я Черкаського міськвиконкому Олег Стадник заявив, що ніхто закривати поліклініку не збирається, але через дефіцит бюджету зараз неможливо виділити гроші на ремонт поліклініки, тому влада зробить це після парламентських виборів.

Після завершення акції підходимо до мами трьох дітей та керівника батьківського комітету Ольги Рачек. Цікавимося, скільки підписів зібрали.

Каже, що більше двох тисяч.

«Як тільки ми почали збирати підписи – відразу почалося перекручування фактів. Почали говорити, що ніхто і не збирався закривати. Звинувачують батьків у тому, що вони стоять на перешкоді ремонту, хоча ми у своєму зверненні до влади вимагаємо виділити кошти на ремонт», говорить Ольга Рачек. Змерзлими червоними руками вона ледве записує телефони матерів, які хочуть долучитися до батьківського комітету.

Відтак продовжує:

2IMGP94452

1IMGP94401

 

- За 30 років жодної копійки не було виділено на ремонт. Довели до такого стану, що тепер уже хочуть повністю закрити поліклініку на капремонт, перемістити людей, розігнати персонал і робити тут ремонт рік чи два. До речі, мені депутат міської ради з фракції вільних демократів казав, що є такий проект рішення про те, що рік робити тут ремонт. Потім інший депутат цієї ж фракції мені сказав, що немає грошей на ремонт. Тобто вони в одній фракції навіть не можуть знайти спільне рішення.

3IMGP94463

4IMGP94484

 

- Ви проти того, щоб робили капітальний ремонт?

- Ми проти того, щоб нас з цього району кудись виганяли.

- Міська влада стверджує, що без переселення ремонт неможливий...

IMGP9437

IMGP9435


- Та тут три виходи… Вони кажуть, що грошей на ремонт у них немає. Вони не йдуть на компроміс, не дають нам альтернативи. Вони не дають дітям у цьому районі жодної споруди.

- Так ви проти того, щоб зробили ремонт і тимчасово переселили поліклініку?

- Немає такого… У них немає грошей.

Тут підключаються інші батьки.

- Хай роблять поетапно. Спочатку в одному блоці – потім – в іншому.

4IMGP94514

 

«Так що ви очікуєте і просите від міської влади?» - питаємо в Ольги Рачек.

- Будемо просити проводити поетапний ремонт, щоб нас не переселяти. Тому що в будь-якому випадку на капітальний ремонт у них грошей немає. А так щось побілити, покрасити, замінити – це можна зробити, адже вони тут скільки років нічого не робили.

IMGP9423

 

Далі спілкуємося з жінкою, яка представилася керівником осередку самоорганізації населення мікрорайону:

- Моїх троє дітей тут виросло, троє внуків ростуть. До мене вже чимало звернень від різних будинків, але всі проти того, щоб закрити в цьому мікрорайоні поліклініку. Тому що проїхати з дитиною в інший район – це великі гроші, інфекції… Коли тридцять років назад робили з Дому малютки тут поліклініку, то ми дуже багато здоров’я вложили, але привели все в порядок і ми користуємся цим рідним уже для нас приміщенням понад 30 років… Влада каже, що немає грошей у них на нас. У нашому мікрорайоні немає жодного центру якогось культурного відпочинку, на прехресті вулиці Вербовецького і бульвару Шевченка скільки років не можуть світлофорів поставити. Самі вінки там стоять. Скільки людей уже загинуло. Потрібно чекати десятки хвилин, щоб перейти дорогу...

Поділіться з друзями: