Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


23 Лют 2012

Виборчі перегони як вірусна хвороба

Читайте більше в рубриці Політика
 

Саме у ці сонячні передвесняні дні на Україну насувається страшна вірусна хвороба. Хвороба ця не проста і уражає лише, так би мовити, верхівки нашого суспільства – человєків, які пожертвували своїм життям заради народу і пішли у політику, велику політику. Пік розповсюдження цього вірусу припаде на жовтень 2012 року, а назва його – Парламентська передвиборча лихоманка.

Нинішні народні обранці і просто політичні діячі великого ґатунку будуть як ошелешені шастати каналами та радіостанціями, їздити по регіонах, відвідувати дитячі будинки, школи, університети, відкривати виставки та закривати дорожні люки, садити дерева та переводити бабусь через дорогу. Усі як один стануть благородними, і думатимуть тільки про українських громадян, почухуючи руки в очікуванні товстенького депутатського портфелику, вміст якого – безмежна влада без відповідальності за вчинки та гроші.  Звісно, сьогодні ця хвороба ще мало помітна, проте вже почала виявлятися окремими висловами потенційних кандидатів, а часом і діями.  Мені пощастило, що попри основну мою роботу, яка є аполітичною, я за декілька тижнів починаю працювати над одним проектом, що безпосередньо пов'язаний з моніторингом Парламентських виборів 2012 року. Тож, матиму необмежений доступ до інформації, яка, переконаний, не залишить байдужими багатьох людей, і допоможе зробити правильний вибір у виборчих кабінках. А його, віднині, робити необхідно уважно. Адже ці вибори пройдуть за відсутності у виборчому бюлетені пункту «Проти всіх». Тож, пропоную до Вашої уваги картину перших проявів парламентської лихоманки, яка покаже нам хто збирається цього року продовжити чи вперше ступити на депутатський олімп, а хто ж, навпаки, вирішив, що йому буде комфортніше вдома, а не у депутатському кріслі.

 

Отже, розпочинає нашу історію про кандидатів у народні обранці Олег Ляшко, саме він, мені здається, заніс цю заразу до України. Адже агітки від нього з'явилися на вулицях українських міст більше року тому.

 

lsko1

 

Хто не бачив благородного Ляшка на велосипеді з бабцею чи подібних картинок. Так, наш радикал почав переконувати усіх у потребі народу в його присутності у владі один з перших. Власне, тут жодної несподіванки не має, адже такі, як Ляшко більше ніде і не можуть бути, бо лише «депутатити» вміють гарно, хоча і це під питанням. Здається мені, що він з тих політиків, які у владі до останнього, допоки сили будуть, і без різниці з ким, за кого чи проти кого. Їх настільки багато, що навіть немає сенсу наводити приклад. Не буде несподіванки і втому, що він цілком спокійно отримає свої 5 відсотків та ще посидить у зручному кріслі нардепа, а як пощастить, то ще порадує бійками з Адамом Мартинюком та іншими, і голосними заявами різного штибу.

 

Зрозуміло, що найбільше охопила ця вірусна зараза хлопців з владної партії. Ще б пак, таких грошей вони ніколи не нагрівали як за останні два роки. Саме поперло... Доводить це дуже гарно усіма нами любимий Вадим Колесниченко зі своїм проектом неофіційного гімну «Євро-2012».

 

koleso

 

Його благодійний фонд заради покращення рейтингів отак без проблем вирішив подарувати талантам України 150 тисяч умовних одиниць. По 25 тисяч за текст та музику, та 100 – спецприз на відеокліп. Погодьтеся, непоганий такий відеокліп можна зняти. Але важливо не те. Де, питається, у простого чесного народного депутата є такі грошики, щоб отак просто викидати 150 тисяч, адже на радіо Хіт FM так і зазначалося, що ці гроші саме від пана Колесниченка. Де у нього такі гроші невідомо, та і не вийде дізнатися, адже, попри Закон про доступ до публічної інформації народні депутати не поспішають розкривати на загал свої прибутки. Відомо одне – на зарплату депутата подібних акцій проводити неможливо. І подібних прикладів щедрот регіоналів багато. Останній з них став подарунком для усіх представників правлячої партії від їхнього очільника «Президента» України Віктора Януковича, правда, вже за державний кошт. Він нещодавно на нараді з господарсько-адміністративним активом Полтавської області заявив, що збирається підняти пенсії та заробітні платні бюджетникам. І виконати це мають саме напередодні виборів до Верховної Ради.

 

Починають працювати самостійно над власним просуванням і інші регіоналівці, але вони, загалом, поки не складають ніякої цікавості для нас, і усі ми розуміємо чому.

 

Особливістю виборчого процесу, що стосується Партії регіонів стане той факт, що один з найбагатших українців, що грається у народного депутата (адже за останні дві сесії не був у залі засідань фактично жодного разу) Ринат Ахметов не збирається брати участь у цьогорічних виборах.

 

rinat

 

А й дійсно, навіщо йому потрібно було ним бути і до цього, ніхто так збагнути і не зміг, але, переконаний, що у якості народного обранця – це рішення є наймудрішим у його політичній кар'єрі. Слідом за паном Ахметовим, за чутками, покинуть депутатські крісла і інші українські бізнесмени-депутати.

 

Але це не біда. Адже на заміну їм у передвиборчі перегони збираються вступити дуже цікаві особи. Як вони самі вважають, рятівники нації. Навіть подумати не міг, але сам Віктор Андрійович Ющенко, відсидівшись та добряче відпочивши, після важкої роботи бездіяння на посаді Президента, закривши свою пасіку на вихідні, вирішив постати проти зла та повернутися в політику у якості нардепа.

 

uch4

 

І вирішив він робити це дуже благородно – піти в опозицію, не виключаючи навіть очолення її. Проте, за його словами, він  готовий до будь-якого місця у виборчому списку: «Буде це перший номер у списку чи взагалі ніякий – я прийму будь-яку відповідь на це питання», - заявив екс-президент. А ми вже і не сподівалися.

 

Не менш цікавим, а швидше, шокуючим, принаймні для мене, виявилося бажання міського голови столиці Леоніда Черновецького.

 

chernovets

 

Він, повернушись із забуття, під час якого профукав у чужі руки головне місто України, зазначив, що у мери більше не піде, чому – це таємниця, проте виявив цілком «здорове» бажання піти у Верховну Раду. І найприкріше тут те, що навіть не маю сумнівів, що він таки пройде до неї. І тепер вже у Верховній Раді виявлятиме своє чужопланетне походження.

 

Ще одним, як на мене, досить сильним кандидатом на депутатське місце, і не лише на одне, є Віталій Кличко та партія «Удар».

 

vitaliklichko

 

Чемпіон світу з боксу у надважкій вазі після останнього бою з Девідом Чисорою вирішив піти з боксу остаточно і, зрозуміло що, зайнятися політикою ще серйозніше.

 

Традиційно боротимуться хоч за горсточку місць комуністи та литвинівці, але індивідуалізувати когось з них не бачу сенсу та не маю бажання.

 

lytvyn_symonenko

 

Адже Комуністична партія, з усією повагою до неї, відверто себе вже віджила, а партія Литвина на чолі з ним, - це свого роду вовк у овечій шкурі, відповідно, і присутність її у Верховній Раді не є суттєвою, окрім, гарного вміння пана Литвина заспокоювати депутатів.

 

Звісно – це лише перші звісточки про виборчу лихоманку, але зовсім скоро хворих на неї буде значно більше, їхні запалені обличчя майорітимуть на екранах телеканалів та біл-бордів, приємні голоси фантазуватимуть про краще майбутнє України. І усе це добро країні обійдеться у 817,5 млн грн, хоча, можливо і більше, бо ЦВК каже, що навряд вистачить, - вимагають 1 млрд 212,4 млн гривень. А ми, у свою чергу, впродовж передвиборчих перегонів коротко розглянемо ще не один десяток кандидатів на посаду народного депутата, адже їх там має бути 450, і маю надію, що туди вдасться потрапити хоч декільком десяткам порядним. Поки ж поспостерігаємо за подіями у сусідній Росії та тим, що відбуватиметься після 4 березня, адже це теж чинитиме достатній вплив і на розгортання подій в Україні.

 

Фото: radiosvoboda.org, gazeta.ua, reporter.delfi.ua, image.ua, apravda.com, sannews.com.ua, caricatura.ru

Поділіться з друзями: