Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


04 Лист 2012

В ОВК № 197 в Каневі несуть фальшиві протоколи і зникають справжні

Читайте більше в рубриці Політика
 

Ситуація в окружній виборчій комісії 197 округу в Каневі фактично стабілізувалась. ОВК поступово йде до фінішу в підрахунку голосів і опрацюванні протоколів з дільничних комісій. Поки що, за даними ЦВК, опрацьовано близько 85 % протоколів. Опозиціонер Леонід Даценко, скандально відомий відеокомпроматами, де він то робить "чорнуху", то розмірковує про "жидів", владу і Яценюка, поки що випереджає значно одіознішого "земельного барона" Губського. Різниця складає наразі близько 1300 голосів. Утім, боротьба йде за кожен голос. НародUA 4 листопада побував на скандальній ОВК. Як виявилося, існує ще проблема фальшивих протоколів, а також протоколів, які десь зникають або чомусь не фіксуються на сайті ЦВК. Урешті, нардеп Анатолій Гриценко заявив на мітингу, що опозиція в знак протесту проти масових фальсифікацій виборів збирається скасувати реєстрацію всіх кандидатів, і, таким чином, заблокувати формування нової Верховної Ради.

Буквально 3 листопада в ОВК № 197 зіткнулися з проблемою фальшування виборчих протоколів. Так, з дільничної виборчої комісії села Вознесенське Золотоніського району невідомі жінки привезли протокол, де результати Богдана Губського були штучно "покращені" на 400 голосів. Жінки відмовилися представлятися і, врешті, вільно залишили приміщення. 

Уже 4 листопада НародUA став свідком того, як до ОВК прибув сам голова виборчої комісії Вознесенського Володимир Жук, привізши вже протокол із правильними даними.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

У спілкуванні з пресою пан Жук дуже показово демонстрував підрахунок голосів по-черкаськи. Мовляв, та ми тут скільки вже протоколів зіпсували, хоч і зранку ще тверезі були. Люди, розумієте, працюють на цукрозаводі, втомлюються, і пишуть невідомо що. У них і Партія регіонів з "нулем" була...

 

DSC 6198DSC 6202DSC 6211

DSC 6285DSC 6288

 

Володимир Жук, голова ДВК у селі Воскресенське і голова місцевого фермерського господарства:

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

DSC 6216

- Я можу сказати, що це - технічна помилка. Чотири рази передавали в окружну комісію. Сначала передали те, що треба. Чого нас завернули - я не знаю. 

- А хто були ті люди, які привозили протокол з неправильними даними? Ви їх уповноважували це робити?

- Звертайтеся до них, шукайте цих людей. Коли сидіть сутками на дільниці... Коли ми зараз засідання збирали - ми спортили два бланка. Люди тверезі, ніби зутра, все нормально зібрались, але написали неправильно. А представте, коли сутки там сидиш, шо там можна написать. Було таке, шо понаписували, поставили даже печаті, а потом давай перевірять, а в Партії регіонів - нуль. Це багато таких протоколів. Потом десь хтось пропустив... Єслі робить усе законно - ми будем там сидіть двоє чи троє суток, оті протоколи писать. А всім треба на роботу. Тим більше, шо в нас зараз бурячний сезон. У нас цукровий завод. Усім потрібно на роботу....

- На вас тиск чинився, хтось приїздив?

- Був, був.

- З чийого боку?

- Я не буду казати з чийого боку.

 

 

Після таких відвертостей таки стає страшно за черкаські "підрахунки" голосів.

 

"І що цікаво - не з'являються на сайті ЦВК протоколи, де Даценко переміг з відривом 100-200 голосів... А ті протоколи, де Губський переміг, з'являються відразу", - жаліються опозиціонери в приміщенні ОВК.

 

Крім того, як розповів НародUA представник "Свободи" і депутат Канівської міськради Юрій Гамалій, дані з деяких дільниць на сайті ЦВК не відповідають даним у протоколах з ДВК. В тому числі це стосується і того багатостраждального протоколу, копію якого намагався з'їсти ще кандидат Матюша.

Так само деякі протоколи зникають. 

 

"Ось приїхали люди з ДВК, які давно здали протокол - ще 29 жовтня. Але на сайті ЦВК результатів голосування на цій дільниці нема. І їм на уточнення протокол ніхто не віддавав. Зараз шукають протоколи і не можуть знайти в окружній комісії", - показує пан Гамалій на представників ДВК, які намагаються дізнатися, чому їхня дільниця десь "зависла".

 

Врешті, починається мітинг опозиції. Арсеній Яценюк, на якого і запрошували журналістів, так і не приїхав. Дуже зайнятий в ЦВК. Замість нього - Анатолій Гриценко.

 

DSC 6231DSC 6238DSC 6240

Нардеп Андрій Шевченко, який чергує в ОВК, розповідає останні новини.

DSC 6282

- Влада разом із Богданом Губським вирішили зробити свій мітинг. Сьогодні з самого ранку голава районної державної адміністрації Олексій Гика обдзвонював усіх сільських голів по всьому району і зобов'язував кожного сільського голову привезти сюди по 20 чоловік. Ми зв'язалися з ним і попередили його, що якщо хтось тут намагається зіштовхнути людей лобами, то за це персонально буде відповідати глава районної державної адміністрації. Тому краще йому займатися побитими дорогами...

 

Зрештою, мітинг на підтримку Губського не відбувся. Можливо, таки залякали голову Канівської РДА.

 

 Анатолій Гриценко заявив, що виборча документація буде зберігатися п'ять років, тому всі, хто фальшує вибори, сядуть у тюрми на шість років. Навіть якщо доведеться чекати президентських виборів.

 

Анатолій Гриценко:

DSC 6247

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

- Ніхто не знає, де Янукович. Країну тіпає тиждень, а його нема. Може, ті силовики, які сьогодні крадуть результати, його вже десь затягнули. Після того, як учора показник Партії регіонів упав нижче 30 %, сьогодні він знову вище 30 %, а в нас зменшився. Чому? Я сьогодні зранку був в Обухові. Там також війна. Там брутально просто 20 тисяч людей перекреслили і викинули їх бюлетені. Те саме - Миколаїв, Первомайськ, де "Беркут", який би мав ловити бандитів, визначає, хто переможець. Теж саме - на Херсонщині, де "ударівця" виникули. Теж саме було тут з Булатецьким. Теж саме - у Вінниці. Це - злочин. Вкрасти чужий голос. І за цей злочин треба відповісти. я попереджав членів комісій і в Каневі, і в Обухові, і в Миколаєві. Шість років тюрми без права амністії. Як тільки хтось вкраде хоч один голос. Досить гратися. Я нагадаю, що згідно норм закону, п'ять років кожен бюлетень і кожен протокол з усіма підписами буде зберігатися. Прийде новий президент і, їхньою мовою, "мало не покажется". Шість років тюрми.

 

Крім того, Гриценко повідомив, що опозиція готується відмовитися від депутатства і влаштувати дострокові вибори Верховної Ради та Президента:

 

- Сьогодні ввечері в нас буде рада опозиції. Я від імені нашої партії вніс пропозицію: якщо вони не зупиняться, не припинять ці фальшування, то ми скликаємо негайно (в понеділок чи вівторок) з'їзд "Батьківщини", обнуляємо весь список, скасовуємо реєстрацію всіх кандидатів. В Раду ми не підемо. Не дамо їм такого щастя. Рада не буде працювати з бандитами. Нам нема чого там робити з Засухами, Губськими і з іншими. Значить тоді буде мати дострокові вибори і Верховної Ради, і Президента. Я вже бачив позитивну реакцію партії "Удар". Вона вже розглядає питання, щоб зняти своїх. Теж саме будемо говорити з "Свободою". Я переконаний, що брутальними діями за останній тиждень вони вже сколихнули країну так, що навіть той, хто стримано ставився до Партії регіонів, почав її ненавидіти. Побачили справжнє звірине обличчя.

 

В коментарі пресі Анатолій Гриценко каже, що влада чинить злочин "загальнонаціонального масштабу". А міжнародна реакція з кожним днем стає все жорсткішою.

 

DSC 6253

 

"Частина спостерігачів, які залишилися, побачили справжнє обличчя української влади. Зараз реакція з кожним днем стає все жорсткішою. Тому що кадри, коли "Беркут" фактично визначає, хто переможець, уже йдуть по всій Європі. На жаль, це паплюжить імідж України. Це ускладнює наш рух до підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом", - заявив він.

 

Крім того, нардеп повідомив, що опозиція планує розпустити Конституційний суд:

 

- Ми при зміні до Конституції взагалі ліквідуємо Конституційний суд. Тому що він втратив довіру і не має права на існування. 

 

Біля ОВК бачимо головного байкера країни Ашота, який любить приїжджати до Канева.

 

DSC 6266

 

"Я тут просто як громадянин. Побачив по телевізору, що відбувається в Каневі, і приїхав подивитися. Я радий, що люди відстоюють своє право висловитися і віддати свій голос за того, за кого хочуть", - розповідає байкер.

 

Після мітингу за участю Андрія Шевченка, Анатолія Гриценка, Андрія Парубія та черкаських опозиціонерів розмовляємо з уже згаданим депутатом Канівської міськради Юрієм Гамалієм. Він фактично постійно чергує в ОВК вже тривалий час. Депутат розповідає НародUA про всі резонансні події навколо ОВК № 197. 

 

DSC 6207

 

За словами Юрія Гамалія, штурмів ОВК, про які згадувала прес-служба "Удару", не було, хоча була загроза таких подій.

 

- Важко сказати, що окружна комісія працює ефективно, тому що після заміни більше половини членів комісії ще не видно кінця роботи. З'являються все нові  нові проблеми, але те, що ведеться робота і з'явилася якась структурованість - це так. Взагалі оформлення протоколів на цих виборах було як ніколи на низькому рівні. Дуже багато помилок. Складається враження, що Партія регіонів спеціально таких людей розставляла в комісії, які взагалі не знають виборчого законодавства. У перші дні роботи окружної комісії було враження, що навмисно заповнюють протоколи так, щоб потім можна було їх уточнювати. І таким чином змінювати результати виборів. Окружна комісія в Каневі була дуже непрофесійна. За два днів до виборів було змінено фактично 50 % складу комісії. Тому вони навіть не готові були нормально працювати в нормальному режимі. Вони нічого не знали. Можливо, це свідомо робилося, щоб фальшувати вибори. Цікавий ще той факт, що після зміни членів окружної комісії № 197 в її складі з'явилося п'ятеро молодих чоловіків спортивної статури. Стало зрозуміло із розмов, що це спортсмени - чи борці, чи боксери. В мене було враження, що я їх десь бачив. Потім згадав, що на попередніх виборах вони були в складі окружної комісії в Золотоноші. І, очевидно, теж виконували роль "бойового загону" всередині. У той день, коли вони приступали до роботи, то на площі були якраз автобуси з людьми спортивної статури. І була вказівка в швидкому темпі передавати в комп'ютер дані, не оголошуючи їх. Тоді велася цілу ніч полеміка, і ми наполягали, щоб озвучувати результати. Зранку Богдан Губський дав відмашку, що "нехай читають". Після цього автобуси з молодими людьми поїхали. В мене склалося враження, що відпрацьовувся сценарій, коли незачитані протоколи були б передані в ЦВК, і там би визначили переможцем Губського. Могла б початися потасовка, коли молоді хлопці пішли б на штурм, міліція б відволіклася, і всередині ОВК ці нові члени комісії могли б зіпсувати протоколи. Чимало і зараз проблем. Так, учора під вечір приїхали нібито представники дільничної комісії з Вознесеньского і привезли фальшивий протокол.  Я особисто склав акт про це і підходив до них, щоб дізнатися прізвище. Вони відмовилися назвати прізвище. Дивно, на що вони розраховували. Цинізм не вкладається в голову. Ми маємо також факти, коли в комісію приходять протоколи з одними цифрами, а на сайті ЦВК з'являються зовсім інші цифри. А потім зникали протоколи, які були доставлені в окружну комісію. Подані відповідні позовні заяви. Сподіваюся, що порушені кримінальні справи будуть доведені до покарання тих, хто фальшував результати. Такі випадки зафіксовано по трьом дільницям. Один із таких проблемних протоколів один із кандидатів навіть спробував з'їсти. Інакше, як агонією, це не назвеш. Ще були виявлені такі факти, що протоколи окружна комісія приймала, але на сайті ЦВК даних немає. І ніхто не може сказати, чому немає даних. Наприклад, сьогодні прийшли представники 896 дільниці і кажуть, що давно принесли протокол, і ніхто його на уточнення не повертав. Але даних досі немає.  І протоколів не можуть поки знайти. Штурмування ОВК не було, хоча була загроза. У той день, коли комісія зупинила роботу, ситуація була дуже напруженою. Сюди приїхали автобуси людей спортивної статури. Коли ще не було міліції і "Беркуту", біля входу в ОВК групувалися ці молоді люди. Тоді канівчани, які вийшли на захист волевиявлення, перекрили вхід в ОВК. Вчасне повідомлення в міліцію і вчасне прибуття її не дозволило відбутися цьому штурму. При хорошій організації роботи, думаю, що вже завтра ОВК могла б оголосити переможця. Але якщо будуть спроби зірвати роботу, то ЦВК доведеться брати на себе функції ОВК. Залишилося взагалі десь 30-40 протоколів опрацювати по одномандатному округу. Це реально на кілька годин роботи. Проблема в організації роботи комісії.

 

Поділіться з друзями: