Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


19 Вер 2012

Українські мільйонери оголосили спротив владі?

Читайте більше в рубриці Політика
 

В Україні проти політики влади почали виступати навіть мільйонери. І нинішня ситуація з кандидатами по мажоритарних округах на виборах-2012, коли "мільйонери" часто конкурують з "провладними" кандидатами - цьому підтвердження. Про це заявила депутат Черкаської обласної ради Любов Майборода. На її думку, це стало наслідком партійної "монополізації" та недемократичності, а також тиску влади на бізнес. Мовляв, якщо партії і далі відкидатимуть праймеріз як при виборі керівництва, так і при формуванні виборчих партійних списків, як і уникатимуть ідеології, то вони і далі будуть "одноденками" і "грошовими мішками". 

Кандидат у 194-му мажоритарному виборчому окрузі Черкас Любов Майборода сьогодні, 19 вересня 2012 року, на прес-конференції заявила про те, що стати народним депутатом - не її самоціль та кінцева мета. Мовляв, вона прагне змінити партійну систему в Україні. На її думку, сьогодні чесному послідовному політику важко конструктивно працювати в партіях, які не визнають використаний у всьому цивілізованому світі праймеріз (відкрите народне голосування за партійних лідерів та кандидатів від партії на виборах). 

 

IMGP8338

 

Як повідомила Любов Майборода, хоч вона за більше ніж 20 років в політиці не змінила переконань і завжди захищала соціальні інтереси черкасців та демократичні свободи українців, але змушена була змінити не одну партію через їх недемократичність та "одноденність".

 

"Нинішня більшість у Верховній Раді - це є фактично клуб мільйонерів, яким байдужі інтереси простих пересічних виборців. Тим більше - інтереси, майбутнє наших дітей. І ми не можемо допускати, щоб рабовласники представляли інтереси рабів" - заявила Любов Майборода, говорячи і про "парашутистку-мільйонершу" Валентину Жуковську, яка прагне "купити черкащан"

Однак, як вважає пані Майборода, ні олігархам, ні владі не вдасться перемогти в 194-му мажоритарному виборчому окрузі Черкас.

"Якби я не вірила в непродажність наших людей - я б навіть не балотувалася" - сказала пані Майборода.

 

Водночас головною проблемою політичної Україні Любов Майборода вважає ті ж недемократичні партії, які прагнуть здобути монополію в політиці. 

"Відсутність в Україні партій в традиційному розумінні цього слова спричиняє до того, що політики звинувачують населення, яке "не так голосує", "не так обирає" і не підтримує партії..." - зазначила депутат облради.

Найприкріше, на думку Любові Майбороди, що від цього насамперед страждає опозиція, оскільки одна партія - "Батьківщина" - хоче монополізувати право бути опозиційним, а всіх інших називає "ворогами народу".

 

"Радянський Союз розвалився через те, що одна партія присвоїла собі монополію на істину в останній інстанції. І зараз в існуючих партіях - чи то Партія регіонів, чи "Батьківщина" - ми бачимо намагання бути єдиним виразником інтересів всіх верств населення" - зауважила пані Майборода.

 

Так, на її думку, навіть вступ у партію в Україні сьогодні - недемократичний.

Натомість Любов Майборода розповіла про західну, оптимальну партійну модель:

- Перший етап - самореєстрація в партії. Потім, коли вже йде виборча кампанія, вступає в дію механізм.праймерізу. Всі бажаючі на будь-яку виборну посаду реєструються як самовисуванці від цієї партії. Наприклад, зареєструється 20 осіб як кандидати в парламент від партії. І коли йдуть первинні партійні вибори, то всі виборці приходять на виборчі дільниці (в деяких штатах - зареєстровані члени партії, в деяких - усі) вибирають свого кандидата  Тоді вже обраний демократичним шляхом кандидат є кандидатом від партії.

 

За словами Любові Майбороди, вона пробувала реалізувати таку модель і в "Батьківщині", і в інших партіях, але поки безуспішно.

"Я в 2006 році пропонувала, - і є розписана модель - запровадження партійних списків, але "Батьківщина" тоді її не прийняла. Я пропонувала Партії реформи і порядок цю схему - теж не прийняла... Коли Віталій Кличко говорив про праймеріз - теж його не підтримала об'єднана опозиція. І як наслідок - ситуація, яка є по Україні" - зазначила Любов Майборода, говорячи про велику кількість опозиційних кандидатів, які конкурують один з одним.

На думку пані Майбороди, таку ситуацію можна було уникнути, якщо б як партії, так і всі опозиційні кандидати пішли б на справжній "праймеріз", коли самі б люди вибрали найдостойніших серед них.

 

"Давайте подивимося на наш 194 округ. Мабуть, вісім кандидатів вважають себе опозиційними. На яких підставах пан Томенко заявляє, що всіх, хто не знімає свою кандидатуру на користь Миколи Булатецького, допомагають донецькій владі? З такими підходами, з такою зневагою одне до одного демократичну країну не побудуєш... Я не боюся програти вибори. І я пропонувала - і Миколі Булатецькому - провести праймеріз. Щоб були рівні умови для всіх, однакові правила. Чому ви мені відмовляєте в праві бути опозиційним кандидатом? Проведемо праймеріз - і я погоджуся з результатами... Такі пропозиції були відкинуті. А сьогодні - лише бруд і обливання один одного... Інакше, як безкультур'ям я б це не назвала" - прокоментувала ситуацію в своєму окрузі депутат облради.

 

 

Фото www.gazeta.lviv.ua та НародUA

 

 

Поділіться з друзями: