Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


22 Лип 2012

Соборна площа: використати за призначенням

Читайте більше в рубриці Політика
 

Об’єкт – Соборна площа. Вона ж – центральна площа Черкас. Рекомендоване призначення – місце, де черкащани можуть висловити свою громадянську позицію (у тому числі й продемонструвати незгоду з діями місцевої влади та висловити своє «фе» у будь-який прийнятний для них спосіб). Реальне призначення – встановлення футбольного поля, місце для святкування Івана Купала на граніті, проведення шкільного ярмарку, встановлення батутів та басейнів для вилову риби тощо.

Як бачимо, рекомендоване призначення Соборної площі комусь дуже не до вподоби. Тому там зазвичай відбуваються речі, які, м’яко кажучи, дивують черкащан. Щоправда, фантазія посадовців невичерпна і вражаюча, тому невідомо, чого чекати, коли офіційно оголосять старт виборчої кампанії. 

 

IMGP2876 copy

 

Наприклад, під час місцевих виборів тут грали у футбол

 

IMGP6390

 

Тепер вирішили облаштувати шкільний ярмарок (хоча до вересня ще далеко, але недолугість подібного рішення, схоже, не турбує можновладців). 

 

IMGP6269

 

Тож віднині ці симпатичні смугасті наметики будуть радувати око «того, хто в ОДА сидить»

 

 

IMGP6393

 

Більше того - на Соборній встановили аж два батути і виставили дитячі автомобілі, чого раніше не практикували

 

IMGP6397

 

Ще одна послуга - за символічну плату можна отримати іграшкову вудку і порибалити. Це вам не мітинги проводити чи кричати «Тулуба - геть!» - усе значно серйозніше та конструктивніше. 

 

2222

 

Коментарі:

 

32e0741e68cabc7552333046597de1b4 L

 

Леонід Даценко, координатор об’єднаної опозиції Черкащини:

 

- Влада зрозуміла, що опозиція із Соборного майдану не піде, а буде проводити там акції, і вирішили піти шляхом заборон, який вони вже випробували протягом минулого року, коли на будь-яку заявку від опозиції вони подавали через годину-дві заявку від Партії регіонів, паралельно міська рада в особі секретаря Віктора Горкуна (бо мер не хотів у це вплутуватися) писала заборону на проведення акції. Ще перед виборами, як ми бачили, там ставили футбольний майданчик на Соборному майдані. Цього разу голова обласної ради Валерій Черняк звернувся із позовом у адміністративний суд, а паралельно подали копії заявок від різних партій і заявку облспоживспілки, що люди попросили, щоб у центрі міста можна було проводити базарчик. Влада використовує адміністративні важелі для того, щоб не дозволити опозиції проводити акції на Соборній площі. Завжди коли ми подавали напередодні заявки, коли суд уже не має права приймати рішень про заборону, влада паралельно запускала якісь виставки художніх виробів, на Івана Купала ввечері розсилали всім телефонограми, щоб на Соборній площі показували вироби мистецтв, а народні колективи, щоб співали. Розробляється маса сценаріїв, щоб задушити опозицію та її акції. Бо вони зрозуміли, що розігнавши силою, вони навпаки ще більше збурили активність черкащан, а на період виборів вона буде тільки зростати. А щодо Соборної площі, то влада взагалі не визнає її назви. У всіх позовних заявах, які надходили на нашу адресу, ніде не фігурує назва площі. Ті документи, які нам надіслали, доводять, що є план центру міста і Соборна площа там не числиться.

 

IMGP7774 copy

 

Віталій Масненко, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького:

 

- Не можна особливо владі, ставитися до центральної площі міста, яка має назву Соборна, без розуміння значимості цієї площі. Не можна її використовувати для будь-яких своїх політичних цілей. Я пригадую, як на місцевих виборах тут був футбольний майданчик. Як на Соборній площі, де стояв собор, можна проводити якісь спортивні змагання? Або влаштовувати виїзну торгівлю… Я думаю, що це теж дещо дивно виглядає. Хоча тут і була базарна площа, але вона була трошки далі, вона була за проїжджою частиною розміщена. Якщо є потреба, і якщо голова обласної адміністрації хоче бачити торговельні лотки, то можна їх поставити з того боку проїжджої частини, і буде видно, як жваво відбувається торгівля. Або згадайте ті події, які 6 липня відбувалися. Тут чомусь вирішили проводити виїзне святкування свята Івана Купала, хоча це язичницьке свято, і чомусь його треба було проводити на місці, де стояла православна церква. А взагалі язичники проводили це свято на березі річки, стрибаючи через багаття. Подібні рішення приймають достатньо некомпетентні та недостатньо освічені люди, тому громадськість треба залучати, щоб підказати, що варто, а що не варто робити. Можливо навіть виробити якийсь правовий кодекс або якісь правила використання таких об’єктів, як центральна площа міста, тим паче, яка має назву Соборна.

 

 a2fb8d4e4120bcb12d9c26e25eac6030 L

 

Любов Майборода, депутатка Черкаської обласної ради:

 

- На Соборній площі зараз розташовані різноманітні намети, торговельні палатки, в яких реалізовуються окуляри, зошити, шкарпетки, я не здивуюся, якщо там завтра з’являться бюстгальтери, труси і що-завгодно. За моє життя в Черкасах я ще не бачила, щоб центральну площу міста перетворювали в торговельну площу. Що немає торговельних майданчиків? Я вважаю такі безпорадні дії голови облдержадміністрації по-перше, проявом слабкості, невмінням вирішувати конфліктні ситуації і взагалі нерозумінням того, що він є гарантом дотримання прав і свобод громадян, нерозуміння своїх функцій. Соборна площа – це не просто торговельний майданчик для продажу шкарпеток та олівців, це політичний майдан, це площа перед державними установами, це площа, де люди висловлюють свої політичні переконання. Я думаю, що треба подякувати попередній владі, що ми домоглися і перейменували площу Леніна, і вона має тепер назву «Соборна». Це важко було б зробити при нинішній владі, коли ми бачимо просто страшенну ностальгію за радянськими часами. Вони не хочуть бачити потребу в нових змінах. Якщо подивитися на склад обласної ради, то це більшість людей, які були ще до Кучми. Щодо назви площі, то в управлінні архітектури міста Черкаси ця площа фігурує саме як Соборна, рішення про її перейменування приймалося сесією міської ради, є відповідне погодження архітектора Миколи Упиря. Але у позовній заяві, яку підписав заступник голови обласної ради Володимир Вовченко щодо заборони акції протесту на Соборній площі, площу називають не інакше як «земельна ділянка, прилегла до Будинку Рад». Вовченко не визнає цю площу. Мені соромно дивитися на людей, які лисі і сиві, і які перелякано виконують незрозумілі функції, але не можуть зібрати прес-конференцію. Я пропонувала – ти подав таку заяву, ти посадова особа, в якої 15 тисяч гривень зарплати, прийди і поясни перед журналістами, чому ти це робиш, чому ти приймаєш те чи інше рішення. Адже відкритість і гласність – це ваш перший обов’язок. Ні, його ніде не можна знайти і він боїться говорити. Тому відсутність у цій позовній заяві цієї назви я розцінюю як неповагу до черкащан і до нашої історії.

 

Фото НародUA

Поділіться з друзями: