Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


04 Жовт 2012

Парламентські вибори вже сфальсифіковані - Майборода

Читайте більше в рубриці Політика
 

Парламентські вибори 2012 року, які відбудуться 28 жовтня, уже сьогодні сфальсифіковані. В цьому переконана депутат Черкаської обласної ради Любов Майборода. Кандидат в народні депутати заявила НародUA, що коли у 2004 влада запустила фальсифікацію виборів через "зовнішній сервер", то сьогодні "комп'ютерна фальсифікація" спрацювала вже під час формування виборчих комісій. Тому політик звертається до посольств Західних країн, а також міжнародних організацій із закликом визнати вибори в Україні недійсними й недемократичними. Також Любов Майборода вважає, що потрібно українську владу зробити "невиїзною" і заблокувати її рахунки у західних банках.

"Я вже 20 років беру участь в різних виборчих кампаніях, і ще не бачила таких брутальних махінацій. Той же заступник голови ЦВК Андрій Мегера також заявив, що ці вибори – найважчі", зазначила Любов Майборода.

 

Політик вважає, що відповідальність за таку ситуацію має нести не лише влада, але й деякі опозиційні сили і лідери. Так, Любов Майборода нагадала, що виборчий закон, який допустив подібні фальсифікації був ухвалений під тріумфальні заяви Арсенія Яценюка, який назвав новий закон перемогою опозиції.

 

Любов Майборода зазначила, що в законодавстві будь-якої країни є ключові моменти в забезпеченні демократичності виборів. Перший – це висування кандидатів. Другий – це формування виборчих комісій. І третій – голосування. Це основні механізми проведення виборів, які визначають, чи ці вибори – демократичні та прозорі.

"Якщо подивитися на другий компонент в українському виборчому законодавстві, який загалом визначає третій компонент – результати виборів – то можна однозначно сказати, що в нас владою запускається виборчий лохотрон. Механізм формування виборчих комісій сьогодні такий, що 90 % членів комісій – це члени віртуальних партій, яких взагалі не існує в природі і які обслуговують нинішню владу", заявила Любов Майборода.

 

За словами депутата Черкаської обласної ради, на попередніх виборах, кожен кандидат-мажоритарник мав гарантоване йому законом право направити своїх представників у дільничні виборчі комісії. Проте на цих виборах,опозиційні кандидати фактично опинилися без своїх представників у комісіях.

 

"Відповідно до закону про вибори, зокрема положення, що всі мають рівні можливості, я подала подання на 67 представників до дільничних виборчих комісій. Але потрапили до ДВК аж... 4 особи. Я не маю жодного голови комісії, жодного секретаря чи заступника" - сказала пані Майборода.

 

Політик назвала "жеребкування", за допомогою якого формуються виборчі комісії - виборчим "лохотроном" влади:

- Закон виписаний так, що формування виборчих комісій визначає лохотрон під назвою «жеребкування». Не має значення, чи є від політичної партії кандидат на окрузі, чи є взагалі у цієї партії список, за який люди можуть голосувати. Усі представники партій можуть потрапити до виборчих комісій. І влада використала цей механізм, щоб завести у виборчі комісії своїх представників від партій, які працюють на неї. Так зване комп'ютерне жеребкування – це звичайна маніпуляція. Насправді там працює програма, яка вибирає потрібних владі людей...

 

Якщо, як вважає Любов Майборода, до комісій потрапляють переважно представники провладних партій, то, зрозуміло, що це фальсифікація.

Хоча в законі про вибори сказано, що «всі кандидати в народні депутати мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі».

 

Кандидат у нардепи у 194-му одномандатному виборчому округу для наочної демонстрації механізму фальсифікації назвала конкретні цифри на своєму окрузі.

Так, партія «Народний порядок», в якої немає ні партійного виборчого списку, ні кандидатів в моєму окрузі, має 66 осіб в комісіях. А, наприклад, партія «Союз», яка також не має кандидатів в народні депутати, має 54 членів дільничних комісій. Партія «Русь єдина» має 52 членів, соціально-екологічна партія «Союз» - 56 членів, Союз анархістів України – 32 членів і так далі.

Серед мажоритарників очікувано найбільше своїх представників в дільничних виборчих комісіях 194-го округу має член Партії регіонів Віктор Парамонов.

Натомість опозиційні кандидати, які балотуються, мають мізерне представництво в комісіях.

 

"Ми бачимо, що на цих виборах суб'єктами виборів є 87 партій, хоча насправді тільки десяток з них – реальні. Інші – партії одноденки і партії, організовані владою на ці вибори для можливості фальсифікації результатів. Більшість із них не подавали виборчих списків. Тільки 22 партії із 87 мають партійні списки. Таким чином виборчі комісії на цих виборах формувалися недемократично й через фальсифікації. 90 % членів комісій – це представники фантомних партій. Сьогодні більшість комісій – під контролем влади. Як дільничних, так і окружних" - переконана пані Майборода.

 

Відвертим і цинічним прикладом маніпуляцій і спекуляцій виборчим законом політик назвала формування керівництва окружної комісії 194-го округу.

"Спочатку головою комісії була представник партії анархістів. А пані Ольга Козько була членом комісії від Партії регіонів. Потім анархістка знімає свою кандидатуру, регіоналка Козько виходить зі складу комісії і... стає головою комісії уже від анархістів. Це – неприхована маніпуляція. І всі говорять, що все чесно. Комп'ютер нібито об'єктивно все вибирає. Так же «об'єктивно» спрацював комп'ютер і сервери на президентських виборах 2004 року.." - стверджує Любов Майборода.

 

"І можна сказати, що вже сьогодні вибори сфальсифіковані. Відповідальність за це мають нести на лише владні структури, але й опозиція" - заявила депутат.

Зокрема, вона нагадала, як у листопаді минулого року, коли був прийнятий закон про вибори, Арсеній Яценюк назвав цей закон перемогою опозиції. І сказав, що такий закон дасть можливість перемогти опозиції.

"Сьогодні ж бачимо, що ключове питання – хто буде рахувати голоси – віддане повністю на відкуп владі. Такого за 20 років не було ще в українському законодавстві. Цей виборчий лохотрон уже запущений. Тоді виникає питання: що це – змова влади і певних опозиційних сил, чи просто груба помилка?" - риторично питає Любов Майборода.

 

За словами політика, вона вже звертала на це увагу міжнародних спостерігачів. Мовляв, лохотрон покаже результати виборів, які потрібні владі. І виборчі протоколи будуть переписані.

Врешті, Любов Майборода, наразі готує подання і до Сполучених Штатів, і до ОБСЄ, і до посольства Німеччини, і до міжнародних організацій про те, щоб ці вибори не визнавалися міжнародною спільнотою. Натомість вони мають бути визнані як недійсні і такі, які не відповідають демократичним стандартам.

 

"На мою думку, потрібно, щоб представники влади, представники Партії регіонів, які приймали цей закон, стали «невиїзними», а також заблокувати їх рахунки в західних банках" - сказала депутат.

 

 

Фото sakhalinmedia.ru

Поділіться з друзями: