Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


26 Черв 2012

Опозиція в облраді навіть не змогла прочитати звернення з приводу мовного законопроекту

Читайте більше в рубриці Політика
 

Представники різних партій та громадських організацій сьогодні, 26 червня, пікетували сесію Черкаської обласної ради, вимагаючи підтримати розвиток української мови й звернутися до ВР з вимогою негайного зняття з розгляду законопроекту Колісніченка-Ківалова "Про засади державної мовної політики". Вони тримали плакати із закликами припинити розкол країни й спекуляцію мовними питаннями. На вході до Будинку рад чергували правоохоронці, які навіть не пускали представників ЗМІ, які випадково не взяли посвідчень. Попри це дехто із "протестувальників" таки увійшов в зал засідань облради і став біля президії із плакатом про захист української мови.

Ним був активіст громадської організації "Воля XXI" Ігор Сичов. Утім, його відразу президія обласної ради попросила піти, що він і зробив у супроводі представника апарату ради.

 

З іншого боку, опозиція в Черкаській обласній раді, зокрема і фракція "Батьківщини", чомусь так і не змогла прочитати звернення до парламентарів з приводу мовного законопроекту. Коли голова облради пан Черняк "викликав" на трибуну представника опозиції, який записався для виступу, то його не виявилося на місці.

Відтак іншим опозиційним депутатам уже не надали слово.

Прочитати звернення спробувала депутат облради і голова обласної організації Спілки письменників Валентина Коваленко під час намагання внести розгляд цього звернення до порядку денного сесії. Проте вже згаданий Валерій Черняк, врешті, обірвав її виступ.

 

Голосування за внесення в порядок денний сесії Черкаської облради звернення обласної ради до Верховної Ради закінчилося нічим. Лише 20 депутатів проголосували за це.

 

Натомість представники більшості почали критикувати опозицію за підняття цього питання.

 

Спершу виступив Володимир Лук'янець, представник Народної партії Володимира Литвина, який заявив, що українці "самі винні" в тому, що до них так ставляться. Він традиційно згадав якісь історії "зі свого життя", зокрема свій візит до Санкт-Петербурга. Мовляв, коли він приїхав до пам'ятника Тарасу Шевченку, то не побачив там квіти. І тут же пан Лук'янець зробив "далекоглядний" висновок: 750-тисячна громада українців в Санкт-Петербурзі нічого не робить, а тільки "займається ідеологією". І порадив нашим опозиціонерам їздити в першу столицю Росії і класти квіти до пам'ятника Шевченку.

 

Правда, до чого тут скандальний і провокативний мовний законопроект Партії регіонів, для багатьох залишилося незрозумілим.

 

Своєрідним був виступ представника комуністів Віктора Роєнка. Він критикував опозицію за те, що вони піднімають мовне питання в країні "для шумихи", щоб відволікти увагу людей від реальних проблем, "розколоти країну", "стравити своїх же громадян". (Очевидно, пан Роєнко досі не знає, що мовний законопроект, який "стравлює" громадян, піднімають в парламенті не опозиціонери, а Партія регіонів. Зокрема формальними його авторами виступили регіонали Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов.)

 

Врешті,  депутат Віктор Роєнко заявив, що говорить і буде говорити українською, і закликав до об'єднання слов'ян, "бо скоро нас зметуть".

 

Поділіться з друзями: