Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


20 Черв 2012

Любов Майборода знову вимагає відставки "найвищих" медичних чиновників

Читайте більше в рубриці Політика
 

Депутат Черкаської облради Любов Майборода розкритикувала політику влади, зокрема й на Черкащині, в галузі медицини. Йшлося про відсутність вакцини для планових щеплень дітей, про незабезпечення медикаментами "соціально незахищених" верств населення, а також про елементарну відсутність "лікарняних листків". Депутат повідомила, що їй неодноразово телефонували й тиснули на неї, щоб вона відмовилася від прес-конференції. Окрім того, поспілкуватися з пресою тут же вирішив начальник управління охорони здоров'я Черкаської ОДА Володимир Брожик. Чиновник, звільнення якого вже вкотре вимагає депутат Любов Майборода, після критики на свою адресу доводив, що влада робить набагато більше ніж у минулі роки...

"З лютого цього року в медичних закладах Черкас, як і всієї області, почалися проблеми з надходженням бланків лікарняних листів. На сьогоднішній день лише по місту Черкаси більше семи тисяч осіб мають довідку про тимчасову втрату працездатності й потребують видачі лікарняних листів. Це порушення прав громадян", заявила Любов Майборода.

 

Ці бланки листів про тимчасову втрату працездатності виготовляються централізовано й надходять в регіони через обласні управління безпосередньо від Міністерства охорони здоров'я. Однак, за словами пані Майбороди, в нашій державі вперше виникла ситуація, коли фактично протягом п'яти місяців такі бланки практично не надходили в регіони.

"Ситуацію, яка склалася, я розцінюю як конфлікт бізнес-інтересів. Виготовлення цих бланків - це досить вагомий шматок бюджетного пирога. На мою думку, так, як це цікавить десятки тисяч людей, які на сьогоднішній день не отримали лікарняні листи, це потрібно розслідувати, піднімати це питання і домагатися того, щоб права людей не порушувалися. Але ми ніде не чули, щоб влада піднімала це питання. Це свідчить про те, що адміністративна система, яка діє в нашій країні, не забезпечує виконання своїх функцій. Просто йде деградація кадрів, які бояться піднімати такі питання перед вищестоячими органами", зазначила депутат Черкаської облради Любов Майборода.

 

Тому Любов Майборода вважає проблему із "лікарняними" в країні - проявом корупції та лобіюванням чиїхось бізнес-інтересів через друк цих бланків.

 

"Говорять про серйозну реформу в медицині. Чи спроможна діюча вертикаль забезпечити реформу в медицині, коли вони не можуть елементарно папірець - бланк листа про непрацездатність - надрукувати?" - риторично питає депутат.

 

Крім того, йшлося і про забезпечення населення вакцинами. Мовляв, існує календар щеплень, обов'язкові щеплення для дітей, які мають фінансуватися з державного бюджету... Проте, як заявила Любов Майборода, п'ять років тому почалися перебої з постачанням вакцин до лікувальних закладів. А зараз ця тенденція значно поглибилася.

"І до мене безліч разів звертаються... батьки з приводу відсутності вакцин в медичних закладах. І їм пропонують купити вакцини за власні кошти... Навіть в самі складні часи держава виконувала свої зобов'язання і ми проводили щеплення дітям..." - згадала і свій досвід лікаря-епідеміолога Любов Майборода.

З іншого боку, головний лікар Черкаської міської дитячої лікарні Володимир Борисенко у відповіді на звернення про неможливість проведення щеплень повідомив, що, наприклад, Черкаська дитяча поліклініка № 2 одержала в цьому році 240 доз вакцини при потребі для вакцинації та ревакцинації в 520 доз.

 

Підняла депутат Черкаської облради і проблему забезпечення медикаментами "на безкоштовній основі та на пільгових умовах". 

За словами пані Майбороди, 70 % звернень в департамент охорони здоров'я Черкаського міськвиконкому - це скарги людей, які не можуть отримати "пільгові" медикаменти.

Загалом, за даними департаменту охорони здоров'я міськвиконкому Черкас, 42475 осіб в Черкасах на 1 січня 2012 року мають право на безкоштовне отримання медикаментів. Це ветерани війни, люди, які мають заслуги перед Батьківщиною, пенсіонери, діти-інваліди, чорнобильці... Окрім того, 13 тисяч мешканців Черкас мають право на відшкодування 50 % від вартості медичних препаратів.

За підрахунками департаменту охорони здоров'я, для забезпечення цих людей ліками та лікарськими засобами на пільговій або безоплатній основі потрібно 18,5 млн грн.

Проте за 2011 рік на ці потреби виділено лише 900 тисяч гривень.

"Тобто лише кожен двадцятий громадянин, який має гарантоване законом право на пільгові ліки, отримує такі медикаменти", підсумовує Любов Майборода.

Аналогічна ситуація - з путівками на санаторно-курортне лікування для інвалідів...

 

Натомість, як зауважила Любов Майборода, влада, зокрема міська влада в Черкасах, говорить про закупівлю автобусів іноземного виробництва за 30 млн грн, про те, що 120 млн грн треба витратити на будівництво Льодового палацу і так далі.

 

"Бюджет на сьогоднішній день є головним джерелом корупції. І коли фінансується не те, що потрібно людям, а коли фінансуються забаганки певних осіб, то це - і є корупція. Тому що лобіюються інтереси фірм, які будуть постачати сюди автомобілі, автобуси і так далі. Ми не маємо право закривати очі на це і допускати, щоб країна котилася в прірву", заявила депутат.

 

 

З іншого боку, начальник управління охорони здоров'я Черкаської ОДА Володимир Брожик після критики Любові Майбороди заявив, що "на сьогоднішній день проблеми з листами про тимчасову втрату працездатності немає". За словами пана Брожика, в понеділок черкаські медичні заклади вже отримали 5 тисяч "лікарняних". Утім, він визнав, що така проблема існувала і вони неодноразово писали звернення в міністерство. Врешті, Володимир Брожик повідомив, що міністерство нарешті незабаром проведе тендер на виготовлення бланків і "всі проблеми зникнуть".

 

Також Володимир Брожик повідомив, що проблема щеплень існує вже не один рік і на сьогодні держава забезпечила щеплення нібито на 32 %. Крім того, ще 10-15 % щеплень профінансували громадяни за свій кошт. У свою чергу, за словами Володимира Брожика, ОДА звернулася до місцевих рад та адміністрацій, щоб вони також виділили відповідні кошти з районних бюджетів.

 

Поділіться з друзями: