Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


19 Квіт 2012

БЮТ і Партія регіонів об'єдналися, щоб "подерибанити" 6,5 га канівських прибережних земель?

Читайте більше в рубриці Політика
 

Сьогодні, 19 квітня, відбулася позачергова сесія Канівської міської ради, на якій, окрім змін до бюджету, розглядалося основне питання - виділення 6,5 гектарів прибережної землі Канева в оренду з подальшим викупом такому собі таємничому кооперативу "Дніпрові сади". Сесія вийшла досить скандальною і, що найцікавіше - з невідомим результатом. "Подерибанити" землю, схоже, захотіли і чорнобильці, які заблокували трибуну. Спершу вони вимагали оголосити список членів кооперативу, потім - включити їх в цей список "обраних". Врешті, після усіх суперечок та масових виходів керівників фракцій та депутатів без усіляких попереджень "на консультації"  та безрезультатної спроби щось ставити на голосування мер Канева Віктор Ніколенко оголосив про закриття сесії. Після цього депутати-регіонали та БЮТівці хором заявляють, що рішення Канівської міськради від 5 квітня 2012 року про виділення 6,5 га "Дніпровим садам" набуває чинності, адже мер не поставив питання подолання його вето на голосування.

Нагадаємо, що, як уже писав НародUA, на сесії Канівської міської ради 5 квітня 2012 року депутати з фракції "Батьківщини", Партії регіонів, представники партії чорнобильців, а також інших політичних сил проголосували за те, щоб "надати обслуговуючому кооперативу садово-городнє товариство «Дніпрові сади» земельну ділянку площею 6,5000 га в м. Каневі, Лівобережна промислова зона на лівому березі р. Дніпро, для колективного садівництва за рахунок земель Канівської міської ради в оренду з метою передачі членам садівничого товариства у власність терміном до 01.05.2020 року".

 

Ані депутатам, попри депутатські звернення Володимира Коржова та Юрія Гамалія, ані громаді Канева так і не повідомили хто є засновниками та членами кооперативу. Хоч на позачерговій сесії Канівської міськради 19 квітня стало відомо, що керівником "Дніпрових садів" є нібито Тетяна Коваленко. Подейкують, що це - дружина, за іншою інформацією - родичка депутата Канівської міської ради від Партії регіонів Олексія Коваленка. Цікаво, що Олексій Коваленко - секретар такої близької до теми та, як то кажуть, "хлібної" комісії Канівської міськради - комісії з питань раціонального природо- та землекористування та екології.

 

Таким чином будь-яку інформацію щодо засновників та членів "Дніпрових садів" канівська влада так і не надала, мотивуючи це тим, що "таку інформацію можна надавати тільки після прийняття рішення про виділення землі". 

Хоча, як зазначає депутат Канівської міськради Юрій Гамалій, коли розглядають земельні питання звичайних людей, то все дуже прискіпливо розглядають і з прізвищами:

- При розгляді питання про продовження оренди невеличкої ділянки землі звичайній людині, яку вона орендує вже 15 чи 20 років і на якій жили ще його батьки, називаються всі прізвища, питання довго обговорюється і вивчається, виїжджають на місце, міряють і так далі. Кожен з депутатів може долучитися до всього цього. А тут, кажуть, - то 10, то 20, то 60 осіб, і жодного прізвища не знаємо.

 

Тож подібна "засекреченість" свідчить явно не про прозорість та законність цього земельного питання.

 

Тим паче порушення багатьох вимог законодавства та регламенту при ухваленні рішення про виділення 6,5 га прибережних земель визнав і міський голова Канева Віктор Ніколенко під час позачергової сесії Канівської міськради. Зокрема, про це він заявив, відповідаючи на депутатське звернення вже згаданих нами Коржова та Гамалія і посилаючись на своїх юристів.

 

Як зазначалося депутатами, розташування та будівництво нових садових кооперативів в межах населених пунктів не дозволяється, згідно з ДБН 360-92 (ст. 3.39 та 3.40).

Також рішення не було погоджено із комісією Черкаської облдержадміністрації з вивчення доцільності розміщення об'єктів на території області, розгляду матеріалів з надання у користування, передачу в оренду та у власність земельних ділянок, погодження з якою є обов'язковим.

Крім того, є ще чимало порушень регламенту Канівської міськради і так далі.

 

З одного боку, міський голова Канева Віктор Ніколенко таки не підписав рішення. З іншого, один із палких прихильників виділення 6,5 га землі втаємниченим "обраним" заступник керівника фракції "Батьківщини" Сергій Ткаченко переможно заявив, що після цієї позачергової сесії рішення про виділення землі набуває чинності, оскільки мер не поставив питання на голосування.

 

"І тепер невідомо, що буде далі. Якщо дивитися на регламент, то там написано, що якщо міський голова не зібрав сесію протягом двох тижнів після вето, або якщо сесія подолала вето двома третинами голосів, то рішення ради вступає в силу. Але ж сесія була зібрана, хоча питання так і не голосувалося...." - зазначає депутат Юрій Гамалій.

 

Опоненти виділення землі, зі свого боку, наполягають, що рішення сесії Канівської міськради від 5 квітня 2012 року про виділення 6,5 га землі "Дніпровим садам" не набуває чинності, оскільки мер, відповідно до закону, скликав сесію, але депутати разом із чорнобильцями фактично зірвали її.

 

Тож тепер, очевидно, долю популярного місця рибалки та відпочинку канівчан вирішуватимуть юристи.

Варто лиш нагадати, що ці 6,5 га канівської землі знаходяться вздовж дренажного каналу Канева і неподалік від Дніпра. Як розповідають канівчани, тут здавна росли і відпочивали на природі цілі покоління жителів Канева. Проте відтепер доступ до цих чарівних місць може бути вже традиційно для України обмежений лише для "обраних", які почергово міняються владою, переходять з партії в партію, однак постійно примножують свої "природні" й матеріальні багатства подібними рішеннями та методами.

 

 

Фото http://kanev.info

Поділіться з друзями: