Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


06 Груд 2011

Василь Деревінський презентував книгу про Чорновола вже в п’ятьох містах

Читайте більше в рубриці Наука
 

Досі життя В’ячеслава Чорновола фактично не досліджувалося з наукової, узагальнюючої точки зору. Час від часу «ентузіастам» вдається видавати черговий том його праць, іноді з’являються якісь згадки, мемуари, періодично виходить на-гора інформація про черговий «тупик» у розслідуванні його загибелі…

Так, наче неспроможність нашої Генпрокуратури за 13 років довести розслідування цієї дуже загадкової загибелі до кінця й заспокоїти, нарешті, душу Чорновола не дозволяє досліджувати цю цікаву постать. Немов хтось свідомо «тягне» цю справу, щоб, з одного боку, брати певних людей за «делікатні» місця перед виборами, а з іншого – відтягувати глибокий і об’єктивний аналіз діяльності Чорновола.

IMGP7918

Василь Деревінський презентує книгу в Черкасах

 

Тож поки фактично нема системного аналізу життя людини, яка не одне десятиліття разом із товаришами по суті визначала українське політичне, громадське та журналістське обличчя без цензури й жорсткого тоталітарного контролю.

Тому поява книги «В’ЯЧЕСЛАВ ЧОРНОВІЛ. Нарис портрета політика» Василя Деревінського, кандидата історичних наук, що живе в Києві, є достатньо оптимістичною подією.

Можливо, з часом зникне якийсь підсвідомий страх досліджувати життя В’ячеслава Чорновола.

01

В'ячеслав Чорновіл з дружиною Атеною Пашко

 

Василь Деревінський не обмежується аналізом політичної діяльності. Він, швидше, збирає в певній послідовності факти життя, його праці, згадки про нього тощо. Усі, як він сам висловився на нещодавній презентації книги в Черкасах, грані Чорновола як людини.

Звичайно, подекуди, можливо, й проскакують якісь висновки й звичні в ті часи узагальнення, означення й стиль викладу. Проте головне в книзі – багато цікавих і маловідомих фактів з життя Чорновола, багато опитувань очевидців в різних регіонах України, збір документів у відомих і не дуже бібліотечних фондах, архівах СБУ і так далі. До речі, спогади й різні матеріали збирав історик і в рідному селі Чорновола Вільхівець Черкаської області…

IMGP7947

Сестра В'ячеслава Максимовича Валентина Чорновіл згадує про брата

 

Отже, маємо цілком достойну працю, яка ще має шанси в майбутньому розширюватися й вдосконалюватися. Адже науковець планує і далі працювати в цій темі.

Тим часом презентації книги «В’ЯЧЕСЛАВ ЧОРНОВІЛ. Нарис портрета політика» вже відбулися в Тернополі, Львові, Миколаєві, Херсоні та Черкасах.

В багатьох містах презентації відвідували викладачі та студенти університетів, як і під час останнього представлення в Черкасах.

Крім того, до Черкас приїхала сестра В’ячеслава Чорновола Валентина Чорновіл, а сама подія відбулася за підтримки та участі мера Черкас Сергія Одарича.

04

У в'язня радянських концтаборів. дисидента й вічного революціонера були й щасливі миті

 

Василь Деревінський розповів про книгу, а також про деякі цікаві сторінки з життя Чорновола. Зокрема, згадав, з якою повагою ставилися до нього політв’язні усіх національностей у радянських концтаборах.

Так, щоб тільки подивитися на «зеківського генерала» інколи вони всім натовпом подовгу простоювали просто неба на 30-40-градусному морозі. І достатньо було сказати магічні «Славко просить», щоб будь-хто виконав прохання.

Валентина Чорновіл згадала, що дехто з інших дисидентів закидав автору книги те, що він особисто не працював і не спілкувався з Чорноволом. Однак, на думку, пані Валентини, це лише пішло на користь праці, адже як «стороння» людина автор писав про відому постать об’єктивніше.

Валентина Чорновіл зазначила, що науковець зібрав надзвичайно багато документів та різних матеріалів, зокрема й фотоматеріалів. Вона особисто йому віддала для копіювання всі матеріали, які зберігаються в неї.

IMGP7935

Мер Черкас Сергій Одарич посприяв презентації книги про Чорновола в Черкасах і згадав, як вони працювали разом

 

Крім того, Валентина Чорновіл зробила акцент на такій маловідомій грані Чорновола як літературознавство. Вона розповіла, що її брат був дуже талановитим науковцем та літературним критиком.

У свою чергу, мер Черкас Сергій Одарич теж побачив позитив у тому, що автор не був особисто знайомим із Чорноволом. Це, за його словами, дозволило підійти до аналізу життя цієї людини достатньо зважено.

 

Він згадав, що був у Русі з початку існування. А потім тривалий час працював із В’ячеславом Максимовичем, аж поки вона не розійшлися в поглядах. Правда, Сергій Олегович не став розповідати суть конфлікту.

04_6

В'ячеслав Чорновіл з дружиною

 

Зате пригадав, як Чорновіл розривався між політикою та журналістикою, ходячи із своєю маленькою друкарською машинкою.

Крім того, Сергій Одарич зазначив, що, на його думку, В'ячеслав Чорновіл  зробив помилку, коли останні в 3-4 роки життя сконцентрувався на  внтурішньопартійних війнах в Народному Русі. Він зазначив, що це заважало В'ячеславу Максимовичу і Україна чимало втратила через це. А, можливо, вів далі мер, якби не було цих внутрішніх війн, то Чорновіл був би і сьогодні живий.

Таким недвозначним натяком на те, що "свої" ж посприяли загибелі Чорновола і завершив свої спогади черкаський мер.

 

Наступним містом презентації книги стане Київ. Презентація в столичному Будинку вчителя (вул. Володимирська, 57) відбудеться 20 грудня о 18.30.

Окрім книги Василя Деревінського «В’ЯЧЕСЛАВ ЧОРНОВІЛ. Нарис портрета політика», буде представлений сьомий том 10-томника творів В’ячеслава Чорновола.

 

Фото НародUA та УНІАН

Поділіться з друзями: