Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


18 Трав 2014

Частина перша. Де знаходиться щастя?

Читайте більше в рубриці Моє розуміння щастя
 
Частина перша. Де знаходиться щастя?
Оцінити
(1 голос)

Найперше, що треба зрозуміти для пошуку щастя — це де воно знаходиться. Ми всі маємо своє розуміння щастя. Хтось його переймає від оточення, хтось вибирає самостійно на свій смак. Але немає жодної людини на цьому світі, яка не має власного розуміння щастя. Можна навіть сказати, що однакових розумінь бути щасливим не буває, існують схожі, але в кожного вони нехай трішки, але відрізняються.

Вибрати розуміння щастя — вибрати якість життя

Велика таємниця щастя полягає в тому, що його можна вибирати або змінювати протягом життя. Більшість людей про це навіть не здогадується. А все тому, що вибрати його можна тільки при одній умові — потрібно змінити розуміння власного щастя.

Припустимо, що ви працюєте на роботі та ваша головна мета в житті — це заробити гроші. Поруч із метою завжди знаходиться й розуміння щастя. Тобто ваша ціль (заробити гроші) не служить сама собі, а лише для досягнення вашого щастя, як ви його розумієте. Уявіть, що у вас мета заробити гроші, а розуміння бути щасливим до цієї мети ніяк не стосується. Чи будете ви досягати того, що, на вашу думку, не приносить щастя? Я гадаю, що це дуже й дуже малоймовірно.

Отже, все, що ми робимо в житті, не може бути здійснене без розуміння, що це принесе якесь щастя. Ця сила, яка нас тягне до діяльності, є основою нашого життя. Навіть саме існування неможливе без неї. Кожен наший подих, кожен наший крок присвячений власному розумінню щастя. Уявіть, що щастя у вашому житті не існує. Чи можливо таке? Якщо людина втрачає своє розуміння бути щасливим, це закінчується зазвичай дуже й дуже трагічно (наприклад: втрата дітей, заради яких жили батьки; втрата коханої людини, без якої не уявляєш життя; втрата грошей, які заробляв усе своє життя...).

Отже, ми підійшли до дуже важливого місця. Кожен із нас знає, що таке мораль, знає як правильно себе поводити, знає, що необхідно відмовлятися від шкідливих звичок. Чому ж серед нас так багато людей, які не дотримуються правильного способу життя, навіть якщо його в деякій мірі хочуть дотримуватись? Бо знання того, що правильно, а що не правильно, не має під собою у нашій свідомості ніякого підґрунтя. Бо воно знаходиться не в словах та поняттях, це підґрунтя знаходиться в нашому розумінні щастя. Ми не можемо жити всупереч нашим уявленням щастя, навіть коли вони нас підштовхують до злочину.

Тому, якщо ви хочете змінити себе, то у вас нічого не вдасться, якщо ви не зміните своє розуміння бути щасливим. І ще одна важлива річ — якщо ви помітили, чим би ми не були щасливими, але все одно це внутрішній стан, а чи залежати, чи не залежати йому від зовнішніх обставин, ми обираємо самі. Тобто, що б ми не вибрали важливим у житті, але щастя завжди буде залежати не від самої цілі щастя, а від нашого внутрішнього стану, а вже сам стан, відповідно, залежить від цілі, яку ми вибрали.

 

Внутрішнє та зовнішнє щастя

Що ж це означає? Це означає те, що щастя може не обов'язково залежати від інших людей, від обставин, якості життя... Воно може бути суто внутрішнім та не залежати від зовнішніх умов. Таке щастя має багато переваг.

По-перше, щоб його відчувати, не потрібно нічого досягати або змінювати ззовні себе. Зовнішнє щастя змушує нас змінювати навколишній світ під наше розуміння, щоб отримати бажане. Це неможливо, але так як ми засліплені бажанням домогтися свого, то наше життя перетворюється на боротьбу, де кожен намагається силоміць змінити іншого. Через це відбуваються непорозуміння, сварки, війни та подібні речі.

По-друге, внутрішнє щастя стійке, бо залежить тільки від власних вчинків та думок. Ми самі вирішуємо, скільки йому бути із нами. Але зовнішні обставини не залежать від нас, тому зовнішнє щастя, залежно від становища, буде дуже мінливим та буде змінюватись почуттям нещасливості, біди, розчарування.

По-третє, зовнішнє щастя сковує нас своїм об'єктом щастя та обмежує наше мислення. Тобто, якщо ми віримо, що щастя в грошах, то наше життя буде обмежене лише зароблянням грошей і відповідно наше мислення теж буде скутим думками про гроші. Внутрішнє щастя не прив'язується до якихось зовнішніх предметів та понять, тому думки людини залишаються вільними, у стані мудрого спостереження.

По-четверте, зовнішнє щастя в гонці за зовнішніми досягненнями заважає нам справедливо оцінювати себе та змінювати на краще. Через впертість та бажання досягнути свого, наший норов у таких протистояннях стає все сухішим, самовпевненішим та жорстокішим. Внутрішнє щастя, навпаки, повністю залежить від нашого мислення та якостей характеру, тому людина, живучи внутрішнім щастям, постійно хоче вдосконалити себе, стати кращою.

Насправді щастя поділяється на значно різноманітніші види, а цей поділ найзагальніший. Він дає нам змогу в цілому зрозуміти, як можна змінити наше життя на краще.

 

Змінити розуміння щастя

Але, якщо все залежить від нашого розуміння щастя, то як можливо змінити його? Адже воно нас так захоплює, що ми навіть можемо померти, втративши надію бути щасливими. Це дуже складне питання і вимагає від людини здатності спокійно мислити та бажання працювати над собою.

Сила влади розуміння щастя, яке нами оволоділо, залежить від сили прив'язаності та віри в нього. Наскільки ми віримо в наше розуміння щастя, настільки важко нам буде від нього відмовитись. Але це можливо, а деколи навіть необхідно.

Спокійне обмірковування.

Один із способів змінити розуміння щастя полягає в тому, що людина починає замислюватись над тим, наскільки дане розуміння насправді дозволяє їй вирішити свої життєві труднощі та оточуючих.

Наприклад, часто володіння великою кількістю грошей взагалі нічого не вирішує, а навпаки — збільшує труднощі в особистому та суспільному житті. Люди, які прив'язані до своїх грошей, дуже бояться їх втратити та починають ворогувати із тими, хто намагається їх розділити між собою. Найчастіше близькі таких людей так само люблять гроші, тому намагаються увірвати для себе якомога більший шмат. Чи будуть такі люди близькими? Чи будуть одне одному довіряти? Чи будуть мати добрі риси характеру? Звичайно, ні. Але вони, засліплені прив'язаністю до щастя володіти грішми, не бачать цих простих речей у власному житті, їхнє мислення сковане бажанням багатства.

Щоб вийти із полону таких уявлень, потрібно хоча б почати задумуватись над своїм спрямуванням у житті та до чого воно приведе. Потрібно навчитися дивитись на своє життя, як сторонній глядач, коли прив'язаності не мають сили.

Шукати вище щастя.

Ми звикли думати, що наше розуміння щастя є найвищим та найкращим із усіх можливих. Але це відбувається тому, що ми не вивчали та не пробували знайти щось краще у своєму житті. Один із способів змінити своє уявлення щастя — це знайти розуміння бути щасливим краще, ніж є у нас. Як це зробити?

Потрібно знайти людей, які, на вашу думку, є щасливішими за вас і попросити їх поділитись своїм розумінням. Прекрасний спосіб змінити себе на краще — це знайти кращу людину за себе і не заздрити їй, а прийняти її за вчителя. Поступово ми станемо такими ж, як ця людина. Вище щастя також описане в релігійних книжках того спрямування, яке вам найбільше підходить за вашою природою.

Насправді ці два способи невід'ємні одне від одного, бо не зрікшись від свого розуміння щастя, неможливо шукати вище. І неможливо тільки одним зреченням стати щасливішим. Людина обов'язково має знайти кращу заміну попередньому розумінню щастя, бо без розуміння щастя ми не можемо існувати.

Отже, людина сама вибирає свою долю через розуміння власного щастя. І де його шукати — вирішувати їй самій.

 

 

 

Фото www.wikimedia.com


Більше на цю тему