Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


23 Черв 2014

Таїланд і щасливий 2557-й рік

Автор 
Читайте більше в рубриці Мандри
 

Олена Краснікова вже більше року живе в Таїланді й працює там вчителькою англійської мови. Вона в захваті від цієї країни й уже не вперше запрошує мене її відвідати. «В Таї класно, тобі б сподобалось», – саме з цієї інтригуючої обіцянки й почалася наша розмова.

Усе для туристів

Особливо добре в Таїланді туристам. Найпривабливіші місця для мандрівників – це Бангкок і острови. З-поміж усіх розваг для туристів Олені найбільше сподобалася прогулянка на спині в слона, так званий «Сафарі райд», коли ти на дві години вирушаєш у джунглі. Звісно, під час такої прогулянки не обійтися без супровідника. Він немовби керує слоном і не дозволяє йому раз-по-раз зупинятися, щоб перекусити.

– Слони постійно їдять, – каже Олена, – якби не гід, що сидить разом з тобою, то прогулянка затягнулася б надовго, адже слон постійно відволікається на все їстівне по дорозі. А ще він трохи запилений, тому що постійно обкидається грязюкою. Так слони борються з комариними укусами. Але загалом вони дуже милі. До речі, тут є навіть спеціальні дорожні знаки: «Обережно, слони».

Звісно ж, окрім слонів, у Таїланді є й інші види транспорту. Окрім звичного для нас автобуса й автомобілів, там можна поїздити на «тук-туках», таксі-мотоциклах і човнах. Тук-тук – критий трьохколісний мотоцикл, який дуже популярний у країнах Азії. Але Олені найбільше подобаються мотоцикли-таксі. Саме завдяки їм можна швидко дістатися туди, куди тобі потрібно.

– Узагалі, тут жахливі пробки, а мотоцикли – це інколи єдиний вихід, тому що вони маневрені й можуть проїжджати між автомобілями. Сідаєш позаду водія і їдеш. Ще я люблю човни, але цей транспорт не такий швидкий. Частіше за все на човнах катаються туристи задля розваги, але можна використовувати їх і як таксі, – розповідає Олена.

 

afjutcdfgjuywetrgjy

 

Курка на паличці й кокосовий рай

Олена вже звикла до місцевої кухні, хоч і зізнається, що спершу їй дуже хотілося пюре з оселедцем і сосисками, до яких звикла на Батьківщині. Зараз уже не уявляє життя без кавунів та кокосів. Тайська їжа дуже гостра, але рано чи пізно звикаєш і до цього. Серед місцевих страв, дівчині найбільше до смаку смажений рис з куркою, смажені макарони з морепродуктами і... курка на паличці. Це курка гриль, яку тримають на довгій дерев'яній паличці. Олена каже, що це – найсмачніша страва з птиці, яку вона коли-небудь куштувала.

– Тут дуже багато фруктів. Зараз я ледве не щодня їм кавуни, і вони мені не набридають. А ще я дуже люблю страви з кокосу, наприклад, кокос на пару в банановому листку. Описати цей смак важко, треба приїжджати й куштувати. Тут дуже дешева їжа, та й узагалі все дешеве. Найбільша витрата для туриста – це переліт до Таїланду.

 

Спекотний Новий рік і майже «Івана Купала»

Коли я попросила Олену розповісти про улюблене тайське свято, то вона почала захоплено розповідати про Сонгкран – Тайський новий рік.

– У Таїланді свій календар, і зараз уже 2557 рік, – каже Олена. – Його святкують у квітні, і свято триває аж 4 дні. На вулиці збираються люди з бочками, відрами й водяними пістолетами та обливають один одного водою. Усі радіють, бо на вулиці спека, квітень в Таїланді – найспекотніший місяць. Я іноземка, тому всі люди з мого кварталу дуже хотіли облити водою саме мене. Ще можуть вимазати тобі щоки чимось на зразок вапна. Якщо з тобою таке зроблять, це означає, що ти симпатичний. На третій день ми з друзями пішли до туристичного кварталу, там було дуже людно, усі рухалися «паровозиком». Один такий «паровозик» з тисячі людей рухається в один бік, а інший – в протилежний. І під час ходи всі обливають один одного водою.

Ще одне колоритне місцеве свято – Лойкратхонг, під час якого всі йдуть до річки й пускають вінки. Вінки роблять з хліба, щоб їх потім могли з'їсти риби.

– Узагалі-то, це свято для пар, але я про це не знала. Мій приятель, з яким я пускала віночок, мені забув про це сказати. А тут вірять, що пара, яка разом пустила вінок, назавжди буде разом, – сміється Олена.

 

 

Фото надані Оленою Красніковою

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему