Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


15 Квіт 2015

Хотинська фортеця - одне з семи чудес України

Читайте більше в рубриці Мандри
 

Коли хочеться торкнутися долонькою до історії, поринути у казкові мрії, крокуючи старовинними замками, - сміливо їдьте до Західної України!Одним із семи чудес світу є Хотинська фортеця у місті Хотин на Дністрі, що у Чернівецькій області.

Місто Хотин отримало свою назву через те, що наші предки називали його «Хотінь» від дієслова «хотіти», адже завдяки вдалому розташуванню Хотин був центром європейсько-азійської торгівлі. З метою захисту від багатьох завойовників була споруджена фортеця у 10 столітті князем Володимиром Святославичем як одне із порубіжних укріплень південного заходу Русі.

 

2345675743546123123453453685674689768657

 

Хотинська фортеця вражає високими 40-метровими стінами, 65 метровою криницею та чудовою панорамою Дністра, вистояла протягом століть, коли нападали на неї полчища воїнів Османської імперії, коли під її мурами були повстанці Мухи, народні месники Дитинки, вояків Дмитра Вишневецького, Петра Дорошенка. Під час визвольної війни українського народу проти польської шляхти у Хотин двічі вступали війська Богдана Хмельницького.

 

Після занепаду Молдавського князівства місто і фортецю захопили турки. Вони ще більше посилили оборону фортеці, але місцеве населення не сприйняло нових поневолювачів. Часто допомагали у цій боротьбі запорозькі козаки.

 

У 1615 р. польські війська захопили Хотин. Після Цецорської війни 1620 р. між Польщею та Туреччиною, під час якої польські війська розбили, а гетьман Станіслав Жолкевський загинув, Хотин став головним форпостом оборони від турецької навали. У вересні - на початку жовтня 1621 р. біля стін фортеці відбувалась Хотинська війна, в якій прославились запорозькі козаки і їх гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний. Перемога під Хотином врятувала Західну Європу від вторгнення яничар.

 

На обох берегах Дністра, де проходив кордон між Османською імперією та Річчю Посполитою, розміщувалися одна напроти одної дві могутні фортеці - Хотинська та Кам'янець-Подільська.

 

Після російсько-турецької війни 1806-1812 рр. Хотин увійшов до складу Росії і став повітовим центром Бесарабської губернії. Відступаючи, турки майже повністю знищили Хотин, який поступово почали відбудовувати.

 

У Хотинській фортеці проводилися зйомки багатьох художніх фільмів, серед яких «Гадюка», «Захар Беркут», «Балада про доблесного лицаря Айвенго», «Три мушкетери», «Стріли Робін Гуда». Серед недавніх – екранізація твору відомого українського письменника Юрія Мушкетика «Яса» та зйомки кінострічки «Запорозька Січ» за повістю Миколи Гоголя «Тарас Бульба».

 

 

Сьогодні на території Хотинської фортеці створено Державний історико-архітектурний заповідник, де проводять свята козацької звитяги.

 

 

Фото Єлизавети Тагінцевої та Катерини Бондар

Поділіться з друзями: