Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


07 Лют 2015

Тетяна Волочай: «Справи потрібно робити з позитивними емоціями та добром в душі»

Читайте більше в рубриці Людина
 

Тетяна Волочай – справжня майстриня. Створити, сплести, зв’язати чи вишиту якусь картину – для неї звичайна справа. А чому звичайна? – Бо, улюблена. З самого дитинства кожну хвилину свого життя Тетяна віддавала розвитку своїх здібностей. Говорять, що людина дихає тим, чим живе. Так ось, героїня нашого матеріалу переконана, що улюблена справа допомагає довести собі, що ти чогось вартий; що ти щасливий; що ти – вільний.

Як давно ви почали створювати такі чудові картини?

Ще в школі. Щоправда тоді я тільки вишивала нитками. Адже на той час, я навіть не знала, що бісером можна вишивати чи робити різноманітні поробки. Свого часу я працювала у бібліотеці, і ось саме там я годинами сиділа у відділі «Мистецтв», де читала різноманітну літературу. Пізніше з’явився доступ до інтернету, там я побачила, що можна ще й бісером вишивати картини та обшивати одяг.

 

0140

 

Чи пам’ятаєте ви свою першу роботу?

Так, чудово пам’ятаю. Мені тоді було 10 років. Я сказала своїй мамі, що хочу вишивати. Адже у мене цим професійно займалася бабуся. Її роботи були такими гарними, що мені хотілося навчитися цього ремесла і вишивати так, як і вона. Тож мама намалювала на тканині олівцем квіточку, яку я потім обшивала. Це і була моя перша робота.

 

0124

 

Яким композиціям чи сюжетам надаєш перевагу у вишивці?

Чесно кажучи, все залежить від настрою. Наприклад, був у мене в житті складний період, можна сказати, між життям і смертю. З того часу я почала вишивати ікони.

Якось в одному магазині я придбала ескіз до вишивки «Матері Божої з дитиною». Потім я собі сказала: «Якщо я вишию цю ікону, я буду жити і все в мене буде добре».

 

Скільки часу витрачаєте приблизно на створення однієї картини?

Буває за три дні, буває за тиждень. Це залежить від розміру картини, складності вишивки та й від натхнення. Буває, що вишиваєш картину на одному подиху. А ось, коли у мене поганий настрій - не можу працювати. Адже справи потрібно робити з позитивними емоціями та добром в душі.

 

0129erg

 

Що вас надихає на роботу, окрім гарного настрою?

Надихає, мабуть, спортивний інтерес. Адже я беру клаптик тканини, якийсь матеріал, і думаю, що ж цього можна зробити. Дуже подобається, коли люди говорять: «Хіба це можна зробити руками?» Тим паче, мої роботи вже і в Англії, і в Німеччині.

 

Скільки виробів маєте у своїй колекції?

Важко сказати про кількість, можливо, близько 40. Адже щось я дарую, щось продаю. Плюс, я не рахую ті речі, якими оздоблюю власне житло: подушки, картини, об’ємні вироби з бісеру. Не буду лукавити, але частину своїх робіт я продаю. Адже придбати нитки, бісер, тканину, рамку – це гроші. Якщо набирається багато виробів, то мене запрошують брати участь у виставках. Ось, наприклад, у березні знайома поетеса буде влаштовувати творчий вечір, тож попрохала мої вироби, щоб надати якоїсь атмосфери зустрічі. Звісно, мрію і про власну виставку.

 

0113

 

Ділитесь своїми творчими секретами, досвідом з іншими?

Звісно. Інколи і діти, і дорослі запитують, які краще нитки підібрати, як погратися з кольором чи як зробити якийсь об’ємний виріб. І взагалі, приємно, що діти зараз цікавляться мистецтвом і створюють цікаві речі. Багато таких талановитих дітей живе на Черкащині. Мене доля звела з Корсунь-Шевченківським дитячим будинком-інтернатом. Там дуже талановиті діти. У мене навіть у планах є створити з ними спільну виставку, щоб й інші почули про їхню творчість.

 

0097

 

Як плануєте надалі реалізовувати свої таланти?

Сьогодні вишивка набирає великої популярності.Сучасні українці носять сорочки, плаття і навіть весільні сукні. Тож, хотілося б відкрити професійний магазинчик, де б людина могла придбати український одяг, придбати нитки, тканину, продемонструвати власні вироби на невеличкій виставці. Там же можна проводити і майстер-класи.

 

Що для вас щастя?

Щастя – це відсутність тривоги, це коли людина вільна. Це коли думки людини націлені на позитив.

Щастя – це коли людина вільно думає, працює, відпочиває.

 

 

Автор Яна Надолінська

Фото автора 

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему