Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


28 Бер 2014

Світлана Зеленюк знайшла себе у «handmade»: вироби з лози, випічка, в'язання, шиття...

Читайте більше в рубриці Людина
 

Народилася в Києві, виросла на Черкащині, а життя своє знайшла на Полтавщині у невеликому місті Лубни. Саме такою «жабкою-мандрівницею» є Світлана Зеленюк. Жінка із «золотими руками» та мати з люблячим серцем не перестає дивувати всіх своїми виробами. Світлана знайшла себе у «handmade».

Дитинство і юність. Київ, Черкащина і Полтавщина

Взагалі я народилася в Києві, а коли мої батьки закінчили ВУЗ, їх по направленню відрядили працювати в Черкаську область. Все моє дитинство проходило на Черкащині. Це Христинівський район, селище міського типу Верхня. Батьки працювали на цукровому заводі. Усе моє дитинство і юність пройшло на Черкащині. Навчалася я в Київському університеті харчових технологій. Спеціальність у мене зовсім не творча - я економіст. Працювала бухгалтером довгий час на цукровому заводі. На Полтавщину ми приїхали з чоловіком по запрошенню на роботу в Оржицький цукровий завод. Там я працювала по спеціальності до декретної відпустки.

 

1041

18531867

 

«Handmade». З чого почалося

Я скільки себе пам’ятаю, стільки щось творю. У мене досить творча родина. Мама шила, в’язала, а на батька казали, що в нього «золоті руки». Він захоплювався різьбою по дереву і макраме. В батька була своя майстерня і він там часто зникав. Моя бабуся, з Івано-Франківщини, дуже гарно вишивала.

Зараз їй 85 років, і через поганий зір вже не вишиває, але всім внукам на весілля, а в неї їх 9, по два рушники вишила ще раніше. З дитинства я теж займалася в’язанням, шиттям. Сестричці в’язала наряди. Це було років з одинадцяти, якщо не раніше. Постійно щось шила на машинці. Я людина захоплива.

Мені потрібно щось нове, чимось займатися, щоб руки не сиділи на місці. Адже хтось любить читати, а я люблю творчістю час займати.

Хобі в мене дуже багато. Якщо говорити про плетення, то я, коли була в декретній відпустці, завдяки інтернету випадково побачила, що творять із паперової лози та газет. Вирішила спробувати. В мене щось почало виходити. Так я і захопилася, потім заразила цим чоловіка. У плетінні використовую паперову лозу, а також супутні матеріали - дерево, фанера, фарби, лаки. Іноді займаюсь в'язанням, пошиттям новорічних костюмів.

 

1722

ball

3562

99

 

 

Кулінарні творіння

Ще з дитинства пекла різні тортики, адже раніше не було такого асортименту солодощів, як зараз у магазинах. Мама нам завжди на дні народження пекла. Там був олімпійський мішка. Оце такий був хіт на дні народження. Я теж таке пекла. А вже коли в мене з’явилися діти і я побачила багато майстер-класів в інтернеті, теж захотіла спробувати щось таке цікаве зробити їм на день народження. Синові на сім років я зробила футбольний м’яч. Всім дуже сподобалося, і потім я пекла торти на різні свята родичам. Пізніше друзі почали просити такі вироби і на їхні свята. Так запрацювало «сарафанне радіо». Тепер у мене багато замовлень і від друзів, і від інших людей. Буває іноді, що працюю над цим без вихідних цілими місяцями.

 

1396

1778

1872

 

Основна професія. Від бухгалтерії до «handmade»

Я б хотіла, щоб творчість була моєю основною професією. Мріяла змінити свою професію на творчу, бо бухгалтерія і економіка для мене завжди були нудні. Хоча там теж треба творчість іноді проявляти. Але зараз, можна сказати, що я змінила професію, адже моя декретна відпустка закінчилася, а на роботу я так і не вийшла через скорочення. Тому я вирішила працювати вдома і поєднати хобі й заробіток в одне ціле. 

Творчість від слова «творити», тобто хочеться щось утворити. Творчість, як для мене, це «handmade», а для інших – щось своє.

В основному брала участь у шкільних виставках сина, а також у виставках творчості на день міста Лубни.

 

2259

2269

 

Натхнення та ідеї

Я черпаю натхнення та ідеї з кожного періоду свого життя. Зараз – з материнства, бо іноді хочеться дітям щось цікаве зробити. Навіть прикрашання тортів - це лише завдяки тому, що в мене є діти.

Іноді буває таке, що натхнення зовсім немає, і саме тоді мені потрібно мандрувати. Я дуже люблю різні подорожі. Мені стає нудно, якщо я нікуди не поїду хоча б декілька місяців. Я намагаюся по можливості черпати натхнення з навколишнього світу.

 

2988

 

Життєве кредо

Дуже люблю вислів: «Будь простішим і до тебе потягнуться люди». Роби людям так, як хочеш, щоб вони ставились до тебе, адже ніхто не хоче, щоб його ображали.

 

2133

2325

 

Нові техніки, які хочеться опанувати

Зараз дуже популярно шити ляльки, не мотанки, а такі набивні із капронових панчох. Їх ще називають «попіками», бо вони завжди з такими апетитними попками. Також дуже хочу спробувати створювати вироби з холодного фарфору та солоного тіста. Взагалі я ніколи не вважала, що можу щось ліпити, малювати. Але мені захотілося навчитися, і тепер я бачу, що в мене виходить ліпка. Також мене цікавить миловаріння, планую опанувати цю техніку, як буде час. Якби було трохи більше ніж 24 години у добі, то більше було б у мене часу на творчість. Дуже хотілося б поїхати кудись на нові майстер-класи і повчитися, але зараз з цим трохи потрібно почекати.

 

Мрії

Як кожна мама я мрію, щоб все добре було у дітей і в нашій країні. Я дуже люблю подорожувати, і зараз є в мене деякі мрії, пов’язані з подорожами.

 

 

Фото надані Світланою Зеленюк

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему