Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


18 Трав 2015

Ірен Роздобудько - про «Гудзик-2», еротику, чоловіків та війну

Читайте більше в рубриці Людина
 

Вірить у цвіт папороті, пише романи, які екранізують, любить Хемінгуея та Ремарка, вишиває бісером, грає на гітарі, а також вважає нинішню війну на Донбасі гібридною війною, яка триває вже 300 років. Це – Ірен Роздобудько, українська письменниця, поетеса і журналістка.

На запрошення МГО «Книжковий маестро» вона приїхала до Черкас, щоб презентувати містянам свій новий роман «Гудзик – 2. Десять років по тому». Літературний вечір пройшов у переповненому шанувальниками її творчості залі Черкаського художнього музею.

 

11291928 868251773216324 1071747440 nimg6718

 

Ірен Роздобудько про себе

– Пишу максимально легко й зрозуміло, і так, як я хочу в даний момент: це може бути чи психологічна проза, чи політична сатира. Насамперед, виникає ідея, про що я хочу написати. Далі народжується назва твору й завершення. Тоді на цей стержень нанизується сюжет. Своїх героїв пропускаю через себе, можливо, тому вони такі близькі й для читачів.

 

Багатьох присутніх цікавило питання, а чому саме «Ґудзик – 2», адже, крім цього твору, у авторки є ще багато інших не менш цікавих і глибоких  книг. На що письменниця зауважила:

– Герої «Гудзика» – це втрачене покоління. Писати продовження почала ще в 2012 році, але задум виник раніше. Мені здалося, що саме через цих героїв мені вдасться показати сучасний час.

Нагадаємо, роман «Ґудзик», який у 2005 році отримав гран-прі конкурсу «Коронація слова», досі займає верхні позиції топ-продажів книгарень та видачі в бібліотеках. Був екранізований, до речі, зйомки пройшли за 18 днів, це був перший досвід написання сценарію для авторки. Також здійснилася дитяча мрія письменниці. Вона отримала у фільмі роль власниці картинної галереї. Головна ідея роману така: велике щастя або велика трагедія може початися з найменшої деталі, з гудзика, який так легко загубити, а потім шукати все життя...

– У «Ґудзику-2» герої розповідають про те, як склалося у них життя через 10 років, – розповіла Ірен Роздобудько. – У цьому романі немає смертей і катаклізмів, але трагічне непорозуміння між головними героями спричиняє драматичні події. Кожен герой цієї книги по-своєму прагне щастя, та не вміє цінувати подарунки долі.

 

Відверті сцени в творах Роздобудько

– Я би хотіла, щоб мої книги читали всі, тому в них немає сцен сексу. Хай вони лишаться для життя. Пригадайте, як пише мій улюблений поет Борис Пастернак:

На озаренный потолок

Ложились тени,

Скрещенья рук, скрещенья ног,

Судьбы скрещенья.

И падали два башмачка

Со стуком на пол.

И воск слезами с ночника

На платье капал.

І все зрозуміло, оце еротика.

 

Про чоловіків

– Майдан змусив мене по-новому подивитися на чоловіків. У звичайному житті їх треба два місяці просити прибити полицю, а барикади вони зводили за дві години. Чоловіків наших треба берегти.

 

Про емігрантів

– Від себе не втечеш. Матеріальне становище не вгамує біль в душі, тугу за Батьківщиною. Тому хай люди їздять, працюють, але повертаються додому. Выигрышные новинки мира азарта ждут тебя на пин ап .

 

Ситуація в країні

– Ця війна гібридна, вона йде вже 300 років. Так історично склалося, що саме на сучасне покоління випало загострення цієї війни.

 

Наприкінці зустрічі відома письменниця порадила молодим людям бути активними, нічого не боятися, хапати всі шанси, які пропонує доля. А головне - шукати себе і знаходити своє.

– Це перша жінка з тих авторів, яких ми запрошували до нашого міста, – прокоментувала Людмила Фіть. – Спілкування з нею було енергетично теплим і затишним та сповнило оптимізмом і вірою в завтрашній день.

 

 

 

Інформація надана Людмилою Солодкою, МГО «Книжковий маестро»

Фото МГО «Книжковий маестро» та sumno.com


Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему