Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


11 Лип 2017

Ілля Камишан і проект "Ikotika": щиро та з гумором про кінобестселери

Читайте більше в рубриці Людина
 

Він не вважає себе кіноманом, гіком чи справжнім експертом царини культових стрічок.

Секрет успіху його кінокритичного відеопроекту Ikotika у щирості, наближеності до звичайного глядача, майстерності розповідати про власні емоції без зайвих прикрас, а не вкотре перефразовувати зміст сторінок «Вікіпедії». Саме таким безпосереднім та відвертим висловленням своєї думки чоловік підкорив більше 48 тисяч глядачів, деякі з яких чекають на нові кіноогляди «більше, ніж на власний день народження чи будь-яке інше свято».

Ілля КАМИШАН — режисер монтажу із Дніпра, що наважився вийти на світло з того боку екрану і зайнятися чимось більшим, ніж кадруванням та зведенням. Чоловік починав діяльність у мережі з перекладу та озвучення російською «мастодонта» американського YouTube, кінооглядача Ностальгуючого Критика. Кілька років тому Ілля створив авторський проект Ikotika, де висловлює вже власну думку щодо новинок кіно та відносно старих хітів прокату.

Переклад Критика та думка про авторську творчість

— Озвучуванням я займаюся роки два, мабуть. Захопився цим, бо працював монтажером, заодно записував закадровий голос. Саме у цей період я знайшов у інтернеті ролики Ностальгуючого Критика. Мені дуже сподобалася його творчість, але я зіштовхнувся з проблемою – не зміг знайти його ролики у нормальному перекладі. У один прекрасний вечір я подумав, що можу й сам озвучувати, аби показати відео Критика своїм друзям, знайомим. Це підштовхнуло зробити озвучування своїм хобі.

І як відреагували Ваші знайомі?

— Вони не зрозуміли. Коли я показувв перші самостійно перекладені ролики, то багато хто запитував, чи це не я на відео. Багатьом людям здається, що я сам зовнішньо схожий на Ностальгуючого Критика. Знайомим не сподобався гумор у роликах і, грубо кажучи, коли я створював канал Ikotika, то робив це з метою нести відповідальність за відео повною мірою. Мені подобалося озвучувати Критика, але я багато з чим був не згоден, багато що я хотів переробити. Так прийшов до рішення створити повністю авторський проект. Згодом я фактично закинув той канал, оскільки він став не релевантним.

— Чи не страшно було презентувати публіці власний незалежний проект?

Мені страшно, коли я роблю кожен ролик: спочатку я борюся зі страхом підійти до мікрофона і все записати, потім зі страхом змонтувати, внутрішній страх є на кожному етапі виробництва. Але найбільший страх – викладати ролики у мережу, розуміти, що натиснеш на кнопку і це побачать тисячі людей. Комусь це сподобається, комусь ні. Я ще, мабуть, не обріс кіркою, через яку не пробивається таке хвилювання. Це схоже на мандраж акторів, співаків, артистів.

22

Родзинка: погляд дорослого на екранізацію "дитячого" бестселера

На авторському каналі Ілля створює ролики про кіно у різних форматах, зокрема обговорює новинки прокату та робить короткі огляди на відносно старі картини. Та, безперечно, головна фішка проекту Ikotika – серія відео із скурпульозним, детальним розглядом кожної частини кінофраншизи про Гаррі Поттера.

53

32

42

— Я взагалі творча людина, та формат озвучування Критика тримав мене у певних рамках, з яких хотілося вирватися. Навіть під кожним перекладеним оглядом я доповнював зміст ролика своєю думкою у описі під відео. Мені фактично з самого початку хотілося відійти від людини, яку я озвучую. Головним поштовхом до створення моєї серії детальних оглядів стало те, що ми з сестрою передивилися фільми про Гаррі Поттера. Пам’ятаю, ще у школі ми з другом написали про нього віршовану книгу у гоблінському перекладі українською. Це була дуже серйозна нісенітниця, яку страшно комусь показувати. Багато жартів для першого огляду я взяв саме звідти, тож їм вже багато років. Я намагався зробити нестандартний погляд на цю серію фільмів. Першу частину я монтував приблизно півроку, а коли завершив роботу, то зрозумів, що цим набагато цікавіше займатися, ніж просто озвучуванням у всіх сенсах.

Реакція глядачів та колег

— Коли я випустив перше відео, то написав деяким кіноблогерам з проханням прорекламувати його у своїх спільнотах у соц. мережах, але лише за умови, якщо їм насправді сподобається моя творчість. Так декілька більш маститих і відомих оглядачів подивился, написали щирий відгук, хоч і зазначили, що ніхто ніколи не просив про щось подібне. Багато хто з мене навіть не взяв гроші за рекламу, настільк їм сподобалося. Зараз з авторами деяких каналів як «Chuck_review», «Sokol[off] TV», «Штаб Коммандера» ми спілкуємося і роздумуємо про коллаборації, хоч я їх собі і погано уявляю.

— А чим, на вашу думку, відео зачепили пересічного глядача?

Людям так сподобалося, оскільки, як я вважаю, вони побачили, що я зробив від душі. Я робив не вміючи, без знання. Я використав все найкраще, що зміг у плані підходу до справи і намагаюсь дотримуватися такої ж політики. Я намагаюся робити огляди інформативними, без зла, такими, що несуть позитив та конструктив. Хоча я й взагалі не особливо розбираюся у цьому кіновсесвіті, не особливо розбираюся у кіно взагалі. В мене немає відповідної освіти, єдине, що я можу запропонувати глядачу – гумор.

Поттеріана зробила великий вклад у світову культуру у свій час і важко переоцінити значення цих фільмів і книг. Люди дивляться мої огляди, бо мають можливість не просто пригадати ці фільми, а й відкрити для себе щось нове, подивитися нестандартно на речі. Це підкуповує. На официальном сайте «Рокс Казино» игровые автоматы играть бесплатно онлайн или на деньги доступно всем желающим. Потрясающее оформление, захватывающие сюжеты. К каждому автомату есть описание и обзор Для мене перша тисяча, перші 10 тисяч підписників здавалися чимось нереальним, неймовірним. Зараз я розумію, що є куди зростати, але щоразу, коли випускаю нове відео відчуваю себе супер-зіркою, оскільки за найближчі кілька годин «набігає» декілька тисяч коментарів під відео.

62

— А яким ви уявляєте свого глядача?

— Статистично мене більше дивляться школярі, людей зрілого віку теж вистачає, та все ж менше. Я уявляю їх добрими, відкритими людьми, позитивними, свідомими, приємними, які люблять саме добрий гумор, бо ж зараз на YouTube вистачає чорноти.

Технічні особливості та увага до деталей

Огляди кінофільмів на каналі Ikotika – справжнє шоу з анімованими скетчами, музичними вставками, постійними персонажами, швидким темпом оповіді, насиченим жартами та цікавою інформацією. Висока якість контенту стала візитівкою каналу, що відрізняє проект Іллі від інших подібних за тематикою.

— Навіть у роботі над озвучуванням Критика я перемонтовував його ролики, оскільки часто він використовував застаріле відео з дуже поганою картинкою. Я завантажував потрібний фільм у гарній якості і змінював фрагменти. Через це огляд дивитися набагато простіше і легше оку.

— Чи навчалися чомусь спеціально для створення відео?

— Ні. У 2012 році, коли пішов на роботу, мені пояснили основні правила монтажу і що та як робити. Всьому далі янавчався самотужки. Анімацію малюю у фотошопі та анімую покадрово, мов у якомусь 19 столітті, я динозавр у цій справі. От для озвучування я виробляв голос, оскільки у житті він в мене більш м’який та високий. За рахунок досвіду, за рахунок тисяч годин практики в мене почало виходити так, як ви чуєте у відео. Хоча з самого початку в мене була жахлива дикція і я досі борюся з багатьма дефектами мовлення, тобто першопочатково схильності та навичок не мав.

Плани на майбутнє

— Тих грошей, які я заробляю з каналу не вистачає навіть на те, щоб просто оплатити квартиру. Я хочу зробити YouTube своєю основною роботою, яка б приносила прибуток. Також вже хочеться рухатися далі, бо тема Гаррі Поттера себе вичерпує. Є бажання робити подібні серії оглядів про інші відомі кінофраншизи. Багато хто просить зайнятися «Володарем перснів», але я дуже далекий від того кіновсесвіту, до того ж фанати цієї історії менш миролюбні. Взагалі, я б мріяв про якийсь глобальний канал, де виходили б огляди, не тільки мої, а цілої команди інших людей. Я б лише направлював їх та контролював якість вихідного матеріалу. Щоб у рамках цього каналу створювали якийсь мультсеріал чи ігрову багатосерійку, хотів би реалізувати свої музичні проекти. Мрій багато, я навіть знаю як їх втілити. Та щоб цього досягнути треба працювати, робити відео ще більш якісно. Хочеться дивитися на те, як роблять інші, і робити це ще краще.

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему