Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


13 Вер 2014

Дизайнер Наталія Кузакова не потребує особливих подій для щастя

Читайте більше в рубриці Людина
 

Наталія Кузакова - дизайнер, керівник дизайн-студії "Мамзель" у Черкасах. Сьогодні вона готує масштабний проект-показ колекції "Осінь-зима 2015". Нова колекція Наталії Кузакової буде представлена 26 вересня. В інтерв'ю НародUA вона розповіла не тільки про особливості творчості й стилю, але й про своє відчуття щастя, про теплі спогади дитинства, про захоплення східною культурою, подорожами і рибалкою. Як говорить дизайнер, вона щаслива кожен день, і для цього не потрібні особливі події.

Дитинство

- З дитинства пам'ятаю підготовку до випускного в садочку. У мене взагалі вся сім'я така – шиють весь час. Бабуся з мамою і я вибирали в магазині тканину. Мама дуже хотіла, щоб я вибрала рожеву тканину, а я дуже хотіла блакитну. Її аргумент був в тому, що брюнеткам більше личить рожевий колір. Я не могла з цим погодитися, тому що сильно хотіла блакитну сукню. Бабуся нам помирила і сказала: "Нехай дитина вдягне те, що їй хочеться".

Ці слова якось так запали мені в душу, що вже потім, коли почала займатися дизайном і вдягати людей, то завжди говорю їм:

Не треба дивитися, підходить вам цей колір чи ні, якщо душа потребує цього і вам хочеться саме таку сукню, то вдягайте, і ви будете в ній красивою. Якщо добре душі, то добре й тілу.

І тоді в мене таки було блакитне плаття. Причому, я була в ньому найкрасивішою.

 

Я росла з хлопчиками, грала в козаків-розбійників, машинки і так далі. З дівчатами в ляльки я не грала. А потім займалася спортом з раннього віку – з шести років. Я професійно займалася спортивною гімнастикою і часу не було, щоб гратися.

У мене були переважно спортивні костюми і купальники для виступів, мало було дівчачого одягу. Або я була в шкільній формі, або в спортивному костюмі, або в купальнику для виступів. І все. Коли закінчився спортивний етап у моєму життя (років в 15), то відчула гостру нестачу дівчачого одягу. Тоді я почала щось собі придумувати з одягу.

 

Робота – хобі

- Мені, напевно, повезло в житті, тому що в мене нема поділу між роботою та іншим життям. Я постійно перебуваю в якійсь творчості. У мене нема розділення понять хобі і робота. Для мене це все - життя. Мені подобається одягати людей, бачити, як жінка змінюється, коли вона вдягає красиве плаття чи інший одяг, який їй личить. Подобається, як у жінки починають горіти очі, як вона взагалі стає фактично іншою людиною.

У мене є клієнти, з якими вже дуже довго співпрацюю. Деякі жінки прийшли до мене і були впевнені, що їм треба вдягатися тільки так і не інакше. Але через деякий час все змінилося. Іноді це роками тривало. Я з ними сперечалася, доводила їм, що ось так краще. Тепер вони вдягають зовсім по-іншому, яскравіше.

Взагалі слов'янські жінки – пишні, і вони думають часто, що їм треба вдягати чорне, синє, якісь балахони і тому подібне. З часом переконую їх, що тут немає обмежень.

Деякі клієнти співпрацюють зі мною 5-8 років. Постійних клієнтів – близько 50. Є клієнти, які приходять періодично – сезонно. Є клієнти, які приходять раз у місяць. Може, їм подобається наша атмосфера, наше спілкування. У нас – сімейне ставлення до клієнтів. У нас можна посидіти, поспілкуватися на різні теми…

 

Щастя

- Я щаслива кожен день. Я прокидаюся – і мені добре. Я відчуваю себе щасливою, задоволеною людиною. Для цього не потрібно якихось особливих подій.

Я зранку виходжу надвір з чашкою кави – і мені вже добре. Не думаю, що в житті потрібні якісь події, щоб відчувати себе щасливою людиною. Мені подобається те, що я роблю. Я отримую від цього велике задоволення. Можу о 6.00 ранку вийти на роботу, тому що хочу щось зробити.

Я щаслива людина, тому що мені не потрібно ходити на роботу і приходити з роботи додому. Я цим живу. Тому, напевно, і щаслива.

 

Я, наприклад, хочу ще займатися прикрасами, ліпкою, попрацювати з глиною. Напевно, ще недостатньо сильне це бажання, ще не прийшов час. Поки це мрія, яка дозріває.

 

Ще дуже люблю рибалку. Їжджу на рибалку. Мені це приносить велике задоволення.

Взагалі люблю активний відпочинок. Лежати на шезлонзі біля басейну не дуже мене приваблює. Люблю десь піти на природу з наметом. Казанок, вогнище, намет…

Раніше частіше подорожувала. У цьому році тільки на рибалку їздили, а в минулому їздили з наметом по Черкаській області.

 

Як починалася "справа життя"

- Напевно, все в школі почалося. Була якась вечірка, і я швидко придумала собі кофточку й зшила її. Прийшла в ній, всім дуже сподобалось. Дівчата попросили їм зшити. Пару кофточок так пошила.

Потім були костюми на КВН. Я просто придумувала їх з підручних матеріалів. Так воно, мабуть, і почалося.

 

Я починала працювати ще в Радянському Союзі. Це було в ательє найвищого розряду "Ярославна". Зразу потрапила до хороших майстрів, які підтримували. Коли Україна стала незалежною, було важко, але були приватні майстерні. Мені попалася хороша майстерня, де я довго працювала. Мені дуже подобалося, тому що ми придумували свої технології, було навчання, вдосконалення… Потім пішли свої майстерні, почала на себе працювати.

 

Головне – процес творення

- Я більше отримую задоволення від процесу творення. Коли вже сукня готова, і я віддаю його людині, то частина моєї душі відходить разом із цим платтям.

Я деякі свої плаття навіть не пам'ятаю. Деякі приходять і кажуть: "Пам'ятаєте, Ви шили таку річ". А я вже можу згадати.

Деякі клієнти приходять, а я кажу: "О, в тебе така класна, кофточка". Чи спідниця. А вони говорять: "Так це ти ж шила".

 

Колекції - те, чого прагне душа

 

- Ми створюємо колекції по сезонам: весна-літо і осінь-зима.

Це, мабуть, потреба душі. Коли я не можу з якихось причин щось вдягнути на клієнта, а моя душа прагне цього, то я створюю колекцію. Я відчуваю, що я хочу зробити щось таке особливе, але поки клієнти не готові до цього. Люди часто хочуть носить щось таке практичне, а моя душа прагне чогось яскравого. І створюється колекція. Потім вона розкуповується. Деякі речі – зразу, деякі – через деякий час (іноді 2-3 роки річ чекає свого покупця).

 

Речі-пристрасті в житті

 

Я, мабуть, просто ставлюся до речей. Більше ціную людей, ніж речі. Нема особливих прив'язаностей до речей. У повсякденному житті мені простіше вдягнути джинси і блузку чи светр.

Мені важко вдягнутися самій, тому що я кожен день вдягаю інших людей. Те, що мені б хотілося вдягнути самій, я вже пошила для когось. Я отримала задоволення, коли шила це, і особливий інтерес до цієї речі в мене зникає. Тому собі я шию дуже рідко.

 

- Чоботар без чобіт?

- Так. Згадала, до речі, про взуття. Це моя єдина, так би мовити, "хвороба".

Я дуже люблю красиве взуття. Мені його роблять на замовлення. Іноді в магазинах щось цікаве трапляється. Мабуть, це і є моїм фетишем. Від цього я отримую задоволення. Люблю дуже чоботи. Будь-які (сміється).

Просто вони повинні мені сподобатися. У мене є майстер Руслан, який шиє взуття. Я з ним уже багато років співпрацюю і він мене розуміє з півслова.

Інколи я приходжу і просто кажу: "Мені потрібні нові чоботи". Він каже: "Наталя, не питання, в мене все є…". І через кілька днів забираю сюрприз. Часом майстер краще знає, що потрібно людині.

 

Улюблені кольори

 

- Кольори залежать від настрою і від якоїсь енергетичної потреби в кольорі. Іноді потрібно підживитися енергетикою. Головне – не надягнути чорне. Вдягнеш щось яскраве – і через півгодини все налагоджується.

Дуже люблю жовтогарячий колір. Але його потрібно дозовано давати – якимись шматочками. Тому що якщо все буде жовтогаряче, то можна збожеволіти.

Дуже люблю синій і блакитний колір у всіх відтінках. Хоча це холодні кольори і вони заспокоюють, але відтінків синього дуже багато. Мені здається, що у синьому кольорі ховається якась дуже глибока глибина.

 

Стиль

- Мій стиль змінюється, тому важко його чітко окреслити. Ще років 10 тому він був якимсь романтичним. Я дуже любила кружева, вишивки, щось таке повітряне.

Зараз мій одяг зовні здається простішим, але елементи насправді стають складнішими. Більш насиченими стають деталі. Зараз колекція виходить дуже тепла і затишна. Там багато буде комбінованих елементів. Шерстяні нитки, в'язані елементи пов'язуються з тканими елементами – такі не зовсім поєднувані речі.

Мені це подобається. Хочеться обійняти жінку у щось таке м'яке, тепле, пухнасте. Щоб жінці було не тільки красиво, але й комфортно. Щоб вона відчула себе захищеною.

 

Дизайнери, які надихають

- Elie Saab мене, звичайно, надихає. Дивовижні вечірні сукні.

Я взагалі захоплююся східною культурою. Тому мені дуже подобаються якісь такі східні речі. Люблю східну музику. Танці східні мені подобаються. Вдома в інтер'єрі теж є східні мотиви.

 

Дизайн-студія "Мамзель"

- Нову нашу колекцію ми представимо 26 вересня. Хочемо створити шоу. Запрошуємо також людей, які будуть представляти свою творчість – handmade. Хочеться, щоб таких людей було більше і щоб про них знали.

 

Щодо нашої студії, то мені повезло з командою. У нашій команді – 4 людей. Я дуже їх ціную.

У мене дуже хороший майстер – майстер найвищого пілотажу. Вона не закінчувала ніякі курси, училища чи інститути, але має дар. З моїм закрійником ми ще працювали в Радянському Союзі в ательє "Ярославна". Вона була тоді моїм закрійником, а я працювала кравчинею в її бригаді. Дуже гарний закрійник.

Я сама не можу займатися усім – роботою з клієнтами, одягом, організацією показів і так далі. Тому з'явилася ще в команді Ольга – менеджер, джерело ідей і натхнення, молода хвиля. Вона займається всіма цими організаційними питаннями, моделями, показами...

Я дуже ціную свою команду.

 

У новому приміщенні ми працюємо рік, а взагалі працюємо вже 10 років: спершу – як ательє, зараз – як дизайн-студія "Мамзель".

Наше приміщення – біля церкви, і клієнти кажуть, що дуже хороша, комфортна атмосфера. Вони можуть годинами в нас сидіти.

 

Студія почала активно розвиватися, як ми почали робити перші публічні покази. Перший показ був на площі біля кінотеатру "Україна" років 5 тому. Просто захотіла зробити не закритий показ, а для всіх людей.

Сьогодні нас постійно запрошують робити покази. Значить, людям подобається.

 

 

 

 Фото надане героїнею публікації

Поділіться з друзями: