Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


13 Квіт 2014

Дмитро Швець: «Революція відбулася в голові людей»

Читайте більше в рубриці Людина
 

Дмитро Швець, 23 роки, черкащанин – один із активістів Євромайдану, який відстоював і захищав думку та майбутнє свого народу. Дмитро розповів про Майдан «із середини».

Революція гідності, на думку Дмитра, змінила, передусім, психологію людей. Вона продемонструвала громадянам, що потрібно бути активними, а владі - що не можна нехтувати народом.

 

"Я приїхав на Майдан для того, щоб захищати мирних людей"

- 24 Листопада в Києві відбулася велика хода та мітинг на Майдані Незалежності, які зібрали більше ніж 100 тисяч громадян України. На цю акцію потрапив і я. Це був мій перший приїзд для підтримки Майдану.

Особисто я приїхав для того, щоб захищати мирних людей, які мітингували, від «тітушок». Взагалі, цей рух «тітушок» вперше з’явився у Черкасах, а тоді вже в Києві. Я поїхав до столиці, бо знав, що виникнуть провокації і бійки.

Після закінчення ходи 24 листопада акція протесту перейшла до Кабінету Міністрів, де на мітингувальників вже чекали декілька сотень «тітушок». Пікет Кабінету міністрів не відбувся без сутичок, признаюсь, в деяких моментах було лячно. Хоча насправді цей пікет ніякої ролі не грав, все одно в кабінетах ніхто не сидить, це робилося, так би мовити, «для картинки». Ряди «Беркуту» були вишикувані позаду «тітушок». Працівників міліції ніхто чіпати не збирався, а от на «тітушок» ніхто сили не жалів. В результаті бійок «тітушки» стидливо втекли.

Вперше на Майдані зібралося близько 50 тис. людей, через тиждень їх залишилося близько 400, усі інші пороз’їжджалися додому.

 

Люди хочуть змін

- Насправді, євроінтеграція не дуже чіпляла людей, але коли побили тих мітингувальників, тоді вже вийшли мільйони людей. Вони не вийшли заради євроінтеграції, це лише був привід. Люди хочуть змін, вже за 20 років їм урвався терпець, настільки вони знедолені. Під час того, як я займався громадської діяльністю в Черкасах, стикнувся з тим, що люди запитували, коли вже прийде час і можна буде вийти і взятися за зброю. І коли почали збиратися люди, почали виходити всі. Взагалі українці дуже люблять героїзм, і коли треба, вони з радістю підуть у бій.

Був момент, коли Майдан почав затихати, але потім влада прийняла закони, які обмежували права людей: в Інтернеті не можна писати; якщо ти береш участь і мітингах – це екстремізм; якщо хтось спонсорує із закордону,то ти шпіон. Це людям дуже не сподобалося і народ знову повстав.

 

1wrfef

 

Народ відчув, що може щось змінювати

Я особисто ніколи не був за євроінтеграцію, бо після того, як Україна підпише договір, усі заводи стануть, люди залишаться без роботи, і лише через кілька років прийдуть інвестори із чужих країн, але це чужі люди… Так, нам стане жити краще лише через багато років.

Справа навіть не у тому, чого ми досягли Майданом, які відбулися зміни, чи корупція зникла… Головне, що революція відбулася в голові людей. Народ відчув, що може щось змінювати. Коли вперше розігнали і побили студентів на Майдані, українцям просто набридло це свавілля влади і тому вони почали виходити. У голові людей почалися зміни. Вони побачили, що таке єдиний народ, і що потрібно виборювати своє, що можна впливати на владу.

Я вважаю, не потрібно просто опускати голову, адже 20 років ніби ніхто ні на що не звертав уваги. Треба показувати нашій владі, світові, що з нами, українцями, не можна поводитися, як хочеш.

 

 

Фото - Віталій Раскалов і Денис Діденко

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему