Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


24 Груд 2011

Американський єврей живе в українському селі і став «новою людиною»

Читайте більше в рубриці Людина
 

Його звати Джеремі Боровіц. Живе він у селі Боярка Лисянського району на Черкащині. Працює там учителем англійської. Він називає себе «одним євреєм на всю Боярком».

«Голос Америки» зняв сюжет про американського волонтера, який живе в черкаському селі, вирощує городину, вивчив українську, але ще не звик до зими в нашому селі.

Джеремі приїхав з Нью-Йорка. Закінчив Мічиганський університет за фахом політекономія. Університетські друзі розійшлися працювати по офісах, а він вирішив «побачити світ». Вступив у Корпус миру і поїхав в Україну. Тут, зрештою, його коріння: прадід родом з Рогатина, прабабуся з Богуслава.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

За рік у Боярці Джеремі вивчив з нуля українську. На його уроки привозять навіть дітей з навколишніх сіл. Адже рівень англійської в Боярській школі значно зріс.

Джеремі навчає дітей в ігровій формі, грає на гітарі, співає… Директор школи Микола Демчук теж задоволений:

«Ми дуже задоволені його роботою. Він проводить уроки емоційно, у вигляді гри. Мабуть, це такий стиль у них. Звичайно, це чудово. Будемо переймати! У нас був по Скайпу зв’язок з американською школою. І я думаю, що наші учні вільно можуть спілкуватися по Скайпу з учнями американських шкіл».

 

Джеремі привіз у Боярку і бейсбол, громадську газету, різні громадські ініціативи, зокрема збирає тут сміття. Крім того, записав аудіодиск з піснями школярів. Зараз диск продається в Нью-Йорку; а гроші від продажу підуть на нову музичну апаратуру для сільської школи.

 

Джеремі – з ортодоксальної єврейської родини. Його батько – рабин в Нью-Йорку. І тут, у Боярці, він дотримується іудейських свят та звичаїв.

 

Священне дерево лулав, необхідне для обрядів, та улюблене арахісове масло мама і бабуся присилають йому зі Штатів. Решту вирощує і купує тут сам.

Нью-йорківець Джеремі виростив уже в українському селі 8 мішків картоплі. Він консервує різні продукти на зиму і сам качає мед.

 

«Ви знаєте, під час літа все чудово. Влітку мені подобається життя тут. Вода на вулиці – нічого, не страшно. Мені дуже, дуже подобається все тут. Під час зими – друге питання. Але я живу. Можна жити. Я тільки тут на два роки. А для селян це їхнє життя. Як я можу скаржитись?», – зізнається волонтер.

 

«Щось тут є. Моя душа тут прокинулась. Я знайшов себе тут. Я тепер зовсім нова людина. І я точно знаю, що це від України. Від цього села. Від цих дуже хороших людей. Цікаво – адже, в принципі, наша робота, волонтерів, це допомагати людям. Але вони мені допомагають набагато більше, ніж я їм допомагаю», – каже Джеремі.

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему