Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


24 Лист 2013

Капранови про «Мальовану історію Незалежності України» і «Дзен.ua»

Читайте більше в рубриці Література
 

Брати Капранови завітали до Черкас 21 листопада на запрошення МГО «Книжковий маестро» в рамках всеукраїнського промо-туру на підтримку нової книжки "Мальована історія Незалежності України". І ось що вони повідали.

- "Мальована історія Незалежності України" вийшла цього року і вже стала бестселером принаймні протягом останніх трьох місяців. У Львові за чотири дня ми особисто підписали 3300 примірників, 25 секунд на один підпис. І це нас надихнуло: ми вирішили, що цю книжку мають побачити всі міста України. Наше завдання - презентувати книжку, перш за все, молоді, тому що вона створена для молоді. Що це за книга? Це найтонша, мабуть, в Україні книжка з історії, що містить 80 сторінок від неоліту до 1991-го року.

 

Що спонукало створити книгу

- Історія - це група фактів, які між собою ніяк не зв'язані. У нас у всіх каша в голові. І ми так само, як і всі, не знаємо історії, ну на той момент не знали. Так само, як і всі, ми вірили, що Катерина заселила Дике поле, що Хрущов нам подарував Крим... І нам не було що відповісти. Ще й кожен історію вивчає по купюрам: одна гривня – Володимир, дві гривні – Ярослав, п'ять гривень – Богдан... Оце історія, яку знають всі, але, на жаль, цим історія не обмежується. Тому ми сказали собі: які ж ми будемо письменники, якщо ми не зможемо створити нормальну, внятну, коротку історію, яку можна прочитати і запам'ятати?

 

qyu 2o

 

Робота над «Мальованою історією Незалежності України»

- Коли ми почали писати історію, то зрозуміли, що помилялися в наших думках, бо виявляється, що українці мали державність завжди. Тому від нашого задуму не залишилось і сліду. І ми сказали, що нам треба писати не історію України, а історію державності України. Ми не розуміємо, що державність нам не впала з неба, а дісталася у спадок від могутніх держав, які були на українській території. Але назвати книгу «Історія державності» - це приректи її на те, що усі сприйматимуть як монографію, тому з'явилось слово «незалежності». А оскільки сучасна молодь має бути основним читачем (це люди комп'ютерної свідомості), то ми поставили собі за мету зробити книжку, де не треба гортати сторінок. Уся інформація, наприклад, про повстання Війська запорізького, - на одному розвороті. На кожній сторінці обов'язково розташована мапа, де в різні часи позначені кордони України. Нам вдалося створити єдину картину, історію про історію, тобто послідовно все розкласти в голові.

 

xpt4

 

Музична програма "Дзен.ua"

Брати Капранови накладають на музику вірші сучасного українського поета Сергія Татчина:

- Це сучасна поезія, в сучасних обробках, виконується на кобзі та інструментах із клавішами. Це речитативи, ми називаємо це "кобза-реп". У такий спосіб ми проводимо довгі зимові вечори. У Черкасах нам найбільше сподобалося, тому що нам надали найбільший зал, аніж в інших містах. По рівню цивілізації з книжкою і поезією Черкаси – номер один!

 

Письменники і визнання

- Письменнику завжди не вистачає визнання. Єдиній, кому вистачило визнання, це ота німецька нобелівська лауреатка, яка сказала, що відмовилася б від нобелівської премії, аби знала, який це геморой, яка це морока нести отой тягар слави на собі. Але це єдиний випадок. Тому ми все робимо для того, щоб нас читали.

 

 

Фото надані МГО "Книжковий маестро"

Поділіться з друзями: