Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


10 Січ 2013

Упродовж січня в Черкасах триватиме Різдвяний фестиваль

Читайте більше в рубриці Культура
 

У Черкасах цілий місяць триватиме Різдвяний фестиваль.

"За традицією українці відзначають Різдвяні свята аж до Водохреща. Для нашого театру Різдвяний фестиваль – низка яскравих подій, зустріч з друзями–артистами, музикантами, співаками. Таким чином театр допомагає черкасцям інтегруватись у широкий мистецький простір, адже усі ці артисти широко відомі в Україні і в світі, а от в Черкасах більшість з них виступатиме вперше. Ми хочемо, щоб городяни і гості міста отримали якомога більше яскравих емоцій, позитивних вражень", – розповів керівник фестивалю, виконувач обов’язків художнього керівника театру  Сергій Проскурня. За його словами, фестиваль відбувається за підтримки мерії міста Черкаси.

 

Отже, театр запрошує відвідати такі події:

 

Протягом 11, 12, 13 січня Різдвяний фестиваль уступає місце Черкаським джазовим вечорам. Театр імені Шевченка протягом останніх років виступає сценічним майданчиком – своєрідним космодромом, з якого у космос джазу піднімаються як черкаські джазмени, так й відомі виконавці з багатьох країн світу. Цьогорічний ювілейний, 25-й джазовий фестиваль вперше відбувається у січні, а причина проста і урочиста водночас – автору та незмінному фронтмену черкаського джазу Сергію Крашенніннікову 12 січня виповнюється 50!

 

14 січня, понеділок, Василя, Старий новий рік. 18:30


Зазвичай акторський вихідний, стане днем тріумфу талановитих акторів Театру імені Шевченка – заслужений артист України Сергій Боброві Олег Телятник потішать бенефісом! У програмі, насиченій гумором, акторськими кундштюками, гегами і піснями беруть участь актори театру, гурти «Буднітай», «Барви» і, звичайно ж, гурт «Ефект метелика», фротнменом якого є Сергій Бобров.

 

15 січня, вівторок, 19:00

 

Подія, яка засвідчить співдружність Черкаського театру імені Шевченка і Кіровоградського театру імені Кропивницького. Дві сусідніх області – наймолодші на карті України. У той же час – Перший стаціонарний театр Єлисаветграду (теперішнього Кіровограду), відкритий у 1867 році, у 1882-му – став головною сценою Товариства українських артистів під орудою Марка Кропивницького, відомого нам зараз, як «Театр корифеїв». Коли постало питання якою виставою відкрити Кіровоградський театр у жовтні 2012 року після капітальної реконструкції, Сергій Проскурня запропонував мемуаристичну п’єсу «Велетні півдня» про те, як майбутні корифеї створили свій театр. Усі вони були молодими тоді, а період співпраці Марка Кропивницького, братів Тобілевичів, Марії Заньковецької та інших українських акторів з початку 1870-х років і до знаменних гастролей у Санкт-Петербурзі взимку 1886-87 років став часом найбільшого тріумфу і акторського щастя. Ідея поєднати тексти мемуарів, листів, щоденників з хоровими молитвами, колядками, щедрівками призвела до втілення історії, сповненої динаміки, пристрастей, подолання перешкод, невдач та успіхів – історії народження Театру. Вистава поставлена головним режисером Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького Євгеном Курманом за участю молодих акторів, – вражає студійністю, імпровізаційністю, азартом. Кіровоградський муніципальний камерний хор під керівництвом Юрія Любовича – фарбами божественних співів допомагають створити атмосферу святості Театру. Головна метафора вистави: народження Театру у час Різдва Христового – служіння Мистецтву. Вистава «Велетні півдня» триватиме 65 хвилин, а після антракту – відбудеться концерт на одне відділення одного з найкращих колективів України – Кіровоградського муніципального камерного хору під керівництвом Юрія Любовича. У програмі – обробки колядок, щедрівок, шедеври Лисенка, Стеценка, Леонтовича.

 

16 січня, середа, 19:00

 

Вперше в Черкасах – видатний співак, володар унікального високого чоловічого голосу – контртенор Юрій Міненко. Світова слава прийшла до Юрія Міненка у дні участі у Міжнародному конкурсі «Співці світу – 2009», де співак виступив у двох номінаціях – камерному і в оперному жанрах. Прямі трансляції з міста Кардіфф, з Великобританії, у супроводі оркестру ВВС тоді побачило більше 52 мільйонів глядачів у всьому світі (на жаль, Україна не транслювала ці концерти). Потрапивши у фінал і здобувши перемогу в номінації високого чоловічого голосу, Юрій Міненко відразу ж почав одержувати пропозиції від провідних оперних театрів і концертних агенцій світу. З того часу, випускник Одеської консерваторії імені Антоніни Нежданової, співав в театрах і концертних залах США, Німеччини, Франції, Великобританії. Юрій зосереджений на барочній музиці і є видатним інтерпретатором творів Баха, Генделя, Монтеверді, Скарлатті, Вівальді та інших європейських композиторів. В своєму репертуарі Юрій Міненко має більш ніж 150 творів та майже 30 оперних партій барокового репертуару. Одним з концертів, до організації якого був причетний Сергій Проскурня, став концерт у Кеннеді-центрі Вашингтону (2010). Тоді українська служба «Голосу Америки» подала в ефір репортаж Мирослави Гонгадзе про тріумф українського співака. Юрій Міненко став першим співаком – виконавцем партії Ратміра в опері Михайла Глінки «Руслан і Людмила» на сцен Великого театру Росії. Прем’єра вистави відбулась на відкритті театру після капітального ремонту і транслювалась на увесь світ. Саме у цій партії Юрій залишається незмінним солістом Великого театру, який тим часом готується до постановок опер Генделя спеціально для Юрія Міненка. Унікальність концерту Юрія Міненка ще в тому, що акомпануватиме співаку буде оркестрова група Ансамблю камерної музики імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної і камерної музики України. Цим колективом вже багато років керує відомий музикант – Валентина Іконник-Захарченко. За диригентський пульт цього концерту встане  видатний диригент сучасності, народний артист України, народний артист Росії Федір Глущенко. В програмі з двох відділень – Кончерто-гроссо Георга Фрідріха Генделя і Арканджело Кореллі. Юрій Міненко виконає епічні твори «Salve Regina»  Доменіко Скарлатті і «Stabat Mater» Антоніо Вівальді.

 

17 січня, четвер, 18 січня, п’ятниця. 19:00

 

В Черкасах знову виступатиме «Київ модерн-балет». Після успішних гастролей у листопаді, черкасці закохались у цей молодий колектив. Щойно трупа під керівництвом видатного балетмейстера сучасності Раду Поклітару повернулась в Україну з тріумфальних гастролей у Голландії, Бельгії та Люксембурзі, де колектив зустрічав католицьке Різдво. Спеціально в рамках Різдвяного фестивалю в Черкасах відбудеться два покази балету на музику Петра Чайковського «Лускунчик». «Лускунчик» Раду Поклітару – інтерпретація максимально наближена до тексту Ернста Теодора Амадея Гофмана, адже лібрето Чайковського-Бенуа за канонами кінця ХІХ сторіччя багато в чому спростило задум геніального містифікатора. Як й у всіх постановках «Київ Модерн-Балету», «Лускунчик» – дійство, насичене яскравими образами, чудовими акторськими роботами та винахідливою хореографією. І на ці гастролі, завдяки підтримці Мерії Черкас, ціни на квитки не піднімуться вище 100 гривень.

 

19 січня, субота, Водохреща. 19:00

 

Концерт за участю відомого українського скрипаля і культрегера, заслуженого артиста України Кирила Стеценка. Нащадок класика української музики Кирила Григоровича Стеценка, Кирило Стеценко молодший продовжує справу свого великого діда. Кирило Стеценко прославився, як скрипаль, ще на початку 70-х, завоювавши кілька престижних премій на конкурсах. Сьогодні він ще й завідувач кафедри шоу-бізнесу Національного університету культури і мистецтв, видатний культуролог, співавтор Законопроектів, серед яких – «Про культуру», «Про національний культурний продукт», «Про гастрольну діяльність». Скрипка для Кирила Стеценка – можливість висловити найсокровенніші думки про сучасність, передати своє тонке світовідчуття слухачам. Після брейн-стормінгів з керівником фестивалю Сергієм Проскурнею, була вибудувана програма з творів Йоганна Себастьяна Баха. Але в Черкасах немає клавесину, і тоді Проскурня запропонував запросити ще одного свого друга – тепер вже знаменитого джазового бандуриста і композитора, прекрасного імпровізатора з Одеси – Георгія Матвіїва. Георгій – наймолодший викладач Одеської консерваторії, учасник знакових джазових та етно-фестивалів, його графік розписаний на багато місяців вперед. Отже в Черкасах звучатиме музика Баха: два скрипкових концерти. Після концерту № 1, ре-мінор, Георгій Матвіїв виконає імпровізації на теми «Страстей за Матвієм», а після концерту № 2 Ля-Мажор, Матвіїв та Стеценко виконають знамениту Арію з тих таки «Страстей за Матвієм» - «Любов ніколи не скінчиться…». У день Водохреща – останнього свята Різдвяного циклу цей Заповіт увійде в душу кожного слухача. Акомпанувати солістам буде Черкаський камерний оркестр під керівництвом Олександра Дяченка. І це теж важлива подія фестивалю – залучення любимого черкасцями оркестру у фестивальну програму театру.

 

20 січня, неділя. 16:00

 

Закриття фестивалю і разом з тим – заключний гала-концерт етнографічного фестивалю «Різдвяна коляда», який за традицією вже втретє відбудеться в Черкасах. Парафія Церкви Покрови Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви ініціює огляд фольклорних колективів, хорів, ансамблів та солістів з Черкас та Черкаської області – виконавців колядок, щедрівок, віншувань. В гала-концерті візьмуть участь найкращі виконавці, відібрані експертним журі, голова якого – отець Юліан (Шеремета). Спеціальним гостем концерту стане гурт «Чорнобривці» – співаки з африканських країн, які живуть в Одесі, але виконують колядки гуцульщини і бойківщини. З 18:00 свято з театральної зали перенесеться на площу, де усіх бажаючих будуть пригощати гарячим вином та пряниками. Колядки і щедрівки звучатимуть до пізнього вечора.

 

Квитки на всі заходи фестивалю у вільному продажі в касі театру, а також у касі Будинку Торгівлі. Їх вартість – від 30 до 100 гривень.

 

 

Інформація надана прес-службою мерії Черкас

Фото: ukrslovo.net

Поділіться з друзями: