Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


25 Груд 2014

Унікальне тріо «Сестри Мамалиги» представило перший сольний концерт

Читайте більше в рубриці Культура
 

Унікальне в Україні сестринське тріо бандуристок «Сестри Мамалиги» 24 грудня презентувало в Черкасах свій перший сольний концерт, який став своєрідним підсумком діяльності гурту в 2014 році. У репертуарі колективу, який почав активно працювати у квітні цього року, - різноманітні авторські й народні пісні у власній обробці. На першому сольному концерті тріо представило твори різних жанрів і напрямків, зокрема й пісні на слова Тараса Шевченка і Василя Симоненка (80-ліття від народження якого відзначатимуть 8 січня 2015 року), твори для бандури і сопілки, спів а капела, експерименти з кастаньєтами тощо. Від пісень громадянського, патріотичного спрямування до лірики ("Червона троянда") й жартівливих композицій ("Ти до мене не ходи"), від колискових ("Тихесенький вечір" Володимира Самійленка і Кирила Стеценка) до "Націоналістів"... Декотрі твори виконувалися за участю дітей і учнів сестринського тріо. Так, в концерті взяли участь юні Дануся Прокопчук, Даниїл Ющенко і Віра Диченко...

ativaninfo24x7.com ambieninfo24x7.com

Перший сольний концерт «Сестер Мамалиг» відбувся у Черкаському музеї «Кобзаря». Серед авторських пісень, творів українських композиторів різних років, епох та напрямків варто виокремити пісню «Синові» (на вірші Василя Симоненка «Лебеді материнства»), на якій власне і був побудований концерт.

- Знаю пані Наталю давно, як людину і як співачку. Завжди подобалася її творчість. Але ж я не знав, що існує три сестри Мамалиги. Тож, сьогоднішні мої враження від концерту «Сестер» потроїлися, − зізнається відвідувач концерту Микола Якименко.

 

1310983

1310993bghhh

0122

Олена Ющенко (Мамалига) та її учениця Віра Диченко (з родини Квітки Цісик).

 

1310972

Наталя Мамалига та її дочка Дануся Прокопчук

 

1310981

 

Ідея створити сімейне тріо виникла у сестер ще у студентські роки.

− В той період часу ми організувалися, створили тріо, виконували кілька творів та виступали на концертах. – зазначила Наталя Мамалига, заслужена артистка України.

 

mfghsdfsfg

 

Після студентських років тріо розпалося і кожна захопилася власною справою. Лариса навчає дітей малювати у художній школі, а Олена - викладач по класу бандури. А от Наталя продовжила професійну, музичну кар'єру.

- Я встигла побувати солісткою Черкаського драматичного театру та тріо «Вербени». Також я змогла приділити увагу давній мрії про тріо. – говорить Наталя Мамалига.

 

Сьогодні виконані твори бандуристок звучать в іншій якості - від останнього спільного студентського виступу (як вони самі зазначають). Адже тепер «Сестри Мамалиги» – професійне тріо.

 

1320025

Актор Черкаського драмтеатру імені Тараса Шевченка і музикант Юрій Прокопчук зазначає, що Черкасам є чим пишатися, адже тут працює не лише рок-гурт чотирьох рідних братів "Спів братів", але й унікальне тріо рідних сестер-бандуристок "Сестри Мамалиги".

"В жодному місті України такого не знайдете. Цінуймо це", - говорить артист.


10714219 154

Тріо "Сестри Мамалиги" у складі Олени Ющенко (Мамалиги), Лариси Веселової (Мамалиги) і заслуженої артистки України Наталки Мамалиги

 

Врешті, Наталя Мамалига поділилася з НародUA своїм баченням розвитку гурту

- У рамках нашої родини є тріо Прокопчуків, тепер є ще тріо сестер Мамалиг... Коли я пішла з "Вербени", то вирішила на професійному рівні створити наше родинне тріо. В Україні щось подібне (сестринське тріо) було давно – це тріо сестер Байко. Зараз чогось такого немає. Є лише дуети сестер.

Поки що ми працюємо на власній ініціативі, самі все забезпечуємо і організовуємо. Я стукала в двері чиновників, але вони поки ніяк не реагують. Хоча це перспективно, цікаво, оригінально. Таким сестринським тріо можна представляти не тільки Черкащину, але й Україну.

Є результат, тому будемо робити все, щоб розвиватися – накопичувати репертуар, брати цікаві твори, робити нові обробки, організовувати концерти... Цей концерт – фактично підсумок нашої роботи в цьому році. Далі буде вже інший етап розвитку.

 

 

Фото Яни Надолінської і Сергія Ганницького

Поділіться з друзями: