Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


10 Лист 2012

«СловоГрай» для тих, хто любить читати

Читайте більше в рубриці Культура
 

У Черкаській обласній бібліотеці для дітей День української писемності та мови особливо відзначали цього року. Відбувся фінал конкурсу «СловоГрай», у якому взяли участь учні 4 класів, які найбільше люблять читати.

 

040

 

«Починаючи із другої половини вересня ми проводили конкурси у 16 школах Черкас. З кожного класу відбирали по одному-двох учасниках і у книжковому магазині «Буквиця» провели півфінал. Зараз відбувся фінал конкурсу. Завдання для діток стосувалися української мови та літератури», – говорить Аня Гай, одна із організаторок конкурсу, член МГО «Книжковий маестро».

 

038

 

Метою цього конкурсу, за її словами, є популяризація читання серед маленьких школярів, прищепити повагу учнів до книги, любов, пояснити їм, що книга – необхідна як повітря, що це не щось архаїчне і не макулатура. Читаючи, сам стаєш цікавим.

 

013

 

Учасники двох команд виконували різноманітні завдання. І ребуси відгадували, і називали авторів відомих віршів, і розшифровували назви книг, та навіть знайшли в бібліотеці найбільшу і найменшу книгу. Усі завдання необхідно було зробити швидше за другу команду. Отже, команда «Всезнайки», згуртувавши всі свої знання та умілість, обіграла команду «Котигорошки».

 

 033

 

069

 

032

 

026

 

Окрім конкурсів, організатори підготували учасникам та вболівальникам багато цікавинок. Наприклад, присутні дізналися, що у Японії книги друкують ще й на… туалетному папері.

 

«Я пишу все: і для дорослих, і для дітей, і фантастику, і лірику, і гумор. У мене таке враження, що найкращі читачі - це саме діти. Вони такі безпосередні, такі активні. Один хлопчик каже мені: «Іван, Іванович, я пишу книгу! Про самоскиди». Діти творчі, якщо інформація подається у такій ось грайливій формі, як цей конкурс, вони реагують гарно, їм це цікаво. Взагалі кажуть, що дитяча мова – перша мова, ритмічна. Тому я двома руками «за» щодо таких заходів», – коментує гість та преставник журі «СловоГраю» письменник Іван Дубінін.

 

017

 

062

 

036

 

063

 

«Організовуючи такі конкурси, ми бачимо, що діти читають, діткам це подобається. Тому «СловоГрай» ми проводимо вже другий рік. Зараз стартує новий проект «Книжкові мандри», де учні 4–6 класів читаючи певну книгу потім братимуть участь у конкурсі, на основі прочитаної книги. Розпочинаємо серію казкових мандрівок із книги видавництва Івана Малковича «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» – «Чарлі і шоколадна фабрика» Р. Дала. Якщо  книгу прочитає весь клас, конкурс проводитимемо у класі, якщо прочитають із класу кілька діток, нехай зв’язуються з нами і зможуть взяти участь у конкурсі в обласній бібліотеці», - розповіла Людмила Фіть, організаторка та співзасновник МГО «Кижковий маестро».

 

072

 

Фото Алли Плахтій, НародUA

Поділіться з друзями: