Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


04 Серп 2012

Що буде з Музеєм рушника в Черкасах?

Читайте більше в рубриці Культура
 

Саме таке питання виникло у кореспондентів газети «День», які відвідали Музей рушника, що знаходиться у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. Як зберегти вишивану спадщину в Черкасах? Пропонуємо вашій увазі спробу знайти відповідь на це питання.

r4

 

 Ігор ПОГРІБНИЙ, доцент, кандидат філологічних наук, директор Навчально-наукового інституту філології та соціальних комунікацій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького:

 

- Те, що музей розташовано в університеті (зокрема в Інституті української філології та соціальних комунікацій), — його перевага. Оскільки це, по суті, навчальна лабораторія для наших студентів. Навчальним планом передбачено окрему фольклорну або українознавчу практику для студентів-філологів, саме там вони її проходять. Власне, матеріал для музею збирався саме під час таких експедицій по селах. Те, що він знаходиться у навчальному закладі, ніяк не заважає тому, щоб туди будь-хто приходив на екскурсію. Якби Музей рушника офіційно отримав статус обласного чи міського музею, то, мабуть, для самої колекції це, звичайно, було б непогано, оскільки тоді це буде індивідуальна структурна одиниця з відповідним затвердженим штатом. А поки що він має аматорський характер без окремо виділених для цього ставок. Тобто працює як навчальна лабораторія для студентів.

 

r2

 

Віталій МАСНЕНКО, професор, доктор історичних наук, завідувач кафедри історії та етнології України Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького:

 

- Безперечно, Музей рушника має помітну цінність, якщо без усіляких перебільшень говорити, оскільки там зібрана величезна кількість експонатів. Не лише рушники, а й народний традиційний одяг, ікони, різні вироби побуту, які є яскравим свідченням духовної та матеріальної української культури. Це унікальна збірка, і в цьому, очевидно, її цінність. Тим більше, що все систематизовано як слід: написано кілька книжок за матеріалами цього зібрання, Світлана Китова захистила дисертацію з цієї тематики. Для університету це, безперечно, корисно, бо дає можливість підняти науковий і мистецький рівень закладу. До речі, у нас в університеті діє не тільки Музей рушника. Маємо також дуже цікавий археологічний музей, багатий своїми матеріалами. Автор і власник цих матеріалів Михайло Сиволап теж не знає, що з ними далі робити. Тобто маємо аналогічну ситуацію. Може, ці два музеї можна було б якось об’єднати. Можливо, місто й університет спільно візьмуться за цей проект.

 

r3

 

Сергій ОДАРИЧ, міський голова Черкас:

 

- Міська влада готова цей музей підтримувати. Але ніколи такої потреби не виникало, університет завжди сам допомагав.

 

 

На головному фото - засновниця Музею рушника Світлана Китова. Фото Олександра Солонця, НародUA

Поділіться з друзями: