Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


26 Черв 2012

Роботи черкаських митців під час перельоту в США не зникли - Ольга Гладун

Читайте більше в рубриці Культура
 

Директор Черкаського художнього музею Ольга Гладун повідомила НародUA, що роботи художників та народних майстрів, які везла черкаська делегація на виставку в США, не зникли. Ольга Дмитрівна пояснила ситуацію і побоювання за картини фарс-мажором, коли митці змушені були чекати в Москві добу, щоб вилетіти в Нью-Йорк. За словами директора художнього музею, на тривалий час їх цінний мистецький багаж залишився в аеропорту, і вони хвилювалися з приводу його цілісності та безпеки. Проте все обійшлося, і всі роботи черкаських митців таки побачив Нью-Йорк.

Фарс-мажор, звісно, дещо обмежив в часі митців. Проте українці США, як і американці, в Національному товаристві мистецтв (National Arts Club на Манхеттені Нью-Йорку) побачили роботи п'яти черкаських художників, а також відомих майстринь Олександри Теліженко та Ольги  Мартинової.

Виставка черкаських митців називалася "Шедеври музею мистецтв м. Черкаси та виставка "етно-модерн".

Концепцію живописних робіт створювала директор Черкаського художнього музею Ольга Гладун.

 

klymenkonahutori copy

klymenkonahutori copy

Роботи Івана Бондаря

 

klymenkonahutori copy

Робота Максима Гладька

 

klymenkonahutori copy

Робота Віктора Клименка

 

klymenkonahutori copy

Робота Тетяни Куліш

 

klymenkonahutori copy

Робота Василя Цимбала

 

Утім, Ольга Дмитрівна розповіла НародUA, що робіт із фондів музею й анонсованих "шедеврів музею" вона не ризикнула взяти, зважаючи на перевезення в літаках багажу та інші обставини.

З іншого боку, були представлені приватні роботи, за словами Ольги Гладун, високого рівня п'яти черкаських художників - заслуженого художника України Івана Бондаря, заслуженого діяча култьтури і мистецтв Віктора Клименка, художника-живописця Максима Гладька, майстрині Тетяни Куліш і художника Василя Цимбала.

 

"Я не везла жодної музейної роботи. Це були роботи сучасних черкаських художників - дійсно високого рівня роботи. Це їх приватні роботи" - зазначила Ольга Гладун.

"Я створювала концепцію таким чином, щоб представити саме черкаський край. Роботи Василя Цимбала - це козацька тематика. Василь Цимбал - це взагалі феномен сучасного українського малярства... Іван Бондар представив портрет Шевченка на кручах Канева і визначні черкаські місця. У Максима Гладька були два натюрморти і пейзаж черкаського краю (Корсунь і Дніпро). Тетяна Куліш представила композицію, яка має назву "Найдорожча". Вона ці всі черкаські символи зібрала в одній роботі" - розповіла директор Черкаського художнього музею Ольга Гладун.


Загалом черкаські художники представили 18 робіт.

 

Крім того, черкаське мистецтво презентували й голова обласної Спілки народних майстрів України Ольга Мартинова. а також майстриня Олександра Теліженко.

 

"Я представляла малярство. Ольга Мартинова привезла роботи майстрів. Це і лялька-мотанка, і писанки, і вишиванки, глиняна іграшка і так далі... Третій, окремий проект, представляла майстриня Олександра Теліженко. Вона привезла рушники, різні текстильні композиції" - повідомила Ольга Гладун.

 

Директор Черкаського художнього музею також розповіла, що черкаські митці експонували свої роботи в двох приміщеннях:

- В окремому приміщенні експонувалася Олександра Теліженко, в якої було дуже багато робіт - 38 одиниць. У цьому ж приміщенні виступав народний хор. А в іншому приміщенні на окремій стіні експонувалася Ольга Мартинова, на окремій - наші малярські роботи.

 

Як сказала пані Гладун, роботи черкаських митців не продавалися. Хоча митці, зокрема Ольга Мартинова, брали деякі свої роботи як сувеніри, і одну з них, за словами Ольги Гладун, голова черкаської Спілки народних майстрів подарувала дружині українського посла.

 

Директор художнього музею також розповіла НародUA, що черкаські митці їздили в США за свій кошт:

 

Крім того, Ольга Гладун купувала в Штатах і різні подарунки.

"Приблизно потратила на все десь дві тисячі доларів. Я купила сину айпед, собі купила дуже красиві туфлі. Дорога обійшлася в 1100 доларів. Жили ми в Рузвельт-готелі. Жили вдвох з колегою і платили за номер 220 доларів на добу", розповіла директор музею.

 

Про перипетії із "зниклим" мистецьким багажем Ольга Гладун розповіла НародUA наступне:

 

- Справа в тому, що коли ми приїхали до Москви, то потрібно було забрати багаж, а в нас він був дуже великий. Крім того, якби ми його забрали і ввезли на територію Росії, то потім заново потрібно було проходити всі митні процедури. Тому представники нашої адміністрації пішли до керівництва авіакомпанії і домовлялися, щоб багаж залишався в аеропорту і не був втрачений. Ми ж їхали транзитом через Москву. Багаж залишився в аеропорту і ми втратили контроль над ним. Тому всі хвилювалися, телефонували додому і розповідали, що невідомо що буде з багажем. Нас поселили в готелі в Москві, тому що рейс наш був лише на наступний день. Можливо, через це з'явилася інформація, що пропав багаж. На щастя, все закінчилося добре. Ні одна рамка, ні одна робота не розбилася. Ні одна робота не пропала.

 

 

Фото представлених у США  живописних робіт черкаських художників надані Черкаським художнім музеєм, центральне фото - фотокопія роботи Віктора Клименка "На Україні".

Поділіться з друзями: