Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


22 Бер 2012

Олександр Солодар презентував «Невідому Чигиринщину»

Читайте більше в рубриці Культура
 

У музеї "Кобзаря" в Черкасах відбулася презентація авторської серії книг, а також виставка матеріалів із приватної колекції поета, історика та краєзнавця Олександра Солодаря.

 

solodar

 

На розсуд черкащан було презентовано книги, які мовою документів розповідають про історію Чигиринщини. Зокрема, краєзнавець досліджував період Другої світової війни: німецьку окупацію і діяльність ОУН-УПА, партизанський рух і визволення краю, відбудову Чигиринщини і участь уродженців району у бойових діях.

 

bogdan

 

Не оминув увагою Олександр Солодар і подвиги холодноярців. Так, в одній із книг із серії «Невідома Чигиринщина» на основі документів і зібраних у Наддніпрянських селах свідчень, йдеться про легендарну постать отамана Мамая – командира Білоярського куреня Холодноярської бригади армії УНР Якова Опанасовича Щирицю.

 

kov

 

«Я дуже добре пам'ятаю, як Олександр Солодар тільки починав дослідження Чигиринщини. Він цим живе, він справжній, це не є якась, знаєте, як буває, "маска". Він у цьому зростає і як людина, і як громадянин, і як поет», - зазначила очільниця Черкаської обласної організації Спілки письменників України Валентина Коваленко і назвала творчість Солодаря «зціленням пам'яттю».

 

IMGP1947

 

Збираючи інформацію для написання книг, автор за багато років встиг також назбирати силу-силенну цікавлющих речей. Зокрема, на виставці "Невідома Чигиринщина" представлені матеріали із приватної колекції, яка формувалася упродовж 1985-2012 років. Речі збиралися під час етнографічних експедицій і польових розвідок. Перший блок експонатів виставки розповідає про давнє минуле краю. Тут представлені випадкові археологічні знахідки доби нео-енеоліту (мотики з рогу благородного оленя, знайдені в заплаві Тясмину в районі села Трушівці) і раннього заліза (чорнолісько-скіфський посуд, пряслиця, вироби із бронзи тощо). У центрі композиції - бронзове дзеркало, знайдене на узбережжі Дніпра в районі порту Адамівка. Період Київської Русі представляють хрест-енкалпіон (Тіньки), сокири (Галаганівка).

 

IMGP1946

 

Чимала добірка козацької доби. Тут і посуд, і колекція ляльок та дитячих іграшок (зооморфні свищики), і зброя (кулі, бойові сокири, метальний ніж), і монети. Цікавим експонатом є натільна іконка московського стрільця (село Стецівка) - її аналог знайдений І. Свєшніковим під Берестечком.

 

IMGP1950

 

Усе це можна побачити, відвідавши музей «Кобзаря», де діє виставка старовинних артефактів. 

 

Фото НародUA та з особистої сторінки Олександра Солодаря в соціальній мережі "Фейсбук"

Поділіться з друзями: