Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


19 Груд 2011

Надія Нікіфорова розкодовує «месиджі» із творів Шевченка

Читайте більше в рубриці Культура
 

У Києві в Українському фонді культури днями експонувала свої твори Заслужена художниця України, відома черкаська мисткиня Надія Нікіфорова. НародUA побував на виставці «Посланіє» і споглядав незвичні картини.


Кияни побачили картини, котрі об’єднані під назвою «Посланіє». Такий собі «месидж» від Тараса Шевченка, що його якимось дивовижним чином вдалося «вичитати» художниці у творах поета, та донести до вух (очей) його нащадків. Були тут твори, які вже експонувалися на різноманітних  виставкових майданчиках Черкащини. Наприклад,  монументальний портрет Шевченка, що складається із 144 «цеглинок», обрамлений рушниками (причому, не вишиваними, а  намальованими).

IMGP6040

 

За словами кандидата історичних наук, завідувачки сектору мистецтв Шевченківського національного заповідника Світлани Брижицької, для Надії Нікіфорової мотивом створення портрета Тараса Шевченка стало постійне відчуття присутності митця поруч: його постаті, літературних героїв, зокрема тих, які є носіями високих моральних чеснот. Художниця влучно визначила: «…він підказував мені рішення в різних ситуаціях, виховував мої почуття».

IMGP6034

 

«Останнє мені особливо впало в око як ретельному досліднику питання впливу постаті Кобзаря на становлення свідомістних процесів у соціумі, зокрема українському. Художниця в черговий раз доводить, заперечуючи тим самим посилені останнім часом антишевченківські виплески в сучасній періодиці, що Шевченко як знакова постать є духовною цінністю для тих, кому є близькими такі категорії як толерантність, духовність, історична пам'ять, неперервність поколінь, повага до минулого, любов до батьківщини (і як до місця народження, і як до явища національно-культурно-історичної специфіки). Художнє вирішення образу Кобзаря наповнює глядача світлими і добрими почуттями. Як на мене — це найвища оцінка будь-якого твору мистецтва», - вважає Світлана Брижицька.

IMGP6012

 

Також експонувався вже знаний черкаським шанувальникам творчості художниці триптих «Жіноча доля» - роботи, виконані за мотивами творів «Марія», «Катерина» та «Наймичка». Крім того, в Українському фонді культури художниця презентувала ще один цікавий триптих – «Гайдамаки». Це три картини, в яких Надія Нікіфорова використовує доволі цікаву забавку – оптичний ефект (як, утім, і в інших роботах із серії «Посланіє»).

IMGP6005

 

«У мене була така колись серія робіт «Тіньовий живопис». Але якщо тоді були лише спроби, то зараз я більше використала це. Картини складаються із маленьких частин і одна тема переходить в іншу - квіти проростають лісом, який іде своїм корінням під сніг і так далі. Це цікава спроба. Звичайно, вона потім потребує перевірки на відстань», - розповіла Надія Нікіфорова. Черкаські театрали знають її як театрального художника. До речі, професійна діяльність у храмі Мельпомени має свій вплив на роботи Надії Яківни.

«Для мене у всіх роботах важливим є зміст, прагну, щоб робота була змістовна і доносила ідею. Це мабуть тому, що я художник театральний — у цьому моя перевага. Режисери (особливо — хороші режисери) завжди вимагають від театральних художників, щоб вони доносили ідею. Я розбираю кожен твір, перш ніж працювати над костюмами та декораціями. І коли пишу картину, то  роблю своєрідну режисуру», - пояснила художниця.

Поділіться з друзями: