Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


21 Серп 2012

Музей Данила Нарбута відкрили без «Квітів України»

Читайте більше в рубриці Культура
 

У Черкасах відкрили меморіальний художній музей народного художника України Данила Нарбута. Проте у чотирьох експозиційних залах поки що не знайшлося місця для скандальної серії картин «Квіти України», за які свого часу онука митця Леся Нарбут судилася із міською владою. Подробиці та ексклюзивне відео в репортажі НародUA.

 

063

 

У понеділок, 20 серпня, в художньому музеї влаштували відразу два відкриття. Одне, як жартували художники, «для панів». А інше – «для черні». На «панське» відкриття приїхали голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб і мер Черкас Сергій Одарич, захопивши з собою свиту із чиновників. Тоді як на друге відкриття, яке відбувалося із концертом, запросили художників та друзів Данила Нарбута.

 

013

 

Меморіальний музей розмістили в чотирьох кімнатах. У першій – роботи та світлини, які стосуються видатного митця Георгія Нарбута. Друга зала повністю присвячена роботі Данила Нарбута в театрі. Третя – зала змінних експозицій. Тут час від часу обіцяють виставляти роботи Нарбута різних років. І нарешті четверта зала, в якій експонуватимуться роботи учнів дитячої художньої школи імені Данила Нарбута. Дві третини картин – власність музею, інші перебувають у приватній колекції внучки Данила Нарбута Лесі.

 

032

 

044

 

072

 

У 2008 році Леся Нарбут відсудила у міської влади 35 картин із серії «Квіти України». Тоді громадськість Черкас висловлювала з цього приводу неабияке обурення, адже Данило Нарбут перед своєю смертю подарував цю серію місту Черкаси. Журналістка Алла Демченко надала НародUA унікальне відео, зняте її чоловіком Олександром Марченком саме в той день, коли Данило Нарбут зробив Черкасам коштовний подарунок. З відео помітно, що митець, даруючи картини, навіть розплакався:

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Коментарі

 

076

 

Ольга Гладун, директорка Черкаського обласного художнього музею:  

 

- Тут дуже багато речових та фотографічних експонатів, але є роботи у фондах, які ще поки не виставлені, і які чекають свого часу. Зокрема, у запасниках «Черкаський базар» та «Квіти України», які зараз реставруються. Там чотири роботи з цієї серії, які ми переодягаємо в рами. Але всі ці картини я бачила у приватній колекції родини Нарбутів. Ми плануємо виставити їх усі, але десь через півроку. Спочатку хочемо виставити «Черкаський базар», а наступна колекція – «Квіти України». Їх треба переодягати в рами, реставрувати, тому що вони зберігалися певний час у такому стані, що вони сипляться.

 

 

Тетяна Шадріна, невістка Данила Нарбута:

 

- «Квіти України» в жахливому стані. Там були картини, які потребували і реставрації, і обрамлення, тому що картини були на полотні, але рам не було. Ми плануємо до 22 січня – дня народження Данила Нарбута - «Квіти України» показати, але все залежить від того, чи  буду я спроможна їх привести до ладу.

 

Микола Теліженко, заслужений художник України, товаришував із Данилом Нарбутом:

 

- Я був на відкритті, гарний музей, достойний такої людини/ Але я не мав достатньо часу, бо ми зараз на симпозіумі камінь довбаємо. Пробіг – гарні враження. Але хотілося б бачити більше оригіналів, бо видно, родичі попродали і поробили копії та ксерокопії. Під себе родичі робили. Серії «Квіти України» я там не побачив.

 

070

 

Фото Алли Плахтій, НародUA

Поділіться з друзями: