Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


26 Груд 2014

Майстриня народної ляльки Лідія Колесник презентувала "Янголят Святого Миколая"

Читайте більше в рубриці Культура
 

25 грудня відбулася презентація книги майстрині народної ляльки, художниці й письменниці Лідії Колесник "Янголята Святого Миколая". Навчально-методичний посібник з виготовлення авторської вузлової ляльки-янгола майстриня презентувала в Черкаському художньому музеї у форматі творчого вечора.

Лідія Колесник розповідала про історію написання книги, читала власну поезію, обдаровувала - у формі вікторин - гостей авторськими малюнками-листівками. До речі, художниця вже оформила близько 15 книг.

Частина представленої на презентації поезії в перспективі має постати у вигляді поетичної книги для дітей.

"Янголята Святого Миколая" - уже друга книга Лідії Колесник. Перша - поетична збірка "Ляльку назвали Свобода" - вийшла у 2008 році. Присутній на презентації Сергій Ткаченко зі Шполи розповів достатньо зворушливу історію про те, як його тітка-комуністка змогла під час революційних подій виступити зі сцени на Майдані Незалежності й прочитати вірш Лідії Колесник "Ляльку назвали Свобода". І сталося це саме в той день, як у Києві повалили пам'ятник Леніну...

 

Врешті, гості творчого вечора дізналися більше про народних ляльок, янголів, святого Миколая і українські традиції, а також могли придбати сам навчально-методичний посібник, авторських вузлових янголів Лідії Колесник, а також комплекти для виготовлення янгола власними руками.


5345 125402 q54075420 1542754325436544354485455545854615462IMG 5441


У свою чергу, Лідія Колесник розповіла про книгу наступне:

- Цей навчально-методичний посібничок - для батьків, дітей,учителів, керівників гуртків, для тих, хто захоплюється етнографією, - про те, як зробити ось такого янголятка, який може бути подарунком і супроводжувати протягом року як маленьких, так і дорослих, адже у кожного з нас є свій янгол-охоронець...Такий подаруночок, зроблений власними руками, буде гріти кожного. 

Робити янголів мене надихнули діти. Три роки тому, коли моєму сину Дарію виповнилося півроку, я вийшла на роботу на півставки вести гурток. Це була середина навчального року і було проблематично знайти дітей, які б ходили на гурток. І ось ми зробили серію майстер-класів - вирішили робити ангелів. Брали на станції юнатів старі простирадла, розривали їх на клаптики і робили таких янголят з дітьми. Дуже багато дітей прийшло на такі майстер-класи, хоча небагато з них пішли на гурток. І з того часу янголи влетіли в моє життя, і досі вони літають, вдосконалюються.

Таким чином, ще три роки тому народилася ідея написати таку книжку з детальними схемами, як робити янголів, з різними варіантами... У вересні цього року ця ідея почала постійно мене супроводжувати, надихати і я вирішила таку книжку написати. Ми з видавцем Юлією Чабаненко вирішили видати книжку до дня святого Миколая. І 18 грудня вона побачила світ.

 

Фото НародUA

Поділіться з друзями: