Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


20 Трав 2013

Колгосп у театрі

Читайте більше в рубриці Культура
 

Боротьба за зниження собівартості в колгоспах - це, безумовно, дуже актуально в наш час.  Так само, як і особливості доїння корів чи вирощування свиней. Вже не кажучи про гасло "комунізм - це радянська влада плюс електрифікація всієї країни". Так вирішили в Черкаському академічному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка. Головне - під час перегляду вистави "Хто в домі господар?" не згадувати слова класика "Колгосп, прости Господи".

Молодий режисер Олесь Павлютін вирішив реанімувати комедію Олексія Коломійця "Фараони", яка побачила світ ще в 1959 році.

 

283697 627347327294210_186520223_n

 

Після того, як у соціальній мережі "Фейсбук" з'явилася група з назвою вистави, дуже цікаво було спостерігати за реакцією деяких невтаємничених. Вони активно постили інформацію про місцеві патріотичні акції, думаючи, що питання "Хто в домі господар?" може стосуватися винятково політики. Аж ні. Насправді мова йде про такий собі гібрид. Якщо у вас гарна фантазія, вам буде просто уявити, що герої "Кайдашевої сім'ї" чи "Сватання на Гончарівці" живуть в епоху активного будівництва комунізму. Тобто, працюють в колгоспі, але так само співають, сваряться, п'ють багато горілки і ведуть довгі розмови про життя, неймовірно веселячи при цьому публіку. А якщо ви у своєму фантазуванні підете ще далі, то можете сміливо вважати, що усіх цих "колгоспних героїв" запросили знятися у комедії про те, як чоловік і жінка помінялися тілами (душами), і що з того всього вийшло. Словом, "любофь-моркофь" під колгоспним соусом.

 

Під час спектаклю звучить чудова музика і співи. Зрештою, глядачеві періодично потрібно нагадувати, що "чоловіки мусять берегти жінок, а жінки - чоловіків". Такі вистави, коли "мозок відпочиває", теж потрібні. Не все ж людям телевізор дивитися і деградувати. Можна ще й в театр для цього піти. Але я ніяк не можу зрозуміти - ЧОМУ РЕЖИСЕР ОБРАВ САМЕ ЦЮ ВИСТАВУ?

 

Чому на сценах інших театрів оживають тексти Шмідта, Сковороди, Ніцше, Стуса, Забужко чи Андруховича? Натомість, в Черкасах культовою вважається "Кайдашева сім'я". А Олесь Павлютін, який свого часу створив чудовий спектакль "Скляний звіринець" за Теннессі Уїльямсом і говорив, що "цікаво було б надати сценічну форму текстам Сергія Жадана", цього разу вирішив розповісти глядачеві про "колгоспну ідилію", наполегливо радячи дізнатися, що таке "трудодні" і в чому полягає успіх боротьби за зниження собівартості...

 

Наостанок залишається тільки просльозитися від того, як красиво ліричні герой і героїня розмірковують про переваги праці на свинофермі. Гендерна збалансованість - понад усе.

 

 

Фото Андрія Кудрявцева

Поділіться з друзями: