Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


20 Лют 2012

Колектив черкаської музичної школи судитиметься із владою?

Читайте більше в рубриці Культура
 

Представники педколективу черкаської музичної школи № 2, яку міська влада Черкас хоче переселити в приміщення колишньої тютюнової фабрики, збираються скаржитися на дії влади в прокуратуру та судитися з нею. Про це заявили викладачі музичної школи та її в. о. директора Леонід Жох. Водночас поміж музикантів ходить інформація, що міська влада Черкас готує грунт для "оптимізації" музшкіл до єдиної муніципальної школи.

Викладачі черкаської музичної школи № 2 запевняють, що приміщення, куди планують перевести школу, не відповідають санітарно-технічним нормам та визначеним стандартам музичних шкіл. Зокрема, звукоізоляції, вимогам до розмірів класів, екологічним та нормальним побутовим умовам для навчання дітей.

 

За словами виконуючого обов'язки директора Черкаської музичної школи № 2 Леоніда Жоха, відповідно до санітарно-технічних норм, санслужба підрахувала, що на 420 учнів (а в школі зараз, за словами в.о. директора – 440 учнів) повинен бути шкільний двір площею не менше 25 соток. Крім того – відповідні класи на навчання.

 

Представники педколективу черкаської музичної школи № 2 заявили НародUA, що якщо влада вже так хоче їх переселяти, щоб продати приміщення школи, то хай переселяє на вулицю Гоголя в приміщення колишнього дитячого садочку, де зараз "квартирує" департамент освіти та гуманітарної політики Черкаського міськвиконкому.

 

Керівник черкаської музичної школи № 2 Леонід Жох нам повідомив, що якщо міська влада не змінить свого рішення, то педколектив буде подавати скарги в прокуратуру та позиватися до суду.

 

Леонід Жох нагадав і про «екологічний фактор»:

 

«Як можна переводити дітей на фабрику, де півтора століття робили тютюн. В тому числі і під час війни?».

 

Також Леонід Жох повідомив нам, що педагогічний колектив школи ніяк не може потрапити на прийом до міського голови Черкас Сергія Одарича. Мовляв, уже двічі записувалися на прийом і двічі мер не зміг прийняти викладачів.

 

Леонід Жох пояснив, що приміщення колишньої тютюнової фабрики не відповідають жодним стандартам музичних шкіл.

 

Крім того, Леонід Жох зазначив, що нещодавно в приміщення тютюнової фабрики переїхав Будинок культури імені Івана Кулика. Результати поки невтішні – «не працює каналізація, туалети, температура в приміщення - 14 градусів».

 

З іншого боку, ми поспілкувалися з викладачем черкаської музичної школи № 2 Валерієм Андросовим. І ось що він нам розповів:

 

- Тютюнову фабрику добудовували вже німці і вони всі службові приміщення робили по-європейському стандарту. Тому у цих приміщеннях, куди хочуть перевести музичну школу, стіни висотою десь 1,2 метра – з гіпсокартону. А далі – до стелі – скляний вітраж. Ці кімнати з усіх сторін – скляні. Виходить наче в акваріумі. І цей коридор з таких кімнат тягнеться десь на метрів 30-50. Це все зроблено для офісів – для того, щоб було видно, як працюють робітники на фабриці. Тобто для контролю робітників. Але для музичної школи, для гри на музичних інструментах такі приміщення не підходять.·І коли меру сказали, що там гіпсокартонні перегородки, які музичній школі ніяк не підходять з точки зору звукоізоляції, то він почав кричати, що там все нормально – цегляна перегородка...·Справа в тому, що є відповідні нормативи і стандарти для музичних шкіл, де передбачено звукоізоляцію, акустику і так далі. Так, новий корпус музичного училища в нас побудований за цими стандартами. Класи – по 18-20 квадратних метрів в залежності від музичного інструмента, на якому грають.·Якщо це духові чи ударні музичні інструменти, то клас має бути 18-20 квадратних метрів. А якщо це баян чи гітара – то це 17 квадратних метрів. Висота кімнати теж має бути відповідна.·А на тютюновій фабриці висота кімнат – до 4 метрів. А площа – десь до 40 метрів квадратних. Там десь стояло на фабриці по 6-7 офісних столів. Це абсолютно не підхордить для музичної школи.·Нас міська влада запевняє, що зробить перегородки, ізоляцію і так далі. Ален ж ніхто не говорить скільки це буде коштувати. Разом з тим на ремонт музичної школи за багато років не виділялося ні копійки.

 

Ми, наприклад, учителі музичної школи, вважаємо, якщо вже нас і переселяти, то хоча б на вулицю Гоголя в приміщення колишнього дитячого садка, де зараз знаходиться департамент освіти та гуманітарної політики Черкаського міськвиконкому. Навіщо ж музичну школу переносити в абсолютно непристосоване для цього приміщення, витрачати стільки грошей на ізоляцію та інші речі, якщо є приміщення більш пристосовані для занять? Ми пропонуємо департамент освіти перевести в Тютюнову фабрику, а нас – в те приміщення дитячого садка по Гоголя. Приміщення для дітей і будувалося. Класи – більш-менш відповідають нормам. Наша б музична школа там нормально помістилася. Ми згодні туди перейти. А міська влада думає, як би нас по швидше перевести на цю тютюнову фабрику. Ми хочемо подавати в суд. Практично документи вже готові. Крім того, ми попросили, щоб наша черкаська санітарна служба провела дослідження на тих приміщень тютюнової фабрики на предмет того, чи може там перебувати музична школа. Крім того, школа є школою. Мають бути всі умови для дітей. Має бути двір, куди вони на перерві можуть вийти, відпочити, побігати, подихати свіжим повітрям. Має бути, за нормативами, якщо я не помиляюся, хоча б 20 соток двору. Цього на тютюновій фабриці немає.


З іншого боку, на цій фабриці взагалі не буде умов для навчання дітей. Там будуть різні установи, різні офіси, швидка допомога і так далі. Як же діти зможуть навчатися в таких умовах? Усі батьки дітей також проти переселення музичної школи. Тому, якщо нас переселять в приміщення тютюнової фабрики – то фактично ліквідують музичну школу, адже батьки не захочуть туди водити своїх дітей. Можливо, міська влада Черкас на це і розраховує. До того ж, зараз від нас уже вимагають всілякі документи, проводять перевірки, докопуються, що в нас не так, шукають компромат. Таким чином тиснуть на нас. Складається враження, що у нас цілеспрямовано знищують музикантів. Хоча на підготовку музиканта держава витрачає набагато більше ніж на підготовку того ж технічного спеціаліста, гуманітаріїв і так далі. А сьогодні випускників музичних навчальних закладів залишають без роботи. І держава втратить цих спеціалістів. У нас є інформація, що міська влада в Черкасах хоче створити одну муніципальну музичну школу в Черкасах. Сьогодні вже готують грунт для цього.

 

Фото: НародUA

Поділіться з друзями: