Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


10 Черв 2012

«Древляндія» триватиме ще тиждень

Читайте більше в рубриці Культура
 

У Черкасах продовжується вже традиційний, четвертий, фестиваль дерев'яних скульптур "Древляндія". 9 червня він повинен був завершитися. Однак його закриття відкладається на тиждень. Як з'ясувалося, не всі учасники фестивалю завершили роботу. До того ж, ще не готові механічні конструкції, які виготовляються на заводі "Темп".

Загалом одинадцять молодих майстрів з Черкас, Дніпропетровська, Рівного, Сум та Білої Церкви працювали над дев'ятьма скульптурами.

 

IMGP6616

IMGP6616

IMGP6616

 

«Над своєю скульптурою я працюю вже восьмий день, на Трійцю ми відпочивали. Ідея створення такої скульптури виникла несподівано. Взагалі, всі найкращі задуми виникають несподівано, не в майстерні. Адже коли подібні думки виникають в майстерні, то вже починаєш по-іншому працювати. Товариші-скульптури періодично підходять, радять щось, допомагають. У симпозіумі дерев'яної скульптури участь я беру вперше, тому для мене це новий досвід», - розповів НародUA Іван Підгайний з міста Рівного. Він робить гірку «Хвиля».

 

IMGP6616

IMGP6616

 

 

Над скульптурою, яка складається із найбільшої кількості частин, працюють черкащани  Микола Дзеціна,  Роман Кошелєв та Андрій Мороз. Це гойдалка «Повітряний дракон». 

 

IMGP6616

IMGP6616

 

«За своєю конструкцією скульптура швидше нагадує атракціон. Тут силами скульпторів, дизайнерів і техніків відбувається гармонійне компонування. Я брав участь у фестивалі кам'яної скульптури в минулому та позаминулому році, тому певний досвід роботи вже є. Взагалі захоплення щось творити виникає ще в дитинстві - у мене воно виникло в дитсадку», - зізнався Микола Дзеціна.

 

IMGP6616

IMGP6616

 

Попри те, що частина скульптур незавершені, перехожі охоче фотографуються біля них та спостерігають за процесом творення.

 

«У парк я прийшов, щоб прогулятися із дружиною та двома доньками. І був приємно здивований коли натрапив на цей фестиваль. Взагалі класно, що після кам'яних скульптур мерія вирішила продовжувати заходи з творення і дерев'яних скульптур. Скажімо так, за останні шість років наші парки капітально змінилися. Тепер ми з сім'єю з задоволенням прогулюємось по всіх черкаських парках, адже раніше такого не було», - ділиться враженнями черкащанин Максим.

 

 

 

Особливість цьогорічного фестивалю "Древляндія", як повідомляв уже НародUA, - те, що в ньому, на відміну від попередніх, не беруть участь "імениті" та дуже досвідчені майстри, а також не визначаються й, відповідно, не преміюються переможці за найкращі роботи.

Крім того, додаткова складність цьогорічної роботи молодих скульпторів полягала в тому, що їх творіння, як обіцяють організатори, стануть дитячими "атракціонами", зокрема, гойдалками й гірками.

Із самого початку був сумнів, чи встигнуть майстри зробити атракціони вчасно.

 

Зрештою, через певні ускладнення не всі роботи будуть відповідати початковим ескізам та проектам.

За свідченнями учасників фестивалю, виникли проблеми і з деревиною. Так, ще напередодні відкриття "Древляндії" не було відомо, чи знайде міська влада Черкас 18 дубових колод вчасно.

Проблему таки вирішили. Однак, як розповіли самі майстри, деревина виявилася не надто хорошої якості, - з гнилизною. Тому деякі місця "атракціонів" довелося зміцнювати спеціальним клеєм.

 

Із скульптур, над якими завершують роботу майстри, найбільше приваблюють публіку поки "Повітряний дракон" черкащан Миколи Дзеціни, Романа Кошелєва та Андрія Мороза, "Спритний ведмедик" білоцерківця Антона Кириленка, «Мураха – дітей розвага» черкащанина Романа Турецького і "Родео" черкащанина Дмитра Бур'яна.

 

Після завершення роботи майстрів "монтувати" механічні деталі почнуть працівники заводу "Темп". Готові атракціони встановлять у сквері «Надія» біля Центру матері та дитини.

 

Фото НародUA

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему