Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


24 Трав 2012

Добкін і Кернес проігнорували виставу «Тарас. Слова»

Читайте більше в рубриці Культура
 

Виставу «Тарас. Слова» показали в Харкові.

Про атмосферу показу, реакцію глядачів та враження від перебування в Харкові НародUA розпитував актора Черкаського академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка Юрка Прокопчука.

 

«Усе пройшло дуже добре і не дуже добре. По-різному. Мені вдалося побачити глядачів і порозмовляти з ними. Єдине – я не зміг порозмовляти з акторами, і це мене дуже неприємно вразило. Я взагалі майже не помітив акторів харківського театру. Не було з ким порозмовляти про проблеми театру в Україні. Ми почули, що 200 квитків було роздано Добкіну і компанії в облдержадміністрацію, і 200 квитків – Кернесу і компанії. Решту квитків роздали студентам мистецьких вузів», - розповів актор.

 

Проте, за його словами, ані голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін, ані мер Харкова Геннадій Кернес не прийшли на виставу.

 

«Кернеса мого улюбленого я не побачив. Як і Добкіна. Добкіна я не дуже люблю, а от Кернеса обожнюю. Мені він так подобається (такі вуха в нього цікаві!). Думав – нарешті побачу. Але не вдалося, не прийшли. Я знав, передчував, що їх не буде. Ці люди не ходять у театр. А тим паче – на Шевченка», - напівжартома-напівсерйозно говорить Юрко Прокопчук.

 

Також його розсмішило оголошення, яке звучало перед початком вистави:

 

«Деякі глядачі під час вистави почали виходити, не вимикаючи мобільні телефони. І це при тому, що перед виставою прозвучало прохання не «вимкнути» мобільні, а «вирубити» їх», - пригадав актор.

 

«Я вперше був у Харкові. Це одне з небагатьох міст, де я був вперше. Перше враження – що я потрапив до Радянського союзу, але вичищеного під ЄВРО-2012. Зі всіма цими банерами, плакатами, монументальними скульптурами та монументальною архітектурою... Але є й багато позитиву від спілкування із харків'янами. Ми ще не все втратили. Ту Слобожанщину ще можна врятувати. Крім асимільованості, вони не втратили українства. Вони сприймали нас – українців – як іноземців. І так ішли з нами на контакт, так хотіли з нами поспілкуватися, намагалися навіть розмовляти українською, хоч у них це і не зовсім виходило. Десь 10 % було тих людей, які хотіли дуже подивитися цю виставу. Мені здалося, що це дуже щирі люди, вони виходили зі сльозами на очах, вистава їх вразила. Були й відгуки на кшталт «я получил удовольствие, но с трактовкой не согласен». Різне було. Але Позитив у тому, що Харківщину можна врятувати. І я ще раз переконався, що виставу «Тарас» треба возити по всій Україні, шукати спонсорів. І бажано до виборів, до жовтня. Вона може розбудити людей», - переконаний Юрко Прокопчук.

 

За його словами, виставу показували в театрі імені Тараса Шевченка.

 

«Це той знаменитий театр, у якому працював Лесь Курбас. Цей дух я відчув. І там не дуже багато чого з того часу змінилося. Він не ремонтувався, і зараз у такому стані, як театр Заньковецької у Львові. Щось там поверхово трішки робили, але сцена лишилася та сама, побудована ще в ХІХ столітті - там скрипить усе. Проте дуже хороша акустика. Вміли ж колись будувати театри», - підсумував Юрко Прокопчук.

 

Нагадаємо, що прем'єра вистави «Тарас. Слова» відбулася в Черкасах 9-10 березня. Режисер спектаклю Сергій Проскурня після прем'єри запевнив журналістів, що у травні «Тараса» побачать харків'яни.

 

«Віра Ульянченко вже провела дві зустрічі з Добкіним і з Кернесом. І виявляється, що вони можуть знайти кошти, щоб черкаський театр туди поїхав. Подивимося, відбудеться це чи ні», - сказав тоді Сергій Проскурня.

 

Фото: city.kharkov.ua

Поділіться з друзями: