Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


07 Груд 2014

ДахаБраха: коли з науки народжується музика

Читайте більше в рубриці Культура
 

Максимович, Метлинський, Костомаров, Лисенко, Франко – всі ці люди займалися збиранням українських народних пісень, їздили по селах і записували усі почуті «перлини» народної творчості. Хто зна, що б вийшло, аби ВОНИ спробували осучаснити й переосмислити народну музику у 21-му столітті. Але цю місію взяли на себе молоді й творчі музиканти з гурту – ДахаБраха. Учасники ДахаБраха вивели українську народну музику на новий рівень і внесли сучасні ноти у традиційні музичні твори.

У складі гурту - три дівчини і один хлопець: Олена Цибульська, Ірина Коваленко, Ніна Гаренецька та Марко Галаневич. Дівочий склад можна назвати «мозковим центром» ДахиБрахи. Вони закінчили один з київських вишів зі спеціальності «фольклорист-музикознавець», тому мають за плечима великий багаж знань про народну музику.

Надзвичайно велика кількість музичних інструментів (переважно - барабанів) надає їхній музиці особливого звучання. Слухаючи таку рідну мелодію, мимоволі впадаєш в якийсь транс. Такого ефекту музиканти досягають завдяки акустичним інструментам, таким як акордеон, рояль, віолончель, тромбон, гуцульський барабан, джамбе, дарбука, табла, бугай та ін.

 

ikyturhtukurt

 

Музиканти мають неповторний стиль, продуманий до дрібниць. Незмінними на їх концертах є великі чорні шапки. До речі, великою загадкою залишається питання: «Як вони тримаються на голові у дівчат?». Марк Галаневич жартує, що головні убори прикручуються до голови завдяки гвіздочкам, для яких у голові дівчат є спеціальні отвори. А самі дівчата, які спочатку не погоджувались на такий аксесуар, до шапок звикли і називають їх своїми антенами, зв'язком з космосом.

Одяг музикантів – це симбіоз традиційних костюмів із усіх регіонів України. Але найчастіше Ніну, Олю та Ірину можна побачити у символічних весільних сукнях. Білих і довгих, які закріплюють і без того містичний образ ДахиБрахи.

 

У світі, напевно, немає аналогів їхнім музичним шедеврам. Гурт грає у стилі етно-хаос, а своїми експериментами учасники досягли такої майстерності, що можуть у піснях інструментами відтворювати звуки оточуючого світу.

Зі староукраїнської мови назва гурту означає «давати і брати». В інтерв'ю для Myradio.com.ua учасники пояснили, що слухачі є натхненням для музикантів. Вони здійснюють безкінечний взаємообмін з публікою, дають і беруть енергетику аудиторії.

"Ми починаємо часто з тиші, коли люди взагалі не розуміють, хто це і що це. Але закінчуємо концерт, як нам здається, вже друзями, коли вони реагують на наші пісні, починають підспівувати", – говорить лідер гурту, Марко.

За словами музикантів, вони сподіваються, що дають нове життя старим українським пісням, які можуть загинути.

 

trhytr

 

Хоча українці поступово забувають свої традиції, ритуали і музичну спадщину, – такі гурти, як ДахаБраха не дають забути нам, хто ми є. Тому квартет і вірить у те, що їх пісні ще можуть повноцінно резонувати і дивувати нас, слухачів, новим звучанням гарно забутого старого.

За 10 років своєї творчості ДахаБраха подарувала фанатам вже 5 чудових альбомів: «На добраніч», «Ягудки», «На межі», «Light» та спільний проект з PortMone. Зі світовим турне побували у Австралії, Іспанії, Франції, Америці, Німеччині, Росії, Ірландії та інших країнах, де знайомили людей з українською народною творчістю в талановитій творчій обробці.

Звісно, на колір і смак товариш не всяк, але ця музика безперечно має величезний вплив на свідомість слухача. Незалежно від того, українець ви чи ні.

 

Фото Вадима Кулікова, Тетяни Василенко, Ольги Закревської

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему