Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


16 Лют 2012

Черкаський гурт записав свій варіант гімну Євро-2012

Читайте більше в рубриці Культура
 

Олексій Хуторний: «Хочемо, щоб люди наспівували нашу пісню, повертаючись додому після перемог української збірної»

Днями в інтернет-просторі відомий черкаський гурт «Печворк» презентував власну версію гімну Євро-2012. Про те, як довго гурт працював над новою піснею, про мету композиції і про мрію заспівати цей гімн на відкритті чемпіонату Європи з футболу в ексклюзивному інтерв'ю «НародUA» розповів соліст колективу «Печворк» Олексій Хуторний.

 

– Розкажи, як створювалася ваша пісня?

 

– Пісню ми писали доволі швидко. Від самого задуму, від моменту, коли народилася мелодія, і до повноцінної композиції пройшло приблизно два тижні. Протягом цього часу не було жодного дня, коли б ми не працювали над нею. Спочатку придумували мелодію, потім барабанний малюнок, партію для бас-гітари, вокалу.

 

Найцікавіше те, що коли починаєш над чимось працювати, здається: ідей немає, голова пуста. Але ось нарешті вдається зрушити роботу з мертвої точки, ідеї приходять самі. Багато чого ми так і не зреалізували у пісні. Наприклад, у ній мала би бути ще й партія духових інструментів. Не так легко написати просту пісню.

 

– Хто автор слів, музики, де записувалися?

 

– Музику й слова писав я. Але аранжування композиції – це справа всього колективу гурту «Печворк». Зокрема ударника Олексія Тепленка та басиста Петра Григоренка. Записували її своїми силами – на власній студії. А працював над зведенням пісні Олексій Тепленко.

 

– У пісні чутно дитячі голоси. Хто вам допомагав у створенні пісні?


– Нам допомагала Черкаська дитяча вокальна студія «Браво». Цікаво те, що, незважаючи на двадцятиградусний мороз, ці діти таки прийшли на заняття й допомогли нам. Вони були не у повному складі (всього четверо), але, тим не менш, відчули дух пісні. Думаю, дівчата із «Браво» – це душа нашого гімну. (посміхається) Ми дуже вдячні керівникові вокальної студії – Вікторії Володимирівні Самойленко. Ми кажемо їм: «Браво!».

 

– Чи були якісь складнощі під час запису гімну?


– Дуже цікава ситуація вийшла зі словами. У початковій версії пісні у приспіві були такі рядки: «Хто ще не второпав? Співає вся Європа». Але коли ми прийшли записувати дитячий ансамбль, їм слово «второпав» не сподобалося, й вони відмовилися його співати. Ми зважили на це (все-таки це один із тих рідкісних моментів, коли збоку людям видніше). Однак потім довго ламали голову, чим замінити ці слова. Хороших рим до слова «Європа» не так багато. Жаль, що антилопа – не символ чемпіонату. (сміється)

 

– Яка мета цієї пісні? Чи плануєте ви з нею претендувати, можливо, на один із офіційних гімнів Євро-2012?


– Взагалі-то написана вона для конкурсу «Єврохіт 2012». Переможці цього конкурсу отримають грошову винагороду, змогу зняти кліп на неї, а також ротації на радіо й телебаченні. Це така практична сторона. Але насправді головна мета нашого гімну – об'єднати людей. І найбільша винагорода для нас – коли її співатимуть стадіони. Оце справжня ціль. А конкурс просто пришвидшив процес написання пісні, адже заявку на учать у ньому необхідно було подати до 15 лютого. І ми, як студенти, подали її якраз в останній день.

 

– Чи будете знімати кліп на цю пісню?


– Дуже хочеться зняти кліп. У мене є певні ідеї щодо нього. Але це залежить не лише від нас, а більше від команди людей, яка його зніматиме.

 

– Які плани з її ротацією, можливо, на музичних радіо Черкас, України?


– Було б чудово, якби нашу пісню крутили по радіо. Але, чесно, не хочеться нав'язувати комусь свою творчість, як у пісні Тартака «Прокрутіть цю пісню по радіо». Поживемо – побачимо. Якщо люди скажуть, що вона достойна цього, ми з радістю погодимося на ротації.

 

– Чи плануєте робити офіційну презентацію пісні в Черкасах або деінде?

 

– Ми вже презентували пісню для друзів. Для широкого загалу ближче до футбольного літа ми обов'язково це зробимо. А взагалі-то найкраща презентація – заспівати її 9 червня на відкритті чемпіонату Європи з футболу.

 

Найбільша наша мрія – щоб люди наспівували нашу пісню, повертаючись додому після перемог української збірної.

 

Довідка:

 

Гурт «Печворк» (з англ. patch – клаптик, work – робота) – заснований 25 червня 2009 року в Черкасах. Його учасники: Олексій Тепленко – барабани, перкусія; Петро Григоренко – бас-гітара; Олексій Хуторний – гітара, вокал. У 2011 році гурт брав участь у фінальному турі музичного фестивалю «Червона рута». У репертуарі «Печворку» більше 10 композицій. Нині колектив працює над записом дебютного альбому.

 

ГІМН ЄВРО 2012

Для щастя в світі є безліч підстав,
І радість просто впіймати за п'яти.
Футбол гарячий усіх об'єднав
І надихнув із любов'ю співати.

О-о-о-о-о-о
О-о Україна
О-о-о-о-о-о
Пісня всюди лине.
О-о-о-о-о-о
Бий м'яч у ворота –
О-о-Україна
Співає вся Європа.

Передбачають знов кінець світу,
Ніхто не хоче виходити з хати.
Та жар у серці ніде не подіти,
Він кличе на стадіон вболівати.

О-о-о-о-о-о
О-о Україна.
О-о-о-о-о-о
Пісня всюди лине.
О-о-о-о-о-о
Бий м'яч у ворота –
О-о-о-о-о-о
Співає вся Європа! 

 

Пропонуємо прослухати нову пісню гурту «Печворк» – Гімн Євро-2012.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Поділіться з друзями: