Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


07 Трав 2012

Черкащани розкупили всі квитки на виставу французького театру

Читайте більше в рубриці Культура
 

13 - 22 травня у Черкасах відбудеться міжнародний театральний фестиваль «Сцена людства».

Як розповів НародUA директор Черкаського академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка Володимир Осипов, у цьогорічного фесту буде кілька «родзинок».

 

«Ми намагаємося, щоб кожного разу фестиваль мав якесь нове обличчя, якусь нову форму. У даному випадку, це те, що ми відкриваємо фестиваль на Соборній площі. Уперше буде в рамках фестивалю демонструватися вистава на площі. Також ми прагнемо, щоб з'являлися нові учасники. Цього разу це театральний колектив із Франції. Виставу показуватимуть із субтитрами. До речі, всі квитки на цей спектакль уже розкупили», - розповів Володимир Осипов, маючи на увазі Театр дю Крі (Брів, Франція) і виставу за п'єсою Бернарда де Кости «Бумеранг».

 

ba2

 

За словами директора театру, виставу «Мрія про Дон Кіхота» на площі показуватиме театр із Бресту (Білорусь).

 

«Раніше ми два роки поспіль запрошували театр із Гродно. Але вони нас підвели і не показали вистави з різних причин. У Білорусі постійно виникають якісь проблеми зі виїздом з країни. Зараз у Брестського театру теж один актор виявився «невиїзним» в останній момент. Але вони роблять термінове введення у виставу іншого актора, і все одно везуть спектакль, не підводять нас. Тому Брестський театр уже втретє буде брати участь за ці сім років, ми в ньому впевнені. А от театр із Гродно два роки намагався виїхати, але в них так і не вийшло. Ми вирішили цьогоріч більше не ризикувати і не запрошувати їх», - пояснив Володимир Осипов.

 

fe

 

Розпочинатиме фестиваль Луганський академічний обласний російський драматичний театр п'єсою  Олександра Сухово-Кобиліна «Тарєлкін і Расплюєв». Крім постійних учасників із Києва – театру імені Івана Франка із виставою «Грек Зорба» і театру імені Лесі Українки, який демонструватиме «1001 пристрасть, або життєві дрібниці» за творами Антона Чехова, - буде ще один театр із Києва. Це театр на Лівому березі з виставою «Граємо Чонкіна» Володимира Войновича. 

 

Буде й театр, на приїзд якого особливо чекають у Черкасах. Маємо на увазі Львівський академічний молодіжний театр імені Леся Курбаса. Цьогоріч його актори продемонструють черкащанам своє бачення «Лісової пісні»  Лесі Українки. Тож залишається тільки здогадуватися, що означає несподіване уточнення на афішах - «у трьох колядах».

 

Уже традиційно учасником «Сцени людства» стане Національний театр «Василя Олександрі» (Ясси, Румунія). Цього разу - із комедією «Бог різанини». Також у фестивалі візьмуть участь Смоленський театр імені Грибоєдова (вистава «Етюди любові») та Кабардинський театр імені Алі Шогенцукова (вистава «Автобус»). Завершиться фестиваль у Харкові, куди Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка повезе спектакль «Тарас. Слова».

 

Ще одна новація, яка неабияк потішить театралів, - у рамках фестивалю відбудеться читка п'єси.

 

«Ми хочемо, щоб у рамках фестивалю була якась подія окрім традиційних організаційних питань на кшталт спілкування із глядачами після кожної вистави тощо. Цього разу це буде читка п'єси і потрапити на неї зможуть всі охочі», - розповів Володимир Осипов.

 

За словами режисера театру Олеся Павлютіна, ця подія відбудеться 17 травня о 16 годині. «Це буде читка-презентація п'єси переможця львівського театрального фестивалю «Драма.UA»  киянина Артура Млояна «Сімейні люди». Читатимуть актори нашого театру. Потім заплановане обговорення, на якому буде присутній автор», - розповів Олесь Павлютін.

 

Нагадаємо, що фестиваль проходить в Черкасах сьомий рік поспіль. Кошторис проведення цьогорічного фесту  становить близько 220 тисяч гривень.

 

 Зображення надані Сергієм Ридванецьким

Поділіться з друзями: