Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!

Культура

28 квітня очікується презентація новоствореного симфонічного оркестру при Черкаській філармонії. Створення такого рівня оркестру в Черкасах - подія, можливо, не одного десятиліття для філармонії та міста. Рішення про створення симфонічного оркестру було ухвалено після того, як міська влада Черкас відмовилася фінансувати муніципальний духовий оркестр. Проте обіцянка голови Черкаської ОДА Сергія Тулуба "працевлаштувати" всіх духовиків в симфонічному оркестрі виявилася нездійсненою. В.о. директора Черкаської філармонії Олександр Дяченко розповів НародUA про особливості створення симфонічного оркестру. Як і про те, чому всіх духовиків неможливо "перевести" в симфонічний оркестр.

Родинне тріо Прокопчуків взяло участь у передачі «Вечір з Миколою Княжицьким» на ТВі у четвер, 19 квітня. 

Відомий митець Микола Теліженко розповів НародUA про те, що панно на палаці культури «Дружба народів» таки справді неможливо врятувати.

«Патріарх» сучасної української літератури Юрій Андрухович сьогодні в Черкасах. І поки шанувальники його творчості готують книжки для автографів та чекають на зустріч із письменником у драматичному театрі, НародUA побував на прес-конференції і вже встиг почути силу-силенну цікавлющих думок. Тож ловіть, міркуйте і насолоджуйтеся разом із нами.

Письменник Юрій Андрухович презентує в Черкасах збірку 111 історій про різні куточки світу, у яких йому довелося побувати.

У Стамбулі з 5 по 22 квітня у виставковій залі Istanbul Modern Arts Gallery відбудеться виставка полотен сучасних українських художників. У ній – картини з приватної турецької колекції, виконані майстрами Миколою Могилатом, Ольгою Одальчук, Яною Голубятніковою та Олександром Меєрсоном. Виставку підтримує Генеральне консульство України в Стамбулі. На відкритті будуть присутні українські митці та ініціатор українського культурного проекту, власник колекції, турецький бізнесмен Шахін Альпаслан. Серед запрошених гостей – представники посольств та консульств у Стамбулі, діячі культури та мистецтв. Власне, кожний бажаючий може потрапити на відкриття – вхід вільний.

У Черкасах триває робота над виготовленням найбільшої в історії області писанки. Величезний макет яйця площею понад 26 квадратних метрів та габаритами 3 на 4 метри встановлено на території заводу «Темп». Там над розписом працює черкаська майстриня Ольга Мартинова. Їй допомагає її син Олег та його товариш Роман.

Черкаська майстриня Олександра Теліженко відзначила ювілей виставкою своїх робіт, а також виданням поетичної збірки "До себе іду..." Під час відкриття виставки її вітав, окрім представників влади різних рівнів, мистецький бомонд Черкащини та творча інтелігенція з інших регіонів України.

Учора до Києва з гастролями приїхав народний артист Росії Олексій Гуськов (добре відомий за роллю Нікіти Голощекина у фільмі "Тайговий роман") та сузір'я російських акторів. На сцені Міжнародного центру культури та мистецтв "Жовтневий" відбулася вистава "Будьте здорові, месьє". На жаль, Ади Роговцевої, як анонсували, не було.

До Міжнародного дня театру НародUA опитав акторів та режисерів Черкаського академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка, чи відчувають вони, і в які саме моменти те, що прагнуть дати глядачу. Ідеться про чи не найвищий ступінь естетичного, душевного переживання-відчуття, про очищення мистецтвом - катарсис. Подаємо відверті розмови й зізнання наших служителів Мельпомени і вітаємо усіх творців та шанувальників театрального мистецтва.